film

ocen
7,1 10 1 17935
7,0 3
oceny krytyków
Losy mieszkańców małego miasteczka splatają się w wyniku wypadku samochodowego, do którego dochodzi o 11:14. więcej mniej
Jedenasta czternaście zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Life's a bitch
Kiedy wróciłem z pokazu prasowego czarnej komedii "11:14" pierwsze co zrobiłem, to włączyłem komputer i... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński
Jedenasta czternaście
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2009-11-16T11:38:10 https://fwcdn.pl/webv/44/33/14433/z01.14433.4.jpg https://fwcdn.pl/video/103062/1114_480.360p.mp4

Jest to opowieść o perypetiach grupy ludzi, mieszkańców niewielkej miejscowości gdzieś w Stanach Zjednoczonych, których losy splatają się pewnego dnia o 11:14 kiedy dochodzi do wypadku samochodowego. Akcja filmu toczyć się będzie "od tyłu", czyli najpierw dowiemy się, iż miał miejsce wypadek samochodowy a potem dopiero poznamy jakie wydarzenia do tego doprowadziły.

dystrybucja
Best Film
studio
MDP Worldwide (przedstawia) / Firm Films / Media 8 Entertainment
tytuł oryg.
11:14
inne tytuły
11h14
W połowie filmu, gdy Frank pali książkę wraz ze swoja koszulą, a następnie spycha ją do kanalizacji, stawia na chodniku latarkę. Gdy kilka chwil później wsiada do samochodu żony, latarka znika.
Gdy Frank i jego żona wracają do domu, widać jak Frank trzyma w ręku latarkę - tę którą zostawił wcześniej na chodniku.
Gdy jesteśmy świadkami wypadku Cheri widzianego oczami Duffyego, nie widać, by Eddie sikał przez uchylone okno, tak jak widzieliśmy to na początku filmu.
Na przedmieściach pewnego sennego, amerykańskiego miasteczka pijany kierowca potrąca człowieka. Nie napisałem przechodnia, gdyż byłoby to drobne przekłamanie. Ofiara bowiem nie była przechodniem, lecz... spadła z pobliskiego mostu wprost na samochód nieszczęśnika. Jednak na tym nie kończy się pech naszego bohatera. Chwilę potem zjawia się patrol... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

przez czternaście!

O, ludzie! Doprawdy wasze komentarze odbieraja wszelką nadzieję, że
świat może sie zmienić. Niby - inteligentni, niby - zainteresowani kinem
jako sztuką... Nawet bez błędów piszecie. Liceum zaliczone, a moze nawet
coś wiecej... I nic do mózgu nie dociera! Wasze główne oczekiwanie wobec
filmu - to, żeby "rozerwał"....

Świetny

ocenił(a) film na 8

Naprawdę bardzo bardzo dobry film! :D

Film niewątpliwie jest bardzo ciekawy i oryginalny. Ani chwili się nie nudziłem. Reżyser z pięciu różnych perspektyw przedstawia wydarzenia, które o feralnej 11:14 doprowadzają do wypadku samochodowego, którym to zaczyna się cały film.

Ale w miarę oglądania wszystko się pięknie układa w jedną spójną całość.Uwielbiam tego typu konstrukcje .