Comme une image

plakat - Popatrz na mnie (2004)

opisy filmu

(4)
  • "Popatrz na mnie" to historia 20-letniej Lolity Cassard, która wścieka się na cały świat, ponieważ nie wygląda jak modelki kolorowych czasopism ani jak jej zgrabna macocha. Lