The Matrix Reloaded

plakat - Matrix Reaktywacja (2003)

opisy filmu

(6)
 • Kontynuacja kultowego "Matrixa". "Matrix Reaktywacja" zaczyna się w momencie, w którym kończyła się pierwsza część. Maszyny dokonały brzemiennego w skutkach odkrycia: poznały lokalizację Zion, ostatniego miasta ludzi, ukrytego w pobliżu jądra Ziemi. Za 72 godziny tysiące Strażników - kałamarnicowatych maszyn znanych z pierwszej części - przebiją się do miasta. Jedyną nadzieją ludzi jest odnalezienie tajemniczej postaci, znanej jako Twórca Kluczy, chronionej przez parę uzbrojonych w noże Bliźniaków, nienaturalnie białych zabójców, potrafiących znikać i pojawiać się jak duchy.

 • Neo kontynuuje walkę o wyzwolenie ludzkości z niewoli wszechpotężnych maszyn. Towarzyszą mu w tym jego partnerzy z poprzedniej części: Morfeusz i Trinity oraz Niobe (Jada Pinkett Smith) - była kochanka Morfeusza, także zbuntowana przeciw wszechwładzy komputerów i automatów, które uwięziły ludzkość w iluzji rzeczywistości. Bohaterowie trafią do legendarnego, podziemnego miasta Zion, zamieszkanego przez kilkuset ludzi, którym udało się zbiec ze zgotowanego im przez maszyny "cyberwięzienia". Oczywiście w filmie pojawi się także niesamowity i niezwykle groźny Agent Smith, tym razem w udoskonalonej wersji 2.0.

 • Druga część wielkiego hitu braci Wachowski z 1999 roku ("Matrix"). W rolach głównych ponownie Keanu Reeves (Neo), Laurence Fishburne (Morfeusz) oraz Carrie-Anne Moss (Trinity).

  Neo kontynuuje walkę o wyzwolenie ludzkości z niewoli wszechpotężnych maszyn. Towarzyszą mu w tym jego partnerzy z poprzedniej części: Morpheus i Trinity oraz Niobe (Jada Pinkett Smith) - była kochanka Morfeusza, także zbuntowana przeciw wszechwładzy komputerów i automatów, które uwięziły ludzkość w iluzji rzeczywistości. Bohaterowie trafią do legendarnego, podziemnego miasta Zion, zamieszkanego przez kilkuset ludzi, którym udało się zbiec ze zgotowanego im przez maszyny "cyberwięzienia". Oczywiście w filmie pojawi się także niezwykle groźny Agent Smith, tym razem w udoskonalonej wersji 2.0. Neo i przywódcy buntu przeciw maszynom szacują, że za 72 godziny Zion zostanie odkryty i unicestwiony wraz ze wszystkimi zamieszkującymi go ludźmi. Przez ten czas musi rozstrzygnąć w jaki sposób może uchronić Trinity przed fatalnym losem, jaki widzi w swoich snach... 250 000 Strażników czeka na powierzchni Ziemi, żeby zaatakować ostatnie i jedyne miasto ludzi, którzy mają zaledwie 72 godziny, aby przygotować się do obrony. Za radą Wyroczni Neo, Trinity i Morfeusz wyruszają na poszukiwania Klucznika, programu, który może otworzyć drzwi prowadzące do Źródła - centralnej jednostki Macierzy. Wierzą, że w ten sposób powstrzymają maszyny przed atakiem.

 • Neo nauczył się lepiej kontrolować swoje nadzwyczajne umiejętności, a wokół Zionu zamyka się pierścień Armii Maszyn. Jedynie godziny dzielą ostatnią enklawę ludzi na Ziemi przed losem, jaki zgotuje im armia 250000 Strażników, zaprogramowanych na zniszczenie ludzkości. Mimo to mieszkańcy miasta, natchnieni wiarą Morfeusza w Wybranego, który wypełni Przepowiednię Wyroczni i zakończy wojnę z Maszynami, wszystkie swoje nadzieje i oczekiwania pokładają w Neo. On sam szuka rozwiązania, nękają go niepokojące wizje.

 • Załoga Nabuchodonozora ma coraz większe trudności ze znalezieniem bezpiecznego miejsca do nadawania, strażnicy są coraz bliżej wytropienia buntowników, a Neo ciągle ma wizje ginącej Trinity. Morfeusz potrzebuje 36 godzin na naładowanie baterii i skontaktowanie się z Wyrocznią zanim wszyscy zostaną ewakuowani do Zionu, ostatniego bastionu ludzkości na prawdziwej ziemi, dlatego na jego życzenie jeden z okrętów pozostaje poza miastem. Łamie tym samym rozkaz komandora Locka dotyczący całkowitej ewakuacji i przygotowania się do obrony w Zionie. Morfeusz dzięki swej charyzmie przekonuje mieszkańców do zbrojnego powstania przeciwko maszynom. Tymczasem Agent Smith zostaje obdarzony mocą która umożliwia mu przeniknięcie do szeregu buntowników. Neo wyrusza w końcu do Wyroczni, tam dowiaduje się kim tak naprawdę ona jest oraz poznaj cel swojej misji, musi dotrzeć do źródła maszyn. Aby tego dokonać musi uwolnić Klucznika uwięzionego przez jeden z najstarszych programów Matrixa, Merowinga.

 • Strażnicy atakują. Smith zostaje sklonowany. Neo wkracza w inny wymiar... Ale tym razem chyba nawet sam Wybraniec obdarzony niezwykłymi, nowymi zdolnościami nie powstrzyma zwycięskiego pochodu Maszyn.

  Neo, Morfeusz i Trinity powracają w porywającej drugiej części trylogii Matrix. W walce z wrogiem, który został sklonowany, udoskonalony i zagraża ostatniej enklawie ludzkości, towarzyszą im nowi wspaniali sprzymierzeńcy. Powracają także bracia Wachowscy i producent Joel Silver prezentujący niezwykłą wizję, która poraża zmysły, porusza serca i pokazuje, jak wyglądać będzie kino przyszłości.

  Czym jest Matrix? Na to pytanie nie znamy jeszcze pełnej odpowiedzi. Pojawia się więc następne: kto stworzył Matrix? Odpowiedź czeka w świecie nieprawdopodobnych możliwości i przeznaczenia, które prowadzi od rewelacji do Rewolucji.