You've Got Mail

plakat - Masz wiadomość (1998)

opisy filmu

(6)
  • Manhattan, czasy współczesne. Dwoje nieznanych sobie ludzi pracuje w tej samej branży. On jest właścicielem sieci księgarń obejmujących całe miasto, ona jest właścicielką niewielkiego lokalu, gdzie sprzedaje się książki dla dzieci. Zgodnie z zasadą konkurencji są wrogami. Ale któregoś dnia nawiązują przypadkowy kontakt przez internet - tak rodzi się wzajemna sympatia.

  • Joe jest bogatym właścicielem sieci księgarń. Kathleen ma swoją małą, przytulną księgarnię. Młodzi poznają się przez internet. Ich znajomość rozwija się bardzo dobrze, mimo że oboje już są z kimś związani i nigdy się nie widzieli. Pewnego dnia okazuje się, że Joe otwiera swoją księgarnię obok księgarni Kathleen. Grozi to zamknięciu sklepiku dziewczyny. Dochodzi do ich spotkania.

  • Zabawna i pełna wdzięku historia bogatego, nieco zgorzkniałego właściela ogromnej księgarni i słodkiej, ślicznej posiadaczki skromnego sklepiku z książeczkami dla dzieci. Choć w życiu realnym wprost się nienawidzą, w Internecie z każdym dniem poprzez e-maile umacnia się ich przyjaźń, a może nawet coś więcej... Co będzie, gdy poznają prawdę o sobie? Znakomita komedia romantyczna, świetna rozrywka dla każdego.

  • Kathleen prowadzi małą księgarnię w cichej i spokojnej dzielnicy. Szło jej całkiem dobrze, jednak do czasu.... Niedaleko wybudowano ogromną księgarnię, która zabrała małej większość klientów. W tym samym czasie Anna zaczyna korespondować z tajemniczym mężczyzną, z którym wymienianie się e-mailami sprawia jej niezwykłą przyjemność. Okazuje się, że tym nieznanym człowiekiem jest pan Fox, właściciel olbrzymiej księgarni...

  • Kathleen jest właścicielką księgarni. Mieszka z narzeczonym, ale gdy chce porozmawiać z kimś, kto dzieli jej upodobania, wymienia elektroniczną korespondencję z nieznajomym z Internetu. Tymczasem w okolicy powstaje wielki salon wydawniczy Joego Foksa, który może zagrozić istnieniu księgarni Kathleen. Dziewczyna postanawia ratować sklepik, w czym utwierdza się po nieprzyjemnym spotkaniu z samym Foksem. Wszystkimi smutkami dzieli się z tajemniczym korespondentem. Pewnego dnia postanawia się z nim spotkać.

  • Nowoczesna wersja filmu "Sklep na rogu" ("Shop Around The Corner") z 1940 roku.

    Nowy Jork. Kathleen Kelly (Meg Ryan) prowadzi odziedziczony po matce "Sklep za rogiem", słynną księgarnie dla dzieci. W dzielnicy, w której znajduje się sklep gigant Joe Fox (Tom Hanks) otwiera swój megastore. Od tej pory Kelly zaczyna mieć kłopoty finansowe. Pracownicy "Sklepu za rogiem" postanawiają ratować swoje miejsce pracy. Gdy kampania nie przynosi rezultatu Kathleen postanawia zamknąć księgarnie. Chcąc zwierzyć się ze swoich problemów nawiązuje internetową znajomość z tajemniczym NY152. Nawet nie podejrzewa, kim jest jej internetowy przyjaciel...