De-Lovely (2004)

plakat - De-Lovely (2004)

opisy filmu

(3)
  • De-Lovely to muzyczny portret amerykańskiego kompozytora Cole'a Portera oparty na jego niezapomnianych utworach. W filmie Parter spogląda na swoje życie jak na jeden wielki występ sceniczny. Wśród niezliczonych hitów, takich jak: "Anything goes", "It's De-Lovely" czy "Night and Day" ujawnione zostału skomplikowane relacje z jego żona i muzą - Linda Lee Porter. Wyreżyserowany przez Irvin'a Winkler'a, a zagrana przez nagrodzonego Oskarem - Kevina Kline'a, wspieranego przez Ashley Judd i Jonathan'a Pryce'a oraz największe współczesne gwiazdy rock'a i muzyki pop, historia jest swoistym hołdem dla muzyki Portera.

  • Niezwykły portret legendarnego kompozytora Cole'a Portera, którego życie przedstawione zostało jako magiczny występ sceniczny, w którym uczestniczą jego przyjaciele, znajomi, a także ukochana żona Linda. Oryginalna i stylowa biografia amerykańskiego kompozytora Cole'a Portera (1891 - 1964), autora wielu niezapomnianych piosenek, takich jak Anything goes, I've got you under my skin, Night and Day czy De-lovely. Film utrzymany jest w konwencji broadwayowskiego musicalu. Porter spogląda na swoje życie tak, jakby rozgrywało się ono na scenie. Ludzie, których spotyka na swojej drodze, stają się aktorami, a wydarzenia elementami akcji. Pozwala nam to poznać przeszłość kompozytora, w tym także jego skomplikowane relacje z żoną Lindą (Porter nie stronił od związków z mężczyznami). Akcja obejmuje ponad 40 lat i toczy się w różnych miejscach: w Paryżu, Wenecji, Nowym Jorku i Hollywood. Ilustruje ją ponad 30 piosenek, śpiewanych m. in. przez Robbiego Williamsa, Alanis Morissette, Sheryl Crow, Dianę Krall i Natalie Cole.

  • Ten oryginalny filmowy portret legendarnego kompozytora Cole'a Portera jest "najbardziej czarującym i niezwykłym musicalem od lat" (Roger Ebert).
    Zdobywca Oscara Kevin Kline ("Burza lodowa") "jest doskonały" (Rolling Stone) wcielając się w wytworną, głęboko złożoną postać Portera w tym "stylowym, pełnym melancholii i dowcipnym zarazem" filmie (The Philadelphia Inquirer), w którym wystąpiły takie sławy jak: Natalie Cole, Elvis Costello, Sheryl Crow, Diana Krall, Alanis Morissette i Robbie Williams.
    Od Paryża, przez Wenecję, Broadway i Hollywood życie Cole'a (Kline) i Lindy (Ashley Judd) Porterów było olśniewające i niekonwencjonalne. I chociaż apetyt na życie Cole'a często poddawał jego małżeństwo ciężkim próbom, Linda nigdy nie przestała być jego muzą, inspiracją do powstania największych, nieśmiertelnych przebojów dwudziestego wieku.