plakat - DOA: Dead or Alive (2006)

opisy filmu

(3)
  • Każda z dziewczyn ma w sobie wielką moc, a do tego jest świetną wojowniczką. Los sprawi, że wszystkie staną oko w oko ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. Czy do pokonania go najbardziej przyda się siła Tiny, która jest mistrzynią w kobiecej odmianie wrestlingu? A może wystarczy zwinność Heleny, specjalistki od sportów ekstremalnych? Twarda i waleczna księżniczka Kasumi oraz zawodowa morderczyni Christie też będą mogły się sprawdzić. Czeka ich trudne zadanie...

  • Mieszkający na trudno dostępnej, prywatnej wyspie, doktor Victor Donovan co pewien czas organizuje na niej turniej sztuk walki. Imprezy są nielegalne i utrzymywane w tajemnicy, a na przejście do kolejnych etapów bezwzględnej rywalizacji mogą liczyć tylko ci zawodnicy, którzy, dosłownie, potrafią zaryzykować własne życie. Kolejny turniej zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie - główna nagroda ma wynieść 10 milionów dolarów. Ta zachęta sprawia, że do turnieju zgłasza się wielu zawodników. Są wśród nich: Tina Armstrong - gwiazda kobiecej odmiany wrestlingu, Christie - urodziwa złodziejka i skuteczny zawodowy morderca, księżniczka Kasumi, która pragnie udowodnić, ze arystokratka też może być twardą wojowniczką oraz Helena Douglas - mistrzyni sportów ekstremalnych. Do udziału w turnieju skłoniły je jednak nie tylko pieniądze. Każda z nich przystępuje do rywalizacji z innych powodów i każda skrywa swoją tajemnicę. Pochodząca z rodziny sportowców Tina przyjechała by się sprawdzić, Christie ma wśród zawodników swojego wroga, Kasumi szuka zaginionego brata, a Helena chce poznać prawdę o śmierci ukochanego ojca, pomysłodawcy turnieju. Obok nich do udziału w morderczym turnieju zgłosili się m.in. street fighter Zack, Leon - największy strongman Australii, ojciec Tiny i mistrz wrestlingu Bass, który chce odwieść córkę od startu w zawodach oraz Max, były wspólnik Christie, którego interesuje na wyspie coś znacznie cenniejszego niż główna nagroda. Nieoczekiwany zbieg okoliczności sprawia, że będę zmuszeni zjednoczyć siły, by stawić czoło przeciwnikowi, którego istnienia nawet nie podejrzewali.

  • Film zrealizowano na podstawie jednej z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych komputerowych gier walki, entuzjastycznie przyjmowanej zarówno przez specjalistów, jak i i ponad 6 milionów fanów na świecie.
    Cztery piękne kobiety rywalizują ze sobą podczas utrzymywanego w ścisłej tajemnicy turnieju sztuk walki "Dead or Alive". Tina Armstrong (Jaime Pressly) jest gwiazdą kobiecej odmiany wrestlingu, Christie (Holly Valance) to urodziwa złodziejka i skuteczny zawodowy morderca. Z kolei księżniczka Kasumi (Devon Aoki) poszukuje zaginionego brata i chce udowodnić, że arystokratka też może być twardą wojowniczką. Tragiczne wydarzenie z przeszłości zadecydowało o udziale w turnieju Heleny Douglas (Sarah Carter), niedoścignionej mistrzyni sportów ekstremalnych. Wyjątkowo groźny przeciwnik sprawi, że rywalki połączą siły. Wschodnie sztuki walki i zapierające dech pojedynki na śmierć i życie - a wszystko to w egzotycznej scenerii tropikalnej wyspy.