The Devil Wears Prada

plakat - Diabeł ubiera się u Prady (2006)

opisy filmu

(9)
 • Ekranizacja powieści Lauren Weisberger, jednego a największych bestsellerów ostatnich lat. Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem. W rolach głównych: Meryl Streep ("Godziny") i Anne Hathaway ("Pamiętnik księżniczki").

 • W zakręconym świecie mody w Nowym Jorku, gdzie rozmiar zero jest nową dwójką, szóstka nową ósemką, a nieodpowiednia fryzura może być końcem kariery, magazyn mody Runway jest jak Święty Graal. Prowadzony twardą, ale idealnie wypielęgnowaną ręką Mirandy Priestley (Meryl Streep) - najbardziej wpływowej kobiety w świecie mody - Runway jest wyzwaniem dla każdego, kto chce się liczyć w tym biznesie. Aby uczynić z Runway biblię świata mody zarówno Nowego Jorku jak i całego świata, Miranda nie może pozwolić, aby coś stanęło jej na drodze - włączając w to cały sztab asystentów, którzy nie pasują do wizerunku Runway. Jest to praca, której żadna szanująca się osoba nie jest w stanie przetrwać, ale jednocześnie jest to szansa, za którą miliony dziewczyn w Nowym Jorku dałoby się zabić. Praca na stanowisku asystentki Mirandy może otworzyć wszelkie drzwi dla tegorocznej absolwentki koledżu, Andy Sachs (Anne Hathaway). Andy, która reprezentuje bardziej styl studencki niż haute couture, stoi osamotniona pośród małej armii „Klakierów” załogi Runway - super szczupłych diw mody stukających obcasami w korytarzach głównej siedziby na Manhattanie. Ale kiedy Andy przychodzi do pracy, uświadamia sobie, że trzeba czegoś więcej, niż przedsiębiorczość i determinacja, aby zaistnieć w tym biznesie. A jej najtrudniejszy egzamin stoi przed nią ubrany od stóp do głów w ciuchy Prady. Miranda, będąca bogiem w świecie mody, jest klasycznym szefem „z piekła rodem”. Andy zupełnie nie nadaje się do tej pracy. Ale ma coś, czego nikt inny z załogi nie ma: nie godzi się na porażkę. Aby stać się perfekcyjną asystentką, Andy będzie musiała upodobnić się do wizerunku Mirandy. Wkrótce, ku przerażeniu swojego chłopaka (Adrian Grenier), zacznie postępować zgodnie z nowo poznanymi zasadami i nigdy więcej nie pomyli Dolce z Gabaną. Ale im bardziej poznaje życie Mirandy, tym bardziej zaczyna rozumieć, że świat Mirandy może i jest wspaniały, ale i samotny - i że czasami ogromny sukces wymaga wielkiego poświęcenia. Ale jakim kosztem?

 • Popularne powiedzenie głosi: "Szanuj szefa swego, możesz mieć gorszego". Od tej reguły istnieje jeden wyjątek: Miranda Priestley (Meryl Streep), redaktor naczelny poświęconego modzie magazynu "Runway". Praca pod jej dyrekcją to piekło na ziemi i absolutne dno depresji.
  Andrea Sachs (Anne Hathaway), młoda absolwentka college'u, nie ma pojęcia o tym, co się nosi w danym sezonie. Marzy o zrobieniu kariery w dziennikarstwie. Los sprawia, że dostaje ona pracę jako asystentka Mirandy. Szybko przekonuje się, jak trudne zadanie przed nią stoi. Andrea musi spełniać wszystkie, nawet te najdziwniejsze, zachcianki kapryśnej szefowej. Niedoświadczona dziewczyna szybko wyleciałaby na bruk, gdyby nie pomoc jednego z szefów działu mody, Nigela (Stanley Tucci). Dzięki wskazówkom starego wygi Andrea zdobywa zaufanie Mirandy i pnie się w górę po szczeblach redakcyjnej kariery. Niestety sukcesy zawodowe mają też swoją cenę. Pochłonięta pracą dziewczyna traci kontakt z rodziną, znajomymi, a nawet własnym chłopakiem. Za sprawą redaktor naczelnej wkracza do - pełnego blichtru - świata pokazów mody, sesji fotograficznych i gwiazd wybiegu. Po pewnym czasie jednak Andrea zaczyna zastanawiać się: czy naprawdę chce spędzić resztę życia wśród pozerów i intrygantów?

