What's Eating Gilbert Grape

plakat - Co gryzie Gilberta Grape'a (1993)

opisy filmu

(8)
 • Gilbert Grape żyje w cichej mieścinie zwanej Endora. Pracuje jako pomocnik w niewielkim sklepie spożywczym i zajmuje się swoim upośledzonym umysłowo bratem Arniem. Jego nudne życie diametralnie się zmienia, kiedy do miasteczka, przez przypadek, przybywa piękna Becky.

 • W sennym, małym mieście Endora, gdzieś w Iowa mieszka Gilbert Grape z dużą, lecz nie pełna rodziną. Ma dwie siostry, brata, matkę, ale jego ojciec powiesił się w piwnicy. Po śmierci głowy rodziny matka załamała się i zaczęła tyć. Od kilku lat nie wychodzi z domu. Gilbert musi zarabiać na rodzinę i opiekować się upośledzonym bratem Arnim. Choć nie lubi pracy sklepikarza i czasem wstydzi się swej rodziny nie ukazuje swoich uczuć. Gdy zbliżają się urodziny Arniego do miasta przyjeżdża Becky i jej babcia. Glbert i Becky zaprzyjaźniają się. A przyjęcie urodzinowe coraz bliżej...

 • W małym, prowincjonalnym miasteczku Endora, mieszka Gilbert (Johnny Depp). Po samobójstwie ojca, musi się zająć utrzymaniem rodziny: 18 letniego chorego umysłowo Arniego (Leonardo DiCaprio), 15 letniej Ellen, Amy i otyłej matki, która od kilku lat nie wychodziła z domu. Gilbert pracuje jako pomocnik w sklepie spożywczym. Pewnego dnia samochód Becky (Juliette Lewis) i jej babci psuje się, co zmusza je do pozostania w Endorze na jakiś czas. Becky i Gilbert zaprzyjaźniają się.

 • Gilbert Grape mieszka wraz z otyłą matką i rodzeństwem w małej amerykańskiej wiosce. Żyje im się trudno, tymbardziej, że najmłodszy z rodzeństwa jest upośledzony. Tym czasem na wakacje do wioski przyjeżdża pewna kobieta wraz z córką. Młoda przyjezdna od razu wpada Gilbertowi w oko.

 • Gilbert mieszka z matką, dwiema siostrami i młodszym niedorozwiniętym bratem gdzieś na prowincji, w domu, który się powoli rozsypuje. Gilbert jest odpowiedzialny za utrzymanie całej rodziny. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymują się dwie turystki, które na zawsze odmienią los Gilberta.

  [opis dystrybutora]

 • Gilbert Grape (Johnny Depp) mieszka z otyłą matką, która po samobójstwie męża przestała wychodzić z domu, dwiema siostrami i z niedorozwiniętym bratem Arnim (Leonardo DiCaprio). Pracuje na utrzymanie rodziny i opiekuje się bratem. Często miewa chwile zwątpienia, ale wie, że jest potrzebny swoim bliskim. Czuje się odpowiedzialny za rodzinę. Niespodziewanie w małej mieścinie pojawia się atrakcyjna dziewczyna Becky, która odmienia jego życie.

 • Gilbert Grape wiedzie szare, nudne życie w niewielkiej miejscowości, gdzie nigdy nic się nie dzieje. Pracuje w małym sklepie, w którym prawie nikt niczego nie kupuje, od kiedy niedaleko zbudowano centrum handlowe. W domu też nie jest mu łatwo - po samobójstwie ojca musi utrzymać rodzinę: chorego umysłowo brata, dwie siostry, z których jedna jest w samym środku okresu dojrzewania i ciągle miewa humory, oraz koszmarnie otyłą matkę.

  Pewnego dnia jednak coś zaczyna się dziać - Gilbert poznaje Becky, która podróżuje wraz z babcią. Z powodu zepsutego samochodu muszą na dłużej zostać z mieście. Wbrew wszelkim pozorom znajomość ta może Gilberta oderwać od trosk codzienności i wiele nauczyć.

 • Tytułowy Gilbert Grape (Johnny Depp) to niezbyt szczęśliwy, choć nie dający tego po sobie poznać chłopak, który ma mnóstwo zajęć i brakuje mu czasu dla siebie. Mimo to nie protestuje i wiedzie nudne życie zajmując się swoją rodziną, wśród której szczególnie uważać musi na upośledzonego umysłowo brata Arniego (Leonardo DiCaprio). Oprócz niego mieszka także z dwiema siostrami i bardzo otyłą matką, która po śmierci ojca przestała dbać o siebie i teraz całe dnie spędza z pilotem w ręku, nie ruszając się niemal ze swego miejsca. Z tego powodu jest obiektem drwin okolicznych mieszkańców, co przynosi tylko wstyd jej dzieciom. Jedyną rozrywką Gilberta, który oprócz wypełniania domowych obowiązków pracuje w sklepie spożywczym, są wizyty u dojrzałej kobiety (pod pretekstem pomocy w dowiezieniu zakupów), która razem z nim zdradza swego męża. Z czasem jednak jego uwagę zaczyna przykłuwać dziewczyna o imieniu Becky (Juliette Lewis), która wraz z babcią zatrzymała się w ich małej mieścinie.

multimedia
pozostałe