Jasne błękitne okna

(2006)
0 0 FILM 235965
Jasne błękitne okna (2006)
http://www.filmweb.pl/Jasne.Blekitne.Okna/userRecommends
1 godz. 35 min.
ocena społeczności: dobry
7,0/10
10.781 głosów
  • 2406. w rankingu światowym
  • 3.198 osób chce zobaczyć ten film

Film opowiada o relacji dwóch kobiet, które odświeżają swoją przyjaźń z dzieciństwa.

Jasne błękitne okna (2006)

zdjęcia

(4)

Niewiarygodna historia

autor: Marcin Kamiński

Najnowszy reżyserski projekt Lindy broni się z powodzeniem stroną techniczną. Doskonałe zdjęcia Arka Tomiaka ilustrowane muzyką Wojciecha Waglewskiego są dowodem na to, że "Jasne błękitne okna" mogłyby być filmem wybitnym, gdyby tylko jego twórcy równie wiele uwagi poświęcili scenariuszowi, co warstwie audio-wizualnej. czytaj dalej

obsada

(54) +
zobacz pełną obsadę

Beata (Beata Kawka) podczas imprezy odbiera telefon. Nie wie jeszcze, że zmieni on jej życie. Krótka, ale pełna ciepła rozmowa z przyjaciółką z dzieciństwa, Sygitą (Joanna Brodzik), sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia... Beata i Sygita dorastały razem w małym miasteczku, przyrzekając sobie, że nic ich nie rozdzieli. Jednak czas mijał. Beata wybrała życie w wielkim mieście i drogę kariery, okupionej często samotnością i upokorzeniami. Sygita, znalazła swoje miejsce w rodzinnych Maciejowicach u boku męża i córeczki, choć jej życie rodzinne nie przypomina sielanki. Ponowne spotkanie po latach budzi uśpioną przyjaźń, która wkrótce zostanie wystawiona na ciężką próbę. Jak wiele będą mogły dla siebie poświecić? A może dając, dostaną więcej, niż się spodziewały... O czym po latach będą rozmawiały? O pierwszych miłościach czy o marzeniach, które się... spełniły? Jasne błękitne okna to film o niezwykłej przyjaźni, nadziei, ale i samotności w świecie pełnym ludzi. Przepełniony uczuciami, w którym humor i dramat przeplatają się jak w życiu.

pozostałe informacje

muzyka:
Wojciech Waglewski , Katarzyna Nosowska
zdjęcia:
Arkadiusz Tomiak
dystrybucja:
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio:
  • Agencja Filmowa Telewizji Polskiej
  • SPI International
inne tytuły:
(więcej...)
  • Rolę Sygity miała zagrać początkowo Magdalena Cielecka.
  • Ostatnia scena filmu została nakręcona w Ustce, gdzie ekipa filmowa przeniosła się ze Śląska. Wiele dni zdjęciowych spędziła także w Warszawie.
  • Większa część filmu, który wyreżyserował Bogusław Linda, była kręcona na Dolnym Śląsku. Ekipa filmowa pracowała m. in. w Niemczy i Bielawie, a także Jugowicach.
    Jednym z miejsc kręcenia była również mała wioska Siemisławice niedaleko Strzelina.

dyskusja

(159 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

jednak czegoś zabrakło

np. takiego klimatu jak w filmie "Sztuczki", uważam że za wysoka ocena i jeżeli po 15 min. nie zainteresuje to lepiej odpuścić
jawor61 jawor61
ocena: 5
0
 

wspaniały

dzisiaj zadko taka przyjazn sie zdarza
Valtara Valtara
ocena: 7
0
 

Jak można pisać:gniot!?

Film piękny,taki naturalny i przejmujący...Czyżby te ataki na niego to osoba Lindy za kamerą?!
4

co za dno!

ten prymitywny zakalec ma 7/10?!!!!!
7

5/10

Taki sobie filmik i wedlug mnie za wysoka srednia. Nie wiem dlaczego ludzie tak wysoko oceniaja ten film. W TV leca ciekawsze.
johnfifa johnfifa
ocena: 5
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true