Alice in Wonderland

Alicja w Krainie Czarów (2010)

opisy filmu

(6)
 • Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych.

  Tim Burton ("Edward Nożycoręki", "Batman") podjął się zaczarowania świata doskonale znanego z dwóch książek Lewisa Carrolla - "Alicja w Krainie Czarów" oraz "Alicja po drugiej stronie lustra". Scenariusz do tej fantastycznej produkcji stworzyła Linda Woolverton, która stoi za sukcesem "Króla lwa". W tytułowej roli wystąpi młoda australijska aktorka polskiego pochodzenia - Mia Wasikowska, natomiast w postać Zwariowanego Kapelusznika wcieli się Johnny Depp.

 • Tim Burton ("Edward nożycoręki", "Batman") podjął się zaczarowania świata przedstawianego nam przez Lewisa Carrolla. Adaptacja książki pt. "Alicja w Krainie Czarów", w której cuda zdarzają się co krok, a nie tylko zwierzęta mówią ludzkim głosem, jest baśnią o ciekawej świata i głodnej przygód dziewczynie. Alicja (Mia Wasikowska) odpoczywając w ogrodzie napotyka Białego Królika w ubraniu, i na dodatek z zegarkiem kieszonkowym. Alicja postanawia podążyć za nim do króliczej nory. Tym samym  królik staje się jej osobistym przewodnikiem po dziwnym miejscu, do którego się udała. Na swej drodze spotyka wiele interesujących postaci, mających wpływ na jej dotychczasowe wybory. Spotyka m.in. ptaka Dodo, pana Gąsienicę, jak także Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), Żółwiciela i Gryfona. Zaklęcia, misterne wyliczanki, eliksiry, trudne pytania, zmysłowe zjawiska i mistyczne miejsca, to tylko jedne z uroków świata, w którym znalazła się nasza bohaterka.

 • Alicja w Krainie Czarów to film o dziewczynce, która podążając za Białym Królikiem, wpada do jego nory. Okazuje się, iż w jego norze istnieje fantastyczny świat, gdzie gąsienice palą fajki, kwiaty śpiewają, a mieszkańcy obchodzą  nie-urodziny. Niestety rządy sprawuje okrutna Królowa Kier. Alicja musi zmierzyć się z magicznymi postaciami, odnaleźć drogę do domu i uchronić głowę przed niesprawiedliwym wyrokiem Królowej.

 • Walt Disney Pictures i wizjonerski reżyser Tim Burton przedstawiają epicką przygodę fantasy w 3D pt. "Alicja w Krainie Czarów", magiczny i pomysłowy mix jednej z najbardziej uwielbianych opowieści w dziejach. 19-letnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do kapryśnego świata ponownie łącząc się z przyjaciółmi z dzieciństwa: Białym Królikiem, Tweedledee'm i Tweedledum'em, Susłem, Gąsienicą, Kotem z Cheshire, i oczywiście z Szalonym Kapelusznikiem (Johnny Depp). Alicja wyrusza w fantastyczną podróż, aby odnaleźć swoje prawdziwe przeznaczenie i zakończyć okrutne rządy Czerwonej Królowej (Helena Bonham Carter). 

 • Film jest luźną adaptacją najsłynniejszej powieści Lewisa Carrolla. Nastoletnia Alicja od małego miała jeden sen, w którym przenosiła się do dziwnej krainy rządzonej przez złą królową kier. Pewnego dnia dziewczyny przybywa na bal podczas, którego ma zostać poproszona o rękę. Przesiadując w ogrodzie zauważa białego królika i podąża za nim przez co wpada do dziwnej nory. Tam spotyka Szalonego Kapelusznika oraz wiele osób, które jak się okazuje od dawna oczekują jej przybycia do krainy.

 • Zajrzyj w głąb króliczej nory i wraz z Alicją przeżyj fantastyczną, pełną magii przygodę. Walt Disney Pictures i Tim Burton przedstawiają „Alicję w Krainie Czarów” – pomysłową wariację na temat jednej z najbardziej uwielbianych opowieści wszech czasów.

  Dziewiętnastoletnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do dziwacznego świata, który po raz pierwszy odwiedziła jako dziecko, i wyrusza w podróż, by odkryć swe prawdziwe przeznaczenie. Na jej drodze staną m.in. Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), Biała Królowa (Anne Hathaway), Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) i Biały Królik (Michael Sheen). Przyłącz się do Alicji i podejmij wędrówkę przez Krainę Czarów, miejsce bardziej niesamowite, niż mógłbyś sobie wyobrazić. Spotkaj ukochanych bohaterów z dzieciństwa, którzy w filmie Burtona zmienili się w postacie bardziej zdumiewające i barwne, niż kiedykolwiek wcześniej.

  Alicja w Krainie Czarów” to wyjątkowe doświadczenie kinematograficzne i cudowna uczta dla oczu, uszu oraz serca, która zauroczy widzów w każdym wieku!

o