The Devil's Advocate

plakat - Adwokat diabła (1997)

opisy filmu

(6)
  • Kevin Lomax odnosi sukcesy zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Jest młodym adwokatem z Florydy, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Nieważne, jak bardzo jest skomplikowana, jak wiele argumentów przemawia na niekorzyść jego klienta, Kevin Lomax posiada wewnętrzną moc, która pomaga mu przekonać ławników do swoich racji, oraz charyzmę, pod której wpływem sąd działa po jego myśli. Wiedzie szczęśliwe życie ze swoją bardzo młodą i piękną żoną, Mary Ann. Łączą go dobre stosunki z jego surową i bardzo wierzącą matką, nie zważając na jej bardzo małomiasteczkową osobowość. Wszystko wydaje się więc być korzystne dla Kevina, niemalże Niebo na Ziemi.

  • Kevin Lomax (Keanu Reeves) jest pnącym się w górę, ambitnym prawnikiem z Florydy. Jego sukcesy zauważa właściciel jednej z nowojorskich kancelarii - Milton (Al Pacino). Kevin dostaje od niego propozycję pracy i wkrótce trafia z piękną żoną, Mary Ann (Charlize Theron), do Nowego Jorku. Wkrótce zostaje jednym z najlepszych pracowników. W nowej firmie poznaje też uwodzicielską Christabellę (Connie Nielsen), której urokowi nie może się oprzeć, a od pracodawcy dostaje apartament w samym centrum miasta. Mary Ann czuje się jednak zagubiona i popada w coraz głębszą depresję, również z powodu samotności, gdyż mąż coraz więcej czasu spędza w pracy, przez co zaniedbuje żonę. Aby być jeszcze bardziej cenionym w firmie, Kevin wolny czas spędza z Miltonem, który zaczyna mieć na niego zły wpływ...

  • Adwokat Kevin Lomax szybko pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Do tej pory nie poznał gorzkiego smaku porażki, na sali sądowej odnosi same sukcesy, choć nie zawsze idzie uczciwą drogą. Jest najsprytniejszy i najlepszy, ale dla ambitnego prawnika to wciąż za mało. Nadal pracuje jedynie w niewielkim rodzinnym Gainesville na Florydzie, choć ma o wiele wyższe aspiracje. Gdy otrzymuje ciekawszą propozycję w dużym mieście, przyjmuje ją bez wahania, mimo przestróg pobożnej matki, która uważa, że syn wkracza w świat grzechu i okrucieństwa. Umiejętności Lomaxa docenia szef jednej z najpotężniejszych firm prawniczych w Nowym Jorku, John Milton, angażując młodego prawnika. Kevin bez żalu opuszcza Gainesville, a towarzyszy mu piękna żona Mary Ann. Jest oszołomiony Nowym Jorkiem, eleganckimi biurami firmy prawniczej prowadzącej interesy na całym świecie. Największe wrażenie robi na nim sam szef, John Milton, obdarzony niezwykłą charyzmą, inteligentny, dowcipny, i zarazem, jak się wkrótce Kevin przekona, okrutny i zły. Milton nakłania Lomaxa do pozostania na stałe w Nowym Jorku, omamiając wysoką pensją i luksusowym apartamentem na Manhattanie przy Piątej Alei. Zafascynowany ekskluzywnym światem, wpływowymi znajomościami, Kevin jest gotów zrobić wszystko, by nie wypaść z gry.

  • Kevin Lomax (Keanu Reeves) jest prawnikiem i człowiekiem sukcesu, który wierzy w sprawiedliwość. Biorąc życie w swoje ręce, postanawia przyjąć propozycję pracy, gwarantującą poprawę doczesnego życia. Kevin wraz z żoną Mary Ann Lomax (Charlize Theron) przeprowadza się do Nowego Jorku. Z początku "Wielkie Jabłko" przeraża Mary Ann, natomiast Kevin wie jak ważne jest dla niego zapewnienie rodzinie dostatniego życia. Kiedy Mary próbuje odnaleźć siebie samą, Kevin w tym czasie zaznajamia się ze swoimi obowiązkami w nowej pracy, poznając współpracowników, stałych i przyszłych klientów kancelarii oraz swojego przełożonego Johna Miltona (Al Pacino). Czy młode małżeństwo przebrnie przez ten trudny okres, a może problemy dopiero mają się zacząć?

  • Już sam tytuł filmu daje wiele do myślenia. Czy diabeł potrzebuje adwokata? Doprawdy nie o to tu chodzi, wręcz przeciwnie. Diabeł musiał się sporo napracować, aby przekonać ludzi, że nie istnieje. Fabuła filmu obraca się wokół środowisk prawniczych. Młody, niesłychanie zdolny i skuteczny prawnik Kevin Lomax (Keanu Reeves), szczęśliwie zakochany w pięknej i młodej żonie Mary Ann Lomax (Charlize Theron), który jeszcze nigdy nie przegrał żadnej rozprawy, otrzymuje propozycję niesłychanie wysoko płatnej pracy w jednej z największych i najbardziej znanych kancelarii prawniczych prowadzonej przez tajemniczego Johna Miltona (Al Pacino). Przeprowadzka Kevina i Marry z prowincji do Nowego Jorku rujnuje zarówno ich życie zawodowe, jak i osobiste. Czy za pasmem tych wszystkich porażek stoi prawdziwy diabeł, z którym utrzymuje konszachty tajemniczy Milton?

  • Dla wziętego adwokata Kevina Lomaxa sprawa numer 64 - 0 wiąże się z kuszącą ofertą złożoną przez elitarną, nowojorską firmę. Doskonała opowieść z gotyckimi akcentami. W rolę młodego prawnika wcielił się Keanu Reeves, a Al Pacino zagrał jego szefa, który doskonale wie, że są sprawy, które trzeba wygrać... i dusze, które trzeba stracić. Stawką w tej grze jest życie Lomaxa, ukochana żona (Charlize Theron), a także jego dusza. Praca, którą wykonuje Kevin to raj na ziemi... ale może go zaprowadzić wprost do piekła.

pozostałe