film

ocen
6,9 10 1 3780
6,0 3
oceny krytyków
Po śmierci męża Laura Henderson postanawia otworzyć teatr. By zachęcić publiczność do kupowania biletów, w trakcie spektakli na scenie pojawiają się nagie modelki. więcej mniej
Pani Henderson zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Golizna i herbatniki
Zapewne to sukces "Królowej" sprawił, że do polskich kin wreszcie trafia "Pani Henderson", film Stephena... ... czytaj więcej
false
Paweł Marczewski
Pani Henderson
Zwiastun nr 2
nr 2 2009-11-16T11:44:08 https://fwcdn.pl/webv/57/49/15749/thumbnail.15749.4.jpg https://fwcdn.pl/video/158879/mrs_henderson_presents_h640w.360p.mp4

Obraz według scenariusza Martina Shermana, opowiada autentyczną historię ekscentrycznej Laury Henderson (Judi Dench) - założycielki teatru Windmill, oraz menadżera tego teatru Viviana Van Damm (Bob Hoskins). Chcąc przyciągnąć na swoje spektakle publiczność, para ta zdecydowała się pokazywać na scenie nagie modelki. Żeby jednak uniknąćObraz według scenariusza Martina Shermana, opowiada autentyczną historię ekscentrycznej Laury Henderson (Judi Dench) - założycielki teatru Windmill, oraz menadżera tego teatru Viviana Van Damm (Bob Hoskins). Chcąc przyciągnąć na swoje spektakle publiczność, para ta zdecydowała się pokazywać na scenie nagie modelki. Żeby jednak uniknąć oskarżeń o pornografię, wykorzystali lukę w ówczesnym prawie, pozwalającą na prezentację golizny tylko w charakterze dekoracji. Nagie modelki musiały więc przez cały czas spektaklu stać zupełnie nieruchomo.

boxoffice
$27 876 417 na świecie
$11 036 366 w USA
$16 840 051 poza USA
budżet
$20 000 000
dystrybucja
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio
BBC Films (przedstawia) / Pathé Pictures (przedstawia) / Future Films (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Mrs. Henderson Presents
inne tytuły
Kręcenie sceny na łódce zajęło cały dzień. Judi Dench musiała być ubrana w grube futro i buty na wysokim obcasie. Wściekła się bardzo na reżysera, gdy dowiedziała się, że cały dzień pracy skrócono do dwóch marnych minut.
Stephen Frears pierwotnie chciał obsadzić w roli Lady Conway Celię Imrie, jednak w końcu zdecydował że jest ona zbyt młoda. Rolę Lady Conway dostała Thelma Barlow.
Zdjęcia do filmu kręcono na cmentarzu wojskowym w regionie Picardy (Francja), w Londynie, Taplow, Coombe Hill i Shepperton (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film średni ale ogląda się całkiem nieźle. Świetny klimat lat 30

Miejscami połączenie "Pan wzywał milordzie" i "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Cudowny klimat, świetna opowieść, piękna dziewczyna. Dobra ścieżka dzwiękowa. Niestety obawiam się, że osobom, kóre nie lubią atmosfery lat 20,30-tych, teatrzyków, kabaretów itp film nie przypadnie do gustu. A szkoda!

Uwielbiam takie kino.Piękne zdjęcia,scenografia,bardzo fajne piosenki w sekwencjach musicalowych i świetni aktorzy,którzy jak zawsze nie zawiedli czyli pani Dench i pan Hoskins.Polecam.

Dwa powody, dla których ten rzetelnie zrealizowany film zasługuje na omówienie.
Warte odnotowania, dwie urocze kreacje Judi Dench i Boba Hoskinsa oraz bardzo kulturalnie zrealizowany manifest na rzecz nagości.
Szczególnie scena, gdy zgromadzonym, przed zamkniętym teatrem, żołnierzom brytyjskim główna bohaterka...

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 3

- UWAGA SPOILERY -

Film powierzchowny, płytki. Mała psychologiczna wiarygodność - chodzi mi na przykład o reakcję głównych bohaterów na śmierć Maureen.

Poza tym jaki jest wydźwięk tego filmu, podany we wzruszającej (w zamierzeniu twórców) końcowej mowie Pani Henderson? Że na wojnie giną młodzi chłopcy, którym...