Something's Gotta Give

plakat - Lepiej późno niż później (2003)

opisy filmu

(10)
  • Keanu Reeves gra młodego doktora opiekującego się Harrym Langerem (w tej roli Jack Nicholson). Przeszedł on zawał serca w domu matki swojej młodej dziewczyny. Podczas kuracji Harry zakochuje się w jej mamie. Również doktor Julian, mimo dużej różnicy wieku, nie może oprzeć się kobiecie...

  • Harry Sanborn (Jack Nicholson) jest mężczyzną w średnim wieku, wiecznym playboyem, który gustuje w dużo młodszych kobietach. Podczas jednego z romantycznych weekendów z nowo poznaną dziewczyną Marin (Amanda Peet), w domu letniskowym jej matki, Harry skarży się na ból w klatce piersiowej. Wezwany młody lekarz Julian Mercer (Keanu Reeves) stwierdza u niego zawał serca. Kiedy Marin wyjeżdża z powrotem do miasta, Harry pozostaje pod opieką jej matki Eriki (Diane Keaton), rozwódki, która osiągnęła sukces jako pisarka. Nie mija dużo czasu i Harry zakochuje się w matce swojej dziewczyny. Problem w tym, że kocha się w niej również lekarz Harry'ego - Julian.

  • Harry Sanborn (Jack Nicholson) jest podstarzałym nauczycielem, który umawia się na randki jedynie z kobietami przed trzydziestką. W trakcie romantycznego weekendu w domu matki swej najnowszej miłości, Marin (Amanda Peet), Harry czuje silne bóle klatki piersiowej. Matka Marin, Erica Barry (Diane Keaton) z ociąganiem zgadza się opiekować się nim do czasu wyzdrowienia. Kiedy zostają sami, Harry – ku swemu zaskoczeniu – stwierdza, że Erica naprawdę go pociąga. Romantyczna sytuacja komplikuje się nieco, gdy o uczucie Eriki zaczyna starać się także czarujący, trzydziestokilkuletni doktor Harry'ego, Julian Mercer (Keanu Reeves).

  • Głównym bohaterem filmu jest niemłody już playboy - Harry - grany przez Jacka Nicholsona. Jest on majętnym właścicielem wytwórni płytowej i mimo wieku, wciąż stanowi "niezłą partię". Interesuje się nim wiele kobiet, jednak on umawia się tylko z tymi młodymi. Jedną z nich jest Marin (Amanda Peet). Razem udają się do letniej rezydencji jej matki - dramatopisarki Eriki (Diane Keaton) - nie spodziewając się, że zastaną ją w domu. Erika traktuje ukochanego córki z ogromną niechęcią z powodu złej opinii, jaką się cieszy. Harry'ego to jednak nie zraża i nie zamierza opuszczać jej domu. Później już nie może... bowiem w trakcie łóżkowych wyczynów z Marin dostaje ataku serca, a lekarz z pobliskiego szpitala (Keanu Reeves) zaleca mu rekonwalescencję w domu. Harry chcąc nie chcąc musi zostać u Eriki, a ona musi się nim opiekować.

  • Harry jest typowym kobieciarzem. Nie jest jednak tak młody jak jego nowa wybranka serca, Marin. Razem postanawiają spędzić trochę wolnego czasu w domu matki Marin, Ericy. Zakochani nie spodziewają się jednak, że zastaną Erice, ponieważ ta miała na parę dni wyjechać. Jednak jak się okazuje Erica wraca wcześniej i spotyka swoją córkę z o wiele starszym mężczyzną. Nie jest zachwycona tym, co widzi. Uważa, że łączy ich zbyt duża różnica wieku. Wtedy okazuje się, że w Erice zakochuje się młody doktor. Tymczasem Harry dostaje zawału serca. Lekarz nie pozwala Harry'emu podróżować, dlatego karze mu zostać w domu Ericy...

  • Harry Sanborn (Jack Nicholson) podstarzały podrywacz i zagorzały wielbiciel pań znacznie od niego młodszych, pewnego dnia na skutek szeregu komicznych zdarzeń poznaje Erice Barry (Diane Keaton), matkę jednej z jego niedoszłych zdobyczy. Na pierwszy rzut oka tych dwoje ludzi różni się od siebie niczym dwa przeciwległe bieguny: on - stary kawaler, podrywacz, zawadiaka, jest właścicielem hip-hopowej wytwórni fonograficznej i prowadzi rozrywkowy tryb życia; ona - rozwódka, stateczna neurotyczka, znacząca pisarka. Z czasem oboje- ku swemu zaskoczeniu- stwierdzają, że naprawdę coś do ciebie czują. Romantyczna sytuacja komplikuje się nieco, gdy o uczucie Eriki zaczyna starać się także czarujący, trzydziestokilkuletni doktor Harry'ego, Julian Mercer (Keanu Reeves).

  • Harry Sanborn (Jack Nicholson) to mężczyzna po sześćdziesiątce, wieczny podrywacz. Znany z tego, że z nikim nie wiąże się na dłużej. Ciągły kawaler. Interesują go dużo młodsze kobiety - przed trzydziestką. Podczas weekendu spędzanego z jedną ze swoich "przyjaciółek" poznaje Ericę Barry (Diane Keaton). Jest ona rozwódką, kobietą dużo starszą niż jego dotychczasowe zdobycze. Jednak kiedy zostają w domu sami Harry odkrywa, że Erica bardzo go pociąga. Sytuacja zaczyna się komplikować gdy w grę wkracza przystojny, młodszy od Ericy, lekarz - Julian Mercer (Keanu Reeves).

  • Harry Sanborn, właściciel wytwórni płytowej, bardzo zadowolony ze swojego życia podstarzały wesoły playboy, umawia się na randki wyłącznie z kobietami przed trzydziestką. W trakcie romantycznego weekendu z Marin, w domu jej matki nad oceanem, Harry czuje silne bóle w klatce piersiowej i trafia do szpitala. Doktor Julian Mercer kategorycznie zabrania pacjentowi wracać do Nowego Jorku. Nie ma mowy o podróży w stanie przedzawałowym. Może opuścić szpital tylko wtedy, gdy będzie przebywał na rekonwalescencji w pobliżu. Matka Marin, Erica Barry, niechętnie przyjmuje go pod swój dach do czasu wyzdrowienia. Harry szybko stwierdza, że wymagająca kobieta, która dorównuje mu pod każdym względem, naprawdę go pociąga. Także Erica, rozwiedziona autorka sztuk teatralnych, pomimo swych początkowych obiekcji dotyczących Sanborna, na nowo odkrywa znaczenie słowa miłość. Sytuacja komplikuje się, gdy o względy Eriki zaczyna starać się także trzydziestokilkuletni doktor Julian Mercer. Po wyzdrowieniu Harry wraca do domu i do starych przyzwyczajeń. Kiedy jednak dochodzi do przekonania, że jego uczucie wobec Eriki nie wygasło, postanawia zdobyć jej serce.

  • Zamożny Harry Sanborn (Jack Nicholson) trafia na weekend do letniego domu matki jednej ze swoich kochanek. Właścicielka, pisarka Erika Barry (Diane Keaton), chce się pozbyć apodyktycznego gościa. On jednak dostaje ataku serca i musi zostać u niej na kilka dni.

  • Harry Langer prowadzi wygodne i szczęśliwe życie. Jego partnerką jest młodsza od niego kobieta, która w zasadzie mogłaby być jego córką. Wszystko zmienia się, kiedy Harry poznaje matkę ukochanej. Okazuje się, że oboje mają ze sobą wiele wspólnego...