Lejdis (2008)

plakat - Lejdis (2008)

pressbook

Kilka słów wstępu

Film ?Lejdis? to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn. Paradoksalnie tę żeńską odpowiedź na ?Testosteron? napisał mężczyzna - Andrzej Saramonowicz (?Pół serio?, ?Ciało?, ?Testosteron?,), któremu twórczo pomogły cztery kobiety. Damski punkt widzenia na świat w połączeniu z poczuciem humoru autora ?Testosteronu?, gwarantują widzom dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.
Główne role w filmie ?Lejdis? - dwie mężatki, rozwódka i singielka - zagrają gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Anna Dereszowska. W role facetów, którym uda się nieźle namieszać w ich życiu wcielą się: Piotr Adamczyk, Robert Więckiewicz, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Karolak. W filmie zobaczymy także wielkie gwiazdy: Danutę Stenkę, Jana Englerta, Krzysztofa Globisza oraz sporo obiecujących aktorów m.in: Magdalenę Boczarską, Dominikę Kuźniak, Mateusza Janickiego, Hannę Konarowską, Antoniego Królikowskiego.
Komedię wyreżyseruje Tomasz Konecki ( ?Pół serio?, ?Ciało?, ?Tango z aniołem?, ?Testosteron?). - Dla mnie ten projekt jest równie uniwersalny jak ?Testosteron? ? mówi Tomasz Konecki. - Jestem przekonany ,że męska i żeńska część widowni będą się śmiały równie głośno, choć w różnych momentach, a wybuchom śmiechu towarzyszyć będą momenty wzruszenia. Na próbach uświadomiłem sobie jak olbrzymim atutem tego projektu jest jego obsada. Każdy chciałby zostać przyjacielem filmowych Lejdis i na pewno nikt nie chciałby zostać ich wrogiem, bo? zemsta lepiej smakuje na zimno! A zemsta Lejdis tym bardziej!...
Zdjęcia rozpoczynają się 16 sierpnia. Realizowane będą w Warszawie i Brukseli. Za kamerą stanie Tomasz Madejski (?Pół serio?, ?Ciało?, ?Testosteron?, seriale: ?Tango z Aniołem?, ?Zostać Miss?, ?Więzy krwi?).
To już czwarta komedia teamu Konecki, Madejski i Saramonowicz. Pierwsza - ?Pół serio?, o perypetiach debiutantów usiłujących nakręcić film, dostała najwięcej nagród na festiwalu w Gdyni w 2000 roku. ?Ciało? - o karkołomnych próbach pozbycia się kłopotliwych zwłok ? zdobyło Złotą Kaczkę za najlepszy film 2003 roku. ?Testosteron? był sukcesem 2007 roku ? miał niemal 1,4 mln widzów, a teksty z filmu na stałe weszły do języka potocznego.
?Lejdis? produkuje firma Van Worden, dzięki której powstał ?Testosteron". Premiera komedii zaplanowana została na 1 lutego 2008. Film na ekrany kin wprowadzi firma ITI Cinema.

Jak to się zaczęło
Lejdis ? wejście w historię