film

ocen
6,6 10 1 4455
5,5 6
ocen krytyków
Alan podaje się za Stanleya Kubricka i wkracza w świat ludzi filmu. więcej mniej
Być jak Stanley Kubrick zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Być jak Stanley Kubrick
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:57:25 https://fwcdn.pl/webv/87/52/18752/thumbnail.18752.4.jpg https://fwcdn.pl/video/113192/color_me_kubrick_h640w.360p.mp4

Prawdziwa historia mężczyzny, który podawał się za Stanleya Kubricka, kiedy ten pracował nad swoim ostatnim filmem "Oczy szeroko zamknięte". Człowiek ten uczestniczył w wielu ekskluzywnych przyjęciach i bez większych problemów wchodził do najdroższych londyńskich restauracji. Jednak najciekawsze jest to, że nie był w ogóle do Kubricka podobny.

dystrybucja
Solopan
studio
Colour Me K Productions Limited / EuropaCorp / First Choice Films / więcej
tytuł oryg.
Colour Me Kubrick: A True... ish Story
inne tytuły
Color Me Kubrick USA
Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie, Luton, hrabstwie Essex oraz na wyspie Man (Anglia, Wielka Brytania).
Reżyser Brian W. Cook i scenarzysta Anthony Frewin pracowali z Kubrickiem nad kilkoma filmami.
Brytyjski zespół heavy-metalowy Head-On, który występował w filmie, został "wyłowiony" z kandydujących 400 zespołów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wpisujcie nawiązanid of ilmów kubricka z tego filmu.

Oto te, które ja zauwazylem Na poczatku jest muzyka do Odysei kosmicznej 2001, a Conway wrzuca do pralki pranie. Pralka z krecacym się bebnem przypomina statek kosmiczny w Odysei.

Drugi motyw to scena na nabrzezu, gdy jest muzyka z Mechanicznej Pomarańczy.

Niby film dla widzów od 12 lat, a w scenie rozmowy metalowców w busie pan lektor czyta siarczyste "STANLEY K*RWA KUBRICK!". I jak tu nie kochać Telewizji Polskiej?

Nic wielkiego

ocenił(a) film na 4

Nie polecalbym tego filmu. Wlasciwie jedyne rzeczy, ktore mi sie w nim podobaly to muzyczne nawiazania to klasycznych filmow Kubricka i motyw tej kapelki metalowej. Poza tym dosc nudny.

polecam

ocenił(a) film na 8

genialny Malkovich! uwielbiam na niego patrzeć. 8/10

4/10

ocenił(a) film na 4

Ogolnie nic ciekawego i przynudzal. Szkoda czasu.