Młody Adam (2003)

Young Adam

plakat - Młody Adam (2003)

opisy filmu

(4)
  • Film obraca się wokół kryzysu życiowego Joe`go, młodego włóczęgi, który znajduje pracę na barce. Barka jet własnością Lesa i jego zagadkowej żony Elli. Któregoś dnia Joe i Les natrafiają na ciało młodej kobiety unoszące się na wodzie. Wypadek? Samobójstwo? Morderstwo? Gdy policja podejmuje śledztwo i aresztuje podejrzanego, wychodzi na jaw, że Joe wie dużo więcej o topielicy, niż przyznaje. Śledztwo trwa, a tymczasem Joe`go i Ellę zaczyna łączyć namiętny intymny związek.

  • Thriller według powieści szkockiego pisarza beat generation Alexandra Trocchiego. Szkocja lat 50. W ponurej scenerii kanałów łączących Glasgow i Edynburg. Joe (Ewan McGregor), niespełniony pisarz, podejmuje pracę jako ładowacz na barce transportującej węgiel. W trakcie jednego kursu razem z kapitanem Lesem Gaultem (Peter Mullan) wyławia z wody zwłoki kobiety, Cathie (Emily Mortimer). Dziewczyna była kiedyś kochanką Joe'go. Mężczyzna nie mówi tego policji. Tymczasem wdaje się w romans z żoną kapitana.

  • Joe Taylor, młody włóczęga, zatrudnia się jako ładowacz na barce transportującej węgiel. Barka jest własnością Lesa Gaulta i jego żony Elli. Któregoś dnia Joe i Les wyławiają z rzeki półnagie zwłoki młodej kobiety. Ciało przekazują policji i wyruszają w rejs. W jego trakcie prasa publikuje wiadomości o topielcy. Ujawnia jej tożsamość - Cathie Dimly. Nikt nie wie, że Cathie była kochanką Joe'ego.

  • Joe - młody chłopak bez korzeni zatrudnia się na rzecznej barce pływającej pomiędzy Glasgow i Edynburgiem. Pewnego dnia razem z jej właścicielem i jego żoną zauważa ciało młodej kobiety, unoszące się na powierzchni wody. Czyżby to było morderstwo? A może nieszczęśliwy wypadek? Okazuje się, że Joe znał tę dziewczynę ale nie chce wyjawiać tego faktu, szczególnie, że policja wszczyna śledztwo. Barka wydaje się być świetnym miejscem przeczekania ale na tej małej przestrzeni atmosfera zagęszcza się coraz bardziej także ze względu na pojawiający się emocjonalny związek między Joe i kobietą mieszkającą na barce. Adaptacja skandalizującej powieści Alexandra Trocchi'ego.