60 sekund (2000)

Gone in Sixty Seconds

plakat - 60 sekund (2000)

opisy filmu

(9)
  • Memphis Raines (Nicolas Cage) był niegdyś profesjonalnym złodziejem samochodów. Porzucił ów niecny proceder wiele lat temu. Niestety, w jego ślady poszedł brat - Kip (Giovanni Ribisi), narażając się mafii. Kip i Memphis wraz z grupą przyjaciół mają 72 godziny na dostarczenie 50 samochodów. Od tej pory rozpoczyna się wyścig z czasem. Przeciw sobie ekipa ma zabezpieczenia, bandytów oraz policję.

  • Historia pewnego emerytowanego przestępcy - pseudonim "Memphis" (Nicolas Cage), który porzucił swój niechlubny fach. Jego specjalnością, a zarazem największą pasją były kradzieże samochodów. Wystarczyło mu 60 sekund, by pokonać wszelkie alarmy, zabezpieczenia, blokady. Przez wiele lat wyprowadzał w pole policjantów, kradnąc w przeciągu minuty każde auto, na jakie przyszła mu ochota. Po latach Memphis powraca, gdyż zostaje zmuszony do kradzieży 50 samochodów w ciągu zaledwie paru dni. Gra toczy się o życie jego brata - Kipa (Giovanni Ribisi), którego jedynie w ten sposób może wyrwać ze szponów mafii. Razem z grupą przyjaciół przystępuje do dzieła...

  • Słynny złodziej samochodów Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) potrafi ukraść każdy wóz. Postanowił jednak zrezygnować z działalności przestępczej i rozpocząć nowe, uczciwe życie. Wkrótce dowiaduje się, że jego młodszy brat Kip (Giovanni Ribisi) współpracuje z gangiem Calitriego (Christopher Eccleston), który uprawia ten sam proceder co Randall. Chłopak prosi starszego brata o pomoc - ma bowiem wobec mafii zobowiązania, z których nie udało mu się wywiązać, za co grozi mu śmierć. Randall, aby ocalić Kipa, musi w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin ukraść pięćdziesiąt luksusowych aut.

  • Sławny Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) porzucił przestępcze życie już dawno. Teraz jednak nie ma wyboru - by ocalić przed zemstą mafii młodszego brata (Giovanni Ribisi) - musi powrócić do tego w czym osiągnął prawdziwe mistrzostwo i stał się legendą - czyli do kradzieży samochodów. Memphis zbiera swoich dawnych kumpli i przygotowuje się do wykonania zadania - w ciągu jednej nocy, na specjalne zamówienie, które ściśle określa markę i rocznik, ma ukraść 50 samochodów.

  • Randall Raines (Nicolas Cage) niegdyś był świetnym złodziejem samochodów. Już z tym skończył, wiedzie spokojne i bezpieczne życie na prowincji. Jednak jest zmuszony do powrotu do miasta, gdyż jego młodszy brat Kip (Giovanni Ribisi) został zakładnikiem rosyjskiego terrorysty. Randall musi go uratować. Jedynym wyjściem jest zamiana: Kip za serię aut.

  • Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) wiedzie spokojne życie, zerwał z tym co robił w przeszłości, był bowiem świetnym złodziejem samochodów. Teraz musi powrócić do dawnego zajęcia ponieważ jego młodszy brat zadarł z mafią. Jeśli Randall w ciągu 72 godzin nie ukradnie 50 luksusowych aut, jego bliski zostanie zabity.

  • Słynny złodziej Randall Memphis Raines (Nicolas Cage) potrafi ukraść każdy samochód w zaledwie 60 sekund. Nie ma znaczenia, w jaki sposób jest on zabezpieczony. Postanowił jednak zrezygnować z działalności przestępczej i rozpocząć nowe życie. Wkrótce dowiaduje się, że jego młodszy brat Kip (Giovanni Ribisi) naraził się gangowi, który uprawia ten sam proceder, co Randall. Przywódca grupy, Raymond Calitri (Christopher Eccleston), bierze chłopaka jako zakładnika i grozi mu śmiercią. Memphis, by go ocalić, musi w ciągu 96 godzin ukraść 50 wyznaczonych luksusowych aut. Z pomocą przyjaciół - Otto Halliwella (Robert Duvall), Sphinksa (Vinnie Jones) i jego dawnej kochanki Sary Sway Wayland (Angelina Jolie) rozpoczyna poszukiwania celów. Niestety, w drogę wchodzi im rywalizujący złodziej Donny Astricky (Chi McBride). Na domiar złego tropi ich detektyw Roland Castlebeck (Delroy Lindo)...

  • Memphis "Randall" Raines (Nicolas Cage) był kiedyś złodziejem samochodów. Postanowił jednak z tego zrezygnować  i teraz prowadzi uczciwe życie. Niestety, jego brat Kip Raines (Giovanni Ribisi) naraża się niebezpiecznym przestępcom. Randall jest zmuszony wrócić do poprzedniego zawodu, aby ocalić krewnego. Jego zadaniem jest w ciągu paru dni ukraść 50 aut. Memphis zaczyna wyścig z czasem. Zwraca się więc o pomoc do starych znajomych i razem podejmują się wyzwania. Nie wszystko jest jednak takie łatwe, bo Randallem zaczyna interesować się policja.

  • Słynny złodziej samochodów Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) sądził, że już na zawsze porzucił swoją niebezpieczną pracę - jednak pewnego dnia musi zostawić swoje ustatkowane życie i zaryzykować wszystko, by ocalić swojego młodszego brata (Giovanni Ribisi), który wdał się w konflikt z szefem gangu. Na szczęście Memphis wciąż jest mistrzem w swoim fachu i szybko zwołuje swoich byłych wspólników, by namówić ich do wielkiej kradzieży: 50 najlepszych samochodów w zaledwie 24 godziny. Muszą przy tym przechytrzyć policję, która już jest na ich tropie!