film

ocen
7,6 10 1 361060
7,3 31
ocen krytyków
Historia milionera Bruce'a Wayne'a, który przemienia się w Batmana – postrach przestępców Gotham City. więcej mniej
Batman - Początek zobacz gdzie obejrzeć online

Saturn
Film zdobył 3 nagrody Saturn, inną nagrodę oraz 31 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Batman: Rok pierwszy
Po spektakularnej klęsce "Batman & Robin", po którego premierze więcej mówiło się o sutkach widocznych na... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński
Zwiastun nr 4
Zwiastun nr 3
Zwiastun nr 2
nr 4 2009-11-16T11:39:46 https://fwcdn.pl/webv/47/21/14721/z01.14721.4.jpg https://fwcdn.pl/video/106376/batman_begins_tlrf4_qt_500.360p.mp4
7 wspaniałych
Najlepsze sceny akcji z filmów o Batmanie
Premiera nowego "Batmana" zachęciła nas do odświeżenia poprzednich filmów o przygodach obrońcy Gotham City.  W efekcie powstał ranking scen akcji z udziałem Mrocznego Rycerza. Który reżyser poradził sobie najlepiej w inscenizowaniu potyczek człowieka-nietoperza z wrogami: Tim Burton, Christopher Nolan, Chris McKay, a może Zack Snyder? Odpowiedzi szukajcie w naszym zestawieniu. 2022-03-13T10:28:57 https://fwcdn.pl/webv/06/95/60695/60695.6.jpg

Kolejna część opowieści o tajemniczym bohaterze w masce będącym postrachem przestępców w Gotham City. Tym razem, jak sam tytuł na to wskazuje, przenosimy się do czasów kiedy młody, skłócony wewnętrznie Bruce Wayne wędruje przez świat szukając ucieczki przed prawdą i przeznaczeniem do czasu, gdy na jego drodze staje Henri Ducard, członekKolejna część opowieści o tajemniczym bohaterze w masce będącym postrachem przestępców w Gotham City. Tym razem, jak sam tytuł na to wskazuje, przenosimy się do czasów kiedy młody, skłócony wewnętrznie Bruce Wayne wędruje przez świat szukając ucieczki przed prawdą i przeznaczeniem do czasu, gdy na jego drodze staje Henri Ducard, członek Ligi Cieni, której celem jest walka ze złem. Mordercze treningi i doskonalenie nabranych wcześniej umiejętności czyni z Bruce'a niemal niezwyciężonego wojownika. Pobyt w górskim klasztorze zmusza go w końcu do podjęcia trudnej decyzji. Powraca do Gotham z zamiarem walki o sprawy słabych i wystraszonych mieszkańców swego rodzinnego miasta. W tym ciężkim zadaniu pomaga mu wierny Alfred i odważna pani prokurator Rachel Dodson. Jednak to nie skorumpowani policjanci, ani kryminaliści będą jego najgorszymi przeciwnikami. Przyjdzie mu zmierzyć się z czymś, co wydawało się, że pozostawił za sobą.

boxoffice
$373 672 993 na świecie
$206 863 479 w USA
$166 809 514 poza USA
budżet
$150 000 000
na podstawie
Bob Kane (postacie) / David S. Goyer (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
DC Comics / Legendary Pictures (niewymienione w czołówce) / Patalex III Productions Limited / więcej
tytuł oryg.
Batman Begins
inne tytuły
Batman Begins: The IMAX Experience (wersja IMAX) USA
Batman 5 (tytuł roboczy) USA
W początkowej fazie produkcji rozpatrywano kandydaturę Ewana McGregora jako Scarecrowa (Jonathan Crane'a). Również Christopher Lloyd, Steve Buscemi i Marilyn Manson znaleźli się w kręgu zainteresowań twórców.
Chris Cooper nie zgodził się zagrać roli komisarza Jamesa Gordona.
Do roli Batmana brani byli pod uwagę Ashton Kutcher, David Boreanaz, John Cusack, David Duchovny, Guy Pearce oraz  Hugh Dancy.
W 1997 r. Joel Schumacher zabił jednego z najlepszych superbohaterów, tworząc film "Batman i Robin", a George Clooney zniszczył postać Bruce'a Wayne'a. W ten sposób Mroczny rycerz aż na 8 lat musiał się pożegnać z nowymi adaptacjami swoich przygód. Dopiero Christopher Nolan ("Memento") postanowił przywrócić na wielki ekran człowieka-nietoperza.... więcej
Powyższe słowa w tytule kilkakrotnie pojawiają się w najnowszym dziele Christophera Nolana. Wygląda na to, że upadek, jaki zgotował Czarnemu Rycerzowi Joel Schumacher, był potrzebny. Batman powstał i na nowo odzyskał swoją godność. Film przepełniony klimatem, bez zbędnego efekciarstwa i hollywoodzkiego lukru powinien spodobać się nawet... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najbardziej klimatyczny, posępny, realistyczny, oraz nowoczesny w umiarze. Następne części naśladowały pierwowzór, także identyczną muzyką Hansa Zimmera, ale obaj Mroczni Rycerze już nie mieli tego samego nastrojowego Gotham, natomiast za dużo bzdur. Dwójka może pochwalić się świetnym Jokerem i tyle. Trójka starała się...

Ten surowy klimat, ta muzyka, coś niesamowitego. I ta obsada - mój absolutny TOP!

Film rewelacyjny

użytkownik usunięty

Poza Batmanem z 1989 mój ulubiony :) 9/10. Najlepszy z całej trylogii

achhh

ocenił(a) film na 10

Nie wyobrazam sobie kogos innego w roli glownej. Christian Bale jest najlepszy :)))
Uwielbia wszystkie czesci. Ta chyba najbardziej.
Za kazdym razem ogladam z wielkim zaciekawieniem. Fajna seria :P

W takich panuje ciśnienie nawet 5 atmosfer. Tymczasem spokojnie sobie woda płynie i można jeszcze coś dolać. Tam powinien być gejzer.