Nikotyna (2003)

Nicotina

plakat - Nikotyna (2003)

opisy filmu

(7)
  • "Nikotyna", która odniosła w świecie znaczący sukces, łączy elementy czarnej komedii i wyrafinowanego formalnie kina, z którego zasłynęła w ostatnich latach kinematografia meksykańską. Widzowie długo nie zapomną brzucha pełnego diamentów i granego przez Diego Lunę pechowca Lolo, którego namiętność do pięknej sąsiadki powoduje cały szereg nieszczęść.

  • Film to zakręcona opowieść o jednym dniu (a raczej nocy) z życia trójki znajomych, którzy dzięki komputerowym zdolnościom jednego z nich - Lolo - mają zrobić przekręt na tysiące dolarów. Niestety, namiętność Lolo do pięknej sąsiadki, Andrei, powoduje szereg komplikacji, w wyniku których kolejni pojawiający się na drodze przyjaciół ludzie zaczynają ginąć w zastraszającym tempie. Całą historią rządzi tylko i wyłącznie przypadek, który sprawia, że śmierć pojawia się w momencie zbiegu wielu różnych - jak na meksykański film przystało, przerażająco zabawnych - okoliczności, burząc teorię o fatalnych skutkach palenia.

  • Czarna komedia, wielki przebój meksykańskich kin. Losy kilkorga bohaterów splotą się krwawo wokół pewnej dyskietki i... brzucha pełnego diamentów. Lolo (Diego Luna), nieśmiały haker, którego całym światem jest ponura nora z najnowocześniejszym sprzętem, wkłada papierosa do ust i rozgląda się za zapalniczką, ale ciągle coś odwraca jego uwagę. Chociażby to, że przystojny sąsiad właśnie usiłuje dostać się do mieszkania pięknej sąsiadki Andrei, w której Lolo jest obsesyjnie zakochany. Dzięki kamerze czujnie obserwuje jej mieszkanie. Niestety, sąsiadka nie wykazuje krzty zrozumienia dla pasji, z jaką Lolo nadzoruje jej życie, i niszczy wszystkie płyty, na których nagrane są obrazki z jej domu. Kilka innych płyt przy okazji też. Za chwilę do drzwi zadzwoni El Nene (Lucas Crespi), młodziutki gangster, który zlecił mu dobrze płatną robotę. Złamane kody do kont szwajcarskich banków Lolo zapisał na którejś z płyt. Za tę płytę El Nene i Tomson (Jesus Ochoa) mają dostać od rosyjskiego mafiosa woreczek brylantów. Transakcja trwałaby tyle, ile wypalenie papierosa, niestety okazuje się, że na płycie zamiast szwajcarskich kodów jest "Big Brother" z mieszkania sąsiadki.

  • "Nikotyna" to dramat, w który sprawnie są włączone elementy czarnej komedii. Opowiada o hakerze internetowym, Lolo (Diego Luna), który ma dwie pasje - Internet i piękną sąsiadkę, której życie obserwuje na kamerze video. Pewien młody gangster - El Nene, zlecił mu dobrze płatną robotę - złamanie kodów do kont szwajcarskich banków. Lolo przez przypadek podaje zleceniodawcy płytę z nagraniami sąsiadki, zamiast ze złamanymi kodami. I właśnie wtedy zaczynają się poważne kłopoty...

  • Meksyk. Za pomocą swojego komputera Lolo potrafi naprawdę nieźle namieszać. Jeden mały błąd powoduje całą kaskadę nieoczekiwanych wypadków i dziwnych zbiegów okoliczności, w wyniku których krzyżują się losy bohaterów, co doprowadza do straszliwego zamieszania, rozgrywającego się w czasie rzeczywistym, w ciągu 92 minut trwania filmu. W tajemniczych okolicznościach znika 20 diamentów. Próby ich odszukania zmieniają ulice miasta w prawdziwe pole bitwy. Ósemka bohaterów szpieguje się wzajemnie, goni, strzela do siebie i morduje na różne sposoby.

    [opis dystrybutora]

  • Nieśmiały młody człowiek, uzależniony od papierosów, od dłuższego czasu podgląda sąsiadkę Andreę, w której mieszkaniu umieścił kamery. Niepozorny Lolo świetnie się zna na technice. Na zlecenie mafiosów rozpracowuje systemy informatyczne i włamuje się na konta w bankach szwajcarskich. Bandyci, którzy płacą mu za tajne hasła, wplątują Lola w ciąg niebezpiecznych zdarzeń. Andrea w napadzie wściekłości niszczy płytę z kodami wartymi miliony dolarów, a pracownica pobliskiego zakładu fryzjerskiego nie cofnie się przed niczym, by zdobyć diamenty.

  • Nieśmiały Lolo umie świetnie obsługiwać się komputerem. Zna wszystkie tajniki buszowania w sieci. Oprócz komputera, jego wielką pasją jest także dziewczyna mieszkająca po sąsiedzku, w której chłopak jest zakochany. Andrea jest piękną wiolonczelistką. W wolnych chwilach Lolo podgląda i nagrywa ją przez zamontowane kamery i mikrofony. Pewnego dnia młody haker dostaje niecodzienną propozycję od swego kolegi, młodego gangstera Nene i jego kumpla Thomsona. Zadanie nie powinno być trudne dla tak znakomitego hakera, jakim jest Lolo. Chłopak ma złamać kody jednego ze szwajcarskich banków, a następnie nagrać je na dyskietkę. W zamian za dostarczenie kodów, chłopaki mają dostać 20 nieoszlifowanych diamentów od Svobody - rosyjskiego mafiosa. Lolo podejmuje się zadania. Niestety przypadek chciał, że tego samego dnia Andrea odkrywa ukryte kamery. Wybucha awantura. W szale i chęci zemsty kobieta niszczy wszystkie płyty hakera. Również ta z kodem trafia w jej ręce. Lolo nieświadomie wysyła kontrahentom niewłaściwą płytę. Pomyłka niesie za sobą dramatyczne konsekwencje. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której rosyjski mafioso zostaje ranny. Niedługo potem trafia do salonu fryzjerskiego. Tymczasem żona właściciela podsłuchuje rozmowę, z której dowiaduje się o diamentach ukrytych w... brzuchu Rosjanina.

multimedia
pozostałe