Lassie (2005)

plakat - Lassie (2005)

opisy filmu

(8)
 • Wzruszająca opowieść o przywiązaniu i przyjaźni na tle krajobrazów zielonej Szkocji. Ukochany pies ubogiej rodziny, Lassie, zostaje sprzedany, gdyż tylko w ten sposób zażegnać można tarapaty finansowe. Ale przyjaźń psa i człowieka nie zna granic. Nie zna też odległości: Lassie pokona wiele mil, by wrócić tam, gdzie jest jej dom. A w drodze powrotnej przyjdzie się jej zmierzyć z szeregiem niebezpiecznych przygód.

 • Nowa wersja przygód owczarka szkockiego na podstawie powieści Erica Knighta. Wzruszająca opowieść o przywiązaniu i przyjaźni na tle krajobrazów zielonej Szkocji. Ukochany pies ubogiej rodziny, Lassie, zostaje sprzedany, gdyż tylko w ten sposób zażegnać można tarapaty finansowe. Ale przyjaźń psa i człowieka nie zna granic. Nie zna też odległości: Lassie pokona wiele mil, by wrócić tam, gdzie jest jej dom. A w drodze powrotnej przyjdzie się jej zmierzyć z szeregiem niebezpiecznych przygód.
  [opis dystybutora]

 • Najnowsza wersja przygód najpopularniejszego collie na świecie. Film powstał na podstawie powieści Erica Knighta.
  Lassie jest ukochanym psem ubogiej rodziny. Jednak gdy ojciec traci pracę, zmuszony jest sprzedać Lassie zdziwaczałemu księciu, by mieć z czego żyć. Lassie, przywiązana do dawnego właściciela, małego Joego, ciągle ucieka i biegnie do domu. W końcu, gdy zostaje przewieziona do odległej o setki kilometrów Szkocji, też rozpoczyna pełną niebezpieczeństw podróż do domu...

 • 9- letni Joe mieszka w górniczej osadzie w Yorkshire. Na krok nie odstępuje go oddany przyjaciel - owczarek Lassie. Gdy dla rodziny Joe'ego nadchodzą trudne czasy, rodzice postanawiają sprzedać psa księciu Rudlingowi, który zabiera go do oddalonego o 800 km zamku w Szkocji. Chłopiec i jego pupil zostają więc rozdzieleni, ale prawdziwa przyjaźń nie zna granic. Z pomocą nowych zarówno dwu- jak i czteronożnych kolegów, dzielny owczarek nie spocznie, póki nie odnajdzie domu rodzinnego.

 • Wielka Brytania, rok 1938. Ubogi górnik Sam Carraclough traci pracę. Rodzina z trudnością wiąże koniec z końcem. Sam razem z żoną Sarah postanawiają sprzedać psa Lassie. Tylko w ten sposób mogą zażegnać kłopoty finansowe. 9-letni Joe nie może pogodzić się z decyzją rodziców. Niestety, ci pozostają nieugięci. Nowym właścicielem psa zostaje książę Rudling. Arystokrata wywozi Lassie do swej posiadłości w Szkocji. Chce podarować zwierzę swojej wnuczce. Tymczasem Lassie źle znosi życie u nowego właściciela. Tęsknota za Joem sprawia, że suczka ucieka z posiadlości Rudlinga i wyrusza w drogę powrotną do domu. Aby sie tam znaleźć musi pokonać odległość setek kilometrów.

 • Yorkshire, górnicza osada. To tutaj zaczyna się historia, która na zawsze została w sercach wielu ludzi... Historia przyjaźni jaka zrodziła się między owczarkiem Lassie i 9-letnim chłopcem o imieniu Joe. Przyjazń chłopca i psa zostaje wystawiona na próbę, gdy dla rodziny Joego nadchodzą trudniejsze czasy. Rodzice postanawiają sprzedać Lassie księciu Rudlingowi, który wywozi psa do zamku w Szkocji, leżącego 800 km od Yorkshire. Jednak Lassie nie spocznie póki nie wróci do domu rodzinnego...

 • Górnicza osada w Yorkshire, tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Dla rodziny Carraclaughów nadchodzą ciężkie czasy. Z trudem wiążą koniec z końcem, a co dopiero mówić o utrzymaniu i karmieniu psa. Postanawiają odstąpić ukochanego psa ich syna Joe'go (<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=611023>Jonathan Mason</a>), księciu Rudling (<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=4924>Peter O'Toole</a>). Jednak Lassie, niezwykle przywiązana do Joe'go, nawet uwięziona w klatce, potrafi wyrwać się i wrócić do chłopca. Wkrótce zostaje umieszczona w zamku księcia na północnym wybrzeżu Szkocji, oddalonym od Yorkshire o 800 kilometrów. Lassie nie rezygnuje. Wśród malowniczych krajobrazów rozpoczyna się niebezpieczna i pełna przygód wędrówkę z powrotem do domu.

 • Historia najsławniejszego psa na świecie ma swój początek w górniczej osadzie w Yorkshire tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Gdy dla rodziny Carracloughów nastają ciężkie czasy, rodzice rozżalonego 9-letniego Joe`ego postanawiają odstąpić ich ukochanego psa, Lassie, księciu Rudling. Szybko okazuje się, że zwierzę potrafi uciec nawet z klatki. Lassie zostaje przewieziona prawie 800 kilometrów, do zamku księcia na północnym wybrzeżu Szkocji. Pies jednak nie spocznie, póki nie powróci do ukochanego domu. Tak zaczyna się niesamowita przygoda, rozgrywająca się w malowniczej scenerii i obfitująca w niebezpieczeństwa, którym Lassie stawi czoła dzięki pomocy zarówno ludzi jak i zwierząt.

  [Opis Dystrybutora]