Astérix et les Vikings

plakat - Asterix i wikingowie (2006)

opisy filmu

(7)
  • Grupa nieustraszonych wikingów udaje się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, ze strach dodaje ludziom skrzydeł. W tym samym czasie Asterix z Obelixem w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, bratanka wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę? Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce wikingów, Asterix z Obelixem nie będą stali z założonymi rękoma. Spotkanie dzielnych i zaprawionych w bojach ludów musi zakończyć się w jeden sposób! Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba, piękna córka wodza wikingów. Czy Trendix zdoła udowodnić, ze jest prawdziwym mężczyzną? Oj, będzie się działo...

  • W Normandii żyją straszliwi wikingowie, którzy wydają się wiedzieć wszystko... Wszystko? Nie. Nie wiedzą oni, co to strach. Dosłownie. Jest to dosyć krępujące, a poza tym dochodzi ich wieść, że "strach dodaje skrzydeł". Postanawiają więc wyruszyć w wyprawę edukacyjną, której celem jest zapoznanie się ze strachem. W międzyczasie do małej wioski, w której mieszka Gal Asterix, przybywa Trendix - bratanek wodza. Życie w mieście zrobiło z niego mięczaka i w przeciwieństwie do Galów z osady jest strasznym tchórzem. Wkrótce wikingowie przybywają do Galii i ich łupem pada właśnie Trendix. Chcą, by nauczył ich, co to strach. Asterix razem ze swoim druhem Obelixem ruszą mu na ratunek i przez to nauczą wikingów, co to jest strach... I to aż za dobrze.

  • Nieustraszeni wikingowie udają się do wioski Galów, aby dowiedzieć się, czym jest strach, gdyż od dawien dawna słyszeli, że strach dodaje skrzydeł. Jednak na miejscu dowiadują się , że jedyną rzeczą, której boją się Galowie, jest to, iż niebo spadnie im na głowy. Niestety w ręce wikingów wpada bratanek wodza Galów, Trendix, co prowadzi do spotkania dwóch najdzielniejszych i zaprawionych w bojach ludów.

  • Do wioski Asterixa i Obelixa przybywa Trendix, bratanek wodza Galów Ojciec wysłał chłopaka na prowincję, aby prości woje zrobili z niego prawdziwego mężczyznę. Zadanie nie jest łatwe, chudy jak szczapa Trendix od wojaczki woli tańce, imprezy i ciuchy, a przede wszystkim jest nieprzeciętnym tchórzem. Kiedy Asterix i Obelix z marnym skutkiem próbują wyszkolić młodzieńca na nieznającego lęku macho, w dalekiej Skandynawii grupa wikingów usiłuje rozgryźć zagadkę tchórzostwa. Wikingowie, jak wiadomo, nie wiedzą, co to lęk. Tymczasem w wyniku nieporozumienia, wódz Paragraf uznał, że "strach dodaje skrzydeł". Wikingowie są przekonani, że kiedy poznają tajemnicę tchórzostwa, nauczą się latać. Pozostaje tylko znaleźć prawdziwego tchórza. Wśród wikingów takiego nie ma, więc wojownicy z Północy wybierają się do Galii. Mają szczęście, bo niemal od razu trafiają na bojącego się własnego cienia Trendixa.

  • Brat wodza wioski Galów wysyła na przeszkolenie do Asterixa i Obelixa swojego syna, Trendixa. Galowie mają zrobić z chłopaka prawdziwego mężczyznę. Nie jest to jednak łatwe zadanie.
    Tymczasem w okolicach wioski pojawiają się wikingowie, którzy tym razem wcale nie mają zamiaru niszczyć i zabijać, ale chcą znaleźć największego tchórza, ponieważ ich mędrzec powiedział im, że tchórze potrafią latać, a wikingowie pragną się nauczyć tej umiejętności. Wikingowie porywają Trendixa, a Asterix i Obelix muszą go odbić, zanim do ich wioski zawita ojciec Trendixa, który ma sprawdzić postępy syna.

  • Animowana historia najdzielniejszych Galów świata. Tym razem Asterix i Obelix będą musieli stawić opór wikingom, którzy wyruszyli na podbój ich wioski. Dlaczego? Otóż chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma ich nauczyć latać, bo, jak dowiedzieli się, strach dodaje skrzydeł. A w wiosce Galów dużo się dzieje. Asterix z Obelixem zajęli się pracą nad charakterem Trendixa, który uchodzi za największego w dziejach świata maminsynka. Jednak, gdy Trendix zostaje porwany przez wikingów, zaczyna się prawdziwa wojna. Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba, piękna córka wodza wikingów.

  • Scenariusz filmu oparto na komiksie "Asterix i Normanie". Na Galię najeżdżają groźni wojownicy z Północy. Muszą znaleźć "Czempiona strachu", dzięki któremu - jak obiecał im czarownik - nauczą się latać. Bowiem według jego słów "strach dodaje skrzydeł"... Tymczasem w wiosce przebywa Trendix, kuzyn wodza Galów, przybyły właśnie z Paryżewa. Pod okiem Asterixa i Obelixa miejski dandys ma stać się mężczyzną i pozbyć tchórzliwego charakteru. Będzie to trudne, bo właśnie porwali go wikingowie. Para najsłynniejszych Galów wyrusza w pogoń za Trendixem aż na daleką północ. Młodzian z Paryżewa wśród wikingów spotyka piękną i nieustraszoną dziewczynę o imieniu Abba i stara się o jej względy.