Mgła (2005)

The Fog

plakat - Mgła (2005)

opisy filmu

(3)
  • Dokładnie sto lat temu, na skalistym wybrzeżu Północnej Karoliny, czterej założyciele miasta zawarli umowę z trędowatymi, którzy przypłynęli szukać schronienia na ich wyspie. Jednak nie dotrzymali tej umowy i aby pozbyć się problemu, spalili statek razem z jego pasażerami. Zostali za to przeklęci. Po latach duchy zmarłych marynarzy i pasażerów powróciły, by dokonać zemsty. Skryci w tajemniczej mgle, przenikają do małego miasteczka, poszukując potomków swoich oprawców i zabijając każdego, kto stanie na ich drodze.

  • Małe miasteczko Antonio Bay jest terroryzowane przez złe siły, kryjące się w gęstej, tajemniczej mgle. Mgła ta kryje upiorny sekret, dotyczący wydarzeń, które przed z górą stu lat miały miejsce w Antonio Bay. Mieszkańcy muszą odkryć prawdę, zanim będzie za późno, zanim dosięgnie ich bezlitosna, okrutna zemsta.

  • Producent John Carpenter zrealizował nową wersję przerażającej historii "Mgła". W tej wstrząsającej opowieści o demonicznej zemście, którą wyreżyserował Rupert Wainwright ("Stygmaty"), a scenariusz napisał Cooper Layne, w głównych rolach występują Tom Welling (serial TV "Tajemnice Smallville"), Maggie Grace (serial TV "Zagubieni") i Selma Blair ("Hellboy").
    W małym miasteczku Antonio Bay, przerażająca siła spowita zasłoną gęstej mgły zaczyna terroryzować jego mieszkańców. W tej tajemniczej i niepokojącej scenerii rozgrywają się wydarzenia, które lokalnych osadników zmuszają do szukania przyczyn niewyjaśnionych wydarzeń w przeszłości. Okazuje się, że przed stu laty statek, który przewoził trędowatych, został celowo skierowany na skały, gdzie roztrzaskał się i zatonął. Teraz, upiory z przeszłości wracają szukając zemsty na potomkach osób odpowiedzialnych za ich śmierć, która miała miejsce równo wiek temu.