 • Andy Sachs (Anne Hathaway) jest piękna, inteligentna i... niemodnie się ubiera. To znaczy nosi ciuchy może nawet i lepsze niż większość Amerykanów, ale okazuje się, że to zdecydowanie za mało, aby pracować na stanowisku asystentki Mirandy Priestly (Meryl Streep), redaktor naczelnej pisma, które trzęsie całym światem mody. Zostaje wyśmiana za ubrania i wygląd (jej rozmiar 38 w tej branży oznacza, że jest o wiele za gruba), a potem ponosi pierwszą porażkę... Postanawia jednak walczyć o swoją godność i o posadę, dzięki której otwiera się drzwi do kariery dziennikarskiej.

 • Początkująca dziennikarka Andrea (Anne Hathaway), poszukując zatrudnienia w Nowym Jorku, trafia do wydawnictwa czasopisma o modzie pt. "Runaway". Praca wydaje jej się być całkiem znośna, jednak redaktor naczelna gazety, Miranda Priestley (Meryl Streep), okazuje się najgorszą, najbardziej wymagającą i najokropniejszą szefową na jaką można trafić. Mimo to kobieta postanawia walczyć o swoją posadę.

 • Andrea (Anne Hathaway), świeżo upieczona absolwentka dziennikarstwa, idzie na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą posady drugiej asystentki redaktor naczelnej czasopisma "Runway". Mimo że nie ma pojęcia o modzie i wszyscy śmieją się z jej ubioru, postanawia spróbować. Jest oczywiście ku temu dobry powód - Andrea pragnie zostać dziennikarką, a praca w takim czasopiśmie otworzyłaby jej drzwi do branży. Początkowo kobieta śmieje się z reszty ludzi tam pracujących, nie rozumiejąc, jak można pasjonować się ciuchami. Jednak aby utrzymać posadę oraz spełnić swoje marzenia, musi dostosować się do reszty i całkowicie zmienić swój image. W końcu zaczyna zachowywać się jak pozostali. Ku jej zdziwieniu świat mody coraz bardziej zaczyna się jej podobać. Jak jednak wiadomo - nie ma nic za darmo...

 • Andrea (Anne Hathaway) zaraz po ukończeniu studiów dziennikarskich szuka pracy w Nowym Jorku. Tam też trafia do jednego z najbardziej prestiżowych wydawnictw świata mody "Runaway". Wie, że praca ta otworzy przed nią drzwi do wszystkich innych redakcji, lecz nie zdaje sobie sprawy, ile ją to będzie kosztowało. Okazuje się bowiem, że redaktor naczelna gazety, Miranda Priestly (Meryl Streep), to istny diabeł w spódnicy. Od tej pory życie Andrei zostaje pochłonięte przez pracę i spełnianie zachcianek szefowej. Dziewczyna robi wszystko, by utrzymać posadę. Aż do pewnego momentu...

 • Praca asystentki Mirandy Priestley (Streep), szefowej najbardziej prestiżowego magazynu poświęconego modzie, to szeroko otwarte drzwi do świetlanej przyszłości, to praca, "dla której miliony dziewcząt dałyby się zabić". Czy tak jest w istocie? Młoda, ambitna Andrea Sachs (Hathaway) otrzymuje wymarzoną pracę, która spada jej jak z nieba... choć u szefowej z piekła rodem. Wielki sukces wymaga wielkiego poświęcenia... ale czy wart jest swojej ceny?

 • Andrea Sachs (Anne Hathaway) jest świeżo po studiach dziennikarskich i pragnie rozpocząć pracę, najlepiej w magazynie "New Yorker". Gdy trafia na próbne kwalifikacje do słynnego Elias' Clark, czuje się małą, nic nieznaczącą osobą pośród miliona pięknych i eleganckich kobiet. W mgnieniu oka dostaje pracę, za którą miliony dziewczyn "dałoby się zabić". Staje oko w oko z redaktor naczelną ekskluzywnego pisma o modzie "Runway" - Mirandą Priestly (Meryl Streep), która, zniechęcona przykrymi doświadczeniami z poprzednimi, ładnymi, lecz niezbyt rozumnymi asystentkami, postanawia przyjąć Adreę - dziewczynę bez gustu, smaku, wyczucia elegancji. Dziennikarka ma na początku problemy z zaaklimatyzowaniem się, ponieważ jest zwykłą dziewczyną na posyłki i to jeszcze wyśmiewaną z powodu braku modnych ciuchów. Jednak z upływem czasu zdaje sobie sprawę, że potrafi wszystkim udowodnić swoją wartość. Przy pomocy kolegi z pracy, Nigela (Stanley Tucci), zmienia fryzurę, styl i staje się równa tym wszystkim dziewczynom, które podziwiała, po raz pierwszy przekraczając próg redakcji "Runwaya".