film

ocen
7,1 10 1 179088
7,3 29
ocen krytyków
Trzy dziewczyny wyruszają na miasto, żeby się zabawić. Ich tropem podąża Kaskader Mike. więcej mniej
Grindhouse: Death Proof zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dowód życia
Być może właśnie na tym polega fenomen "Death Proof", w którym Tarantino pozwala sobie na wszystko, co chce i... ... czytaj więcej
Grindhouse: Death Proof
Teaser nr 1
nr 1 2009-11-16T11:54:13 https://fwcdn.pl/webv/81/14/18114/z01.18114.4.jpg https://fwcdn.pl/video/219933/grindhouse_h_640.360p.mp4
7 wspaniałych
Najlepsze filmowe kraksy
Klasyk mawiał, że  w kinie chodzi o widzialność obcowania człowieka z materią. Czasem z kolei materii z materią, czyli na przykład samochodu z samochodem. W najnowszym odcinku "7 wspaniałych" przedstawiamy najbardziej efektowne filmowe kraksy. Do walki o zwycięstwo stanęli m.in. Batman, James Bond oraz Blues Brothers. Zaprasza Michał Walkiewicz. 2022-01-23T10:40:36 https://fwcdn.pl/webv/02/46/60246/60246.6.jpg

Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier), oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona. W ślad za dziewczynamiDla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier), oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona. W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę, ale przede wszystkim kocha zabijać. Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnes. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają.

boxoffice
$55 701 858 na świecie
$25 037 897 w USA
$30 663 961 poza USA
dystrybucja
Kino Świat
studio
Dimension Films (przedstawia) / Rodriguez International Pictures / Troublemaker Studios / więcej
tytuł oryg.
Death Proof
inne tytuły
Grindhouse: Death Proof (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
Quentin Tarantino's Death Proof (pełny tytuł) USA
Quentin Tarantino's Thunder Bolt! (tytuł roboczy) USA
Thunder Bolt (tytuł roboczy) USA
Grindhouse Presents: Quentin Tarantino's Death Proof USA
Pretendentów do zagrania roli kaskadera Mike'a było aż czterech. Mickey Rourke, Sylvester Stallone, Ving Rhames i wreszcie Kurt Russell, który okazał się być najlepszym z nich.
Z początku Kal Penn miał zagrać jedną z ról, jednak aktor był już zajęty innymi projektami.
Sceny pościgu rozgrywają się w stanie Tennessee, w którym tablice rejestracyjne pojazdów są umieszczane z tyłu i z boku pojazdu, a nie z przodu.
Co mam napisać na początek? Może, że Tarantino jest geniuszem? A skąd właściwie ja mam wiedzieć, kim on jest? Wiem jedno na pewno - ten gościu naprawdę kocha kino i uwielbia tworzyć filmy. Wiem też to, że dawno nie byłem tak usatysfakcjonowany i zrelaksowany pobytem w kinie, jak po zakończonym seansie "Death Proof". Szczerze mówiąc, wyszedłem z... więcej
W samym środku upalnego lata, w samym środku wakacji, kiedy robimy szalone rzeczy, na co dzień zakazane (jak oglądanie ''niegrzecznych'' filmów czy zajadanie się pizzą od zmierzchu do świtu), na ekranach kin pojawił się film Quentina Tarantino "Grindhouse: Death Proof". Tak, to nie jest projekt, obraz czy dzieło, lecz prawdziwy, pełnokrwisty film.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oglądanie filmu dla samej końcówki to jednak strata czasu. Długo się tu akcja rozwijała...a jak się w końcu rozwinęła, to się skończył

Zastanawia mnie dlaczego one się nie zatrzymały jak Russell je dopadł żeby tylko dalej wciskała pedał w podłogę?

Gdyby było nieco mniej dialogów które czasami sa niezłe ale momentami słabe i gdyby zakończenie było lepsze film miałby u mnie wyższa notę. Nie wiem czemu ten film poleca filmweb ale dla mnie do Bękartów Wojny czy django to temu filmowi daleko chociaż sam seans był przyjemny: muzyka, dziewczyny i świetny Russel ale...

Przez większość filmu nic się nie dzieje, za dużo gadania, za mało akcji. Za pierwszym razem
chciałam go obejrzeć z koleżanką, ale po tym jak prawie na nim zasnęła stwierdziłyśmy, że nie ma
sensu oglądać. Później postanowiłam jeszcze raz spróbować, tym razem sama. Oprócz paru
scen prawie nic się nie dzieje, scena...

Uśmiech Kurta...

ocenił(a) film na 8

To dopalenie papierosa i uśmiech Kurta w stronę kamery przed wejściem do auta - bezcenne.