Jak rozpętałem drugą wojnę światową

(1969)
0 0 FILM 6531
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969)
http://www.filmweb.pl/Jak.Rozpetalem.Druga.Wojne.Swiatowa/userRecommends
3 godz. 56 min.
ocena społeczności: bardzo dobry
7,9/10
178.936 głosów
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969)

pełna obsada i twórcy

+
przejdź do:

obsada


  • Marian Kociniak Marian Kociniak
    Franek Dolas
    Franek Dolas
     

  • Wirgiliusz Gryń Wirgiliusz Gryń
    Józek Kryska
     

  • Elżbieta Starostecka Elżbieta Starostecka
    Piosenkarka w tawernie
     

  • Emil Karewicz Emil Karewicz
    Oficer gestapo w Austrii
     

  • Kazimierz Rudzki Kazimierz Rudzki
    Kapitan Ralf Peacoock
     

  • Wacław Kowalski Wacław Kowalski
    Kiedros, sierżant Legii Cudzoziemskiej
     

  • Joanna Jędryka Joanna Jędryka
    Teresa
     

  • Jan Świderski Jan Świderski
    Letoux, kapitan Legii Cudzoziemskiej
     

  • Zdzisław Kuźniar Zdzisław Kuźniar
    Dimo Stojadinovic, kapitan jugosłowiańskiego statku
     

  • Henryk Łapiński Henryk Łapiński
    Władzio Wachocki, członek "grupy ucieczkowej" Józka Kryski
     

  • Piotr Fronczewski Piotr Fronczewski
    Włoski żołnierz poddający się Frankowi
     

  • Aleksander Fogiel Aleksander Fogiel
    Jóźwiak
     

  • Zdzisław Maklakiewicz Zdzisław Maklakiewicz
    Żołnierz włoski
     

  • Stefan Szmidt Stefan Szmidt
    Partyzant "Kosa"
     

  • Witold Kałuski Witold Kałuski
    Kapitan włoski
     

  • Leonard Andrzejewski Leonard Andrzejewski
    Żołnierz Legii Cudzoziemskiej
     

  • Zygmunt Zintel Zygmunt Zintel
    Ojciec Sebastian
     

  • Adam Cyprian Adam Cyprian
    Brat Gulkego
     

  • Zbigniew Koczanowicz Zbigniew Koczanowicz
    Przewodniczący niemieckiego sądu wojskowego
     

  • Tomasz Zaliwski Tomasz Zaliwski
    Oficer jugosłowiański
     

  • Stanisław Milski Stanisław Milski
    Niemiecki generał
     

  • Lech Ordon Lech Ordon
    Sierżant Hopkins
    Sierżant Hopkins
     

  • Halina Buyno-Łoza Halina Buyno-Łoza
    Jóźwiakowa
     

  • Anna Gębicka Anna Gębicka
    Tancerka w burdelu
     

  • Janusz Ziejewski Janusz Ziejewski
    Feldfebel w stalagu
     

  • Tadeusz Somogi Tadeusz Somogi
    Tłumacz "Uśmiechniętego Alfreda"
     

  • Jerzy Przybylski Jerzy Przybylski
    Hans Langner, ranny żołnierz niemiecki
     

  • Eugeniusz Kamiński Eugeniusz Kamiński
    Gestapowiec "Uśmiechnięty Alfred"
     

  • Jarosław Skulski Jarosław Skulski
    Pułkownik w ambasadzie polskiej w Belgradzie
     

  • Edward Wichura Edward Wichura
    Strażnik dezerterów
     

  • Ryszard Dembiński Ryszard Dembiński
    Oficer niemiecki na odprawie w wagonie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Konrad Morawski Konrad Morawski
    Matula, zbieracz min
     

  • Henryk Staszewski Henryk Staszewski
    Jugosłowianin (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Krasicki Andrzej Krasicki
    Kapitan statku francuskiego
     

  • Leon Pietraszkiewicz Leon Pietraszkiewicz
    Herbert Gulke (niewymieniony w czołówce)
     

  • Krystyna Borowicz Krystyna Borowicz
    Szefowa burdelu we włoskim obozie
     

  • Tadeusz Teodorczyk Tadeusz Teodorczyk
    Strażnik w stalagu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Marian Wojtczak Marian Wojtczak
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Piotr Różański Piotr Różański
    Adiutant kapitana Letouxa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Zbiróg Józef Zbiróg
    Scharfuhrer
     

  • Janina Borońska Janina Borońska
    Elżbieta
     

  • Kazimierz Talarczyk Kazimierz Talarczyk
    Woydyłło, członek "grupy ucieczkowej" Józka Kryski
     

  • Małgorzata Pritulak Małgorzata Pritulak
    Mirella
     

  • Tadeusz Sabara Tadeusz Sabara
    Żołnierz
     

  • Kazimierz Pawlak Kazimierz Pawlak
    Żołnierz
     

  • Stanisław Gronkowski Stanisław Gronkowski
    Partyzant "Wilk"
     

  • Tadeusz Kosudarski Tadeusz Kosudarski
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Wojciech Brzozowicz Wojciech Brzozowicz
    Partyzant (niewymieniony w czołówce)
     

  • Czesław Magnowski Czesław Magnowski
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew K. Rogowski Zbigniew K. Rogowski
    Radiotelegrafista (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Łodyński Józef Łodyński
    Palacz na jugosłowiańskim statku
     

  • Franciszek Trzeciak Franciszek Trzeciak
    Partyzant (niewymieniony w czołówce)
     

  • Igor Sawin Igor Sawin
    Partyzant "Wilga" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Szpunar Jerzy Szpunar
    Marynarz w stalagu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Moes Jerzy Moes
    Porucznik Regulski, dowódca oddziału przybyłego na granicę polsko-niemiecką (niewymieniony w czołówce)
     

  • Marian Rułka Marian Rułka
    Żołnierz brytyjski (niewymieniony w czołówce)
     

  • Ludwik Benoit Ludwik Benoit
    Karczmarz (niewymieniony w czołówce)
     

  • Ludwik Kasendra Ludwik Kasendra
    Brat furtian (niewymieniony w czołówce)
     

  • Bohdan Ejmont Bohdan Ejmont
    Oficer w stalagu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Duszyński Jerzy Duszyński
    Leonelli, żołnierz włoski (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Herder Andrzej Herder
    Gestapowiec Hans zapisujący na maszynie dane "Grzegorza Brzęczyszczykiewicza" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Adolf Chronicki Adolf Chronicki
    Polski kapitan na granicy polsko-niemieckiej (niewymieniony w czołówce)
     

  • Mirosław Szonert Mirosław Szonert
    Żandarm (niewymieniony w czołówce)
     

  • Mieczysław Łoza Mieczysław Łoza
    Polski oficer na granicy (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Bielski Zbigniew Bielski
    Żołnierz w oflagu sprzedający kiełbasę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Lesień Zbigniew Lesień
    Więzień stalagu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Józefowicz Zbigniew Józefowicz
    Dowódca oddziału partyzanckiego (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Block Jerzy Block
    Zawiadowca Bolek (niewymieniony w czołówce)
     

  • Eugeniusz Korczarowski Eugeniusz Korczarowski
    Oficer na odprawie w wagonie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Mieczysław Stoor Mieczysław Stoor
    Gestapowiec, adiutant generała (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Rogalski Jerzy Rogalski
    Jędrzej Grzyb, chłop przewożący bydło (niewymieniony w czołówce)
     

  • Bohdan Wróblewski Bohdan Wróblewski
    Urzędnik w ambasadzie polskiej w Belgradzie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Wojciech Zagórski Wojciech Zagórski
    Turek werbujący w tawernie na niemiecki statek (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Paweł Kruk Jan Paweł Kruk
    Marynarz w tawernie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Kłosiński Janusz Kłosiński
    Karczmarz w tawernie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Leonard Pietraszak Leonard Pietraszak
    Lotnik w stalagu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Eugeniusz Priwieziencew Eugeniusz Priwieziencew
    Młody zakonnik / Partyzant (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zygmunt Zintel Zygmunt Zintel
    Zawiadowca Bolek (głos) (niewymieniony w czołówce)
     

  • Richard Berthon Richard Berthon
    Kapral brytyjski
     

  • Janusz Kłosiński Janusz Kłosiński
    Matula, zbieracz min (głos) (niewymieniony w czołówce)
     

  • Włodzimierz Łapin Włodzimierz Łapin
    Żołnierz
     

  • Andrzej Gawroński Andrzej Gawroński
    Helmut, gestapowiec eskortujący Franka w pociągu
     

  • Kazimierz Fabisiak Kazimierz Fabisiak
    Ojciec Dominik, przeor klasztoru
     

  • Sławomir Matczak Sławomir Matczak
    Chcący się pomodlić w obozowej kaplicy (niewymieniony w czołówce)