Ona to on (2006)

She's the Man

plakat - Ona to on (2006)

opisy filmu

(9)
 • Viola dowiaduje się, że w jej szkole rozwiązano dziewczęcą drużynę piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem. A wszystko po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke'u i sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat Violi.

 • Przezabawna komedia o tym jak wiele zdolnym się jest zrobić aby zrealizować swoje marzenia. Viola kocha football jednak jej drużyna zostaje rozwiązana więc przebiera się za swojego brata bliźniaka, który akurat jest na małym tourne w Anglii. Jednak sytuacja komplikuje się gdy Viola zakochuje się w Diuku swoim współlokatorze, który kocha się w Olivii. Olivii natomiast podoba się Sebastian, którym tak naprawdę jest Viola. Sytuacja staje się przekomiczna gdy z Londynu powraca prawdziwy Sebastian.

 • Komedia omyłek z życia amerykańskich nastolatków. Viola ma brata bliźniaka Sebastiana. Kiedy ten postanawia wyruszyć do Londynu, by tam spróbować sił na scenie muzycznej, Viola decyduje się wskoczyć w jego skórę, by zacząć karierę piłkarską i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły.
  Przebiera się za brata i zapisuje się do szkoły Illyria Prep. Jednak życie nowego ucznia, w dodatku uznawanego za frajera, jest na początku ciężkie. Zwłaszcza, że ta (ten?) zakochuje się w najprzystojniejszym chłopaku w szkole.

 • Viola i Sebastian, choć są bliźniakami, pod wieloma względami się różnią. Ale oboje, z podobnie wielką pasją, dążą do osiągania swoich celów. Dla chłopaka jest to muzyka, dlatego w tajemnicy przed rodzicami wyrusza do Londynu, by podbić miejscowe sceny. Viola marzy o grze w piłkę nożną. Kiedy w jej szkole rozwiązana zostaje dziewczęca drużyna, a trener drużyny chłopców nie zgadza się na przyjęcie jej do swojej grupy, wpada na pomysł zapisania się do szkoły brata i zdobycia miejsca w tamtejszej drużynie futbolowej.
  W przebraniu będzie mogła grać w piłkę i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły, co jest dla niej bardzo ważne. Będzie to zemsta na byłym chłopaku, bramkarzu Justinie, który dwukrotnie boleśnie ją zranił. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionego fryzjera, przemiana Violi w brata bliźniaka jest perfekcyjna. W misternym planie pojawiają się jednak kłopoty. Pierwszy ma na imię Monique, dziewczyna Sebastiana, która nie ma pojęcia, że wyjechał on z zespołem, a siostra wypożyczyła sobie jego tożsamość. Przyczyną drugiego jest uroczy Duke, nowy współlokator Violi/Sebastiana w kampusie.
  W dodatku Olivia, dziewczyna Duke'a, wyraźnie zainteresowana jest ... nią, czyli Sebastianem. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy prawdziwy Sebastian wraca z Londynu.

 • Viola to dziewczyna, która ma z początku fantastycznego chłopaka, ale tak naprawdę to pusty chłopak. kiedy rozwiązują żeńską drużynę do piłki nożnej, postanawia dołączyć do męskiej. Ale trener i chłopcy z drużyny uważają to za niedorzeczne. Viola zrywa z Justinem. w domu okazuje się, że jej brat Sebastian właśnie po kryjomu wyjeżdża do Londynu. Viola wpada na pomysł, aby przebrać się za niego i dołączyć do przeciwnej drużyny męskiej - Illyrii. Od tej pory rodzą się przezabawne sytuacje. Konsekwencją tej zamiany będzie mieszkanie ze współlokatorem, w którym się zakocha oraz jej pozornej rywalce- Olivii. Viola kocha Duka, Dukowi podoba się Olivia, a Olivia (która tylko podrywa Duka z zazdrości Violi przebranej za Sebastiana). Można, by rzec, że to prawdziwy kołowrotek...

 • Pasją Violi jest piłka nożna. Każdą wolną chwilę wraz z przyjaciółkami spędza na boisku. Jednak pewnego dnia trener postanawia rozwiązać dziewczęcą drużynę footballową. Viola nie zamierza się poddawać. Przeobraża się w swojego brata Sebastiana i zamiast niego zamieszkuje w szkole z internatem. W ten sposób chce nadal grać i jednocześnie utrzeć nosa swojemu "byłemu" na boisku. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Viola, zakochuje się w Duke'u, swoim współlokatorze. Obiektem westchnień Duke'a staje się z kolei Olivia, która zadurza się w... Sebastianie, czyli w Violi. Wszystko gmatwa się jeszcze bardziej, gdy z Londynu wraca prawdziwy Sebastian.

 • Komedia romantyczna o nastolatce (Amanda Bynes), która chcąc zrealizować swoje marzenie decyduje się udawać swojego brata.
  A ciężkie jest życie uznawanego za frajera nowego ucznia i mieszkańca szkolnego kampusu, jeśli jest dziewczyną, która zakochała się w najurodziwszym chłopaku, który z kolei szaleje na punkcie najładniejszej dziewczyny w szkole, która dla odmiany jest pod wielkim urokiem nowego ucznia... Viola Johnson (Amanda Bynes) miała ważne powody, by podać się za swojego brata bliźniaka, Sebastiana (James Kirk) i zapisać się do szkoły Illyria Prep. Skorzystała z tego, że Sebastian postanowił zdezerterować z zamiarem podbicia muzycznych scen Londynu. Przebrana za brata może grać w piłkę i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły. Cała sytuacja komplikuje się, kiedy prawdziwy Sebastian wraca z Londynu o dwa dni za wcześnie...

 • Viola kocha football, a czego to nie zrobi się dla miłości?? Można na przykład tak jak ona zastąpić swojego brata bliźniaka w szkole z internatem. Oczywiście nie jako kobieta ale w przebraniu mężczyzny. Młoda panna Hasstings ma dwa tygodnie na dostanie się do pierwszego składu drużyny Illyria Prep. Dlaczego dwa? Dlatego że za 14 dni z londyńskiego koncertu wraca jej brat Sebastian oraz odbywa się mecz przeciwko jej znienawidzonej szkole. Wszystko byłoby dużo prostsze gdyby nie to, że jej współlokator Duke czuje miętę do pięknej Olivi, która "buja się" w Sebastianie-Violi, której brat jest chłopakiem Monique. Tak więc gdy Olivia podwala się do Duke`a po to aby wzbudzić zazdrość w Sebastianie, który tak naprawdę nie jest Sebastiantem tylko Violą, która zakochała się w Duku; Monique dostaje szału. Ale każdy ma swoje sekrety.

 • Viola, wielbicielka futbolu, dowiaduje się, że w jej szkole rozwiązano dziewczęcą drużynę piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, a wszystko po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke'u, a sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat bliźniak Violi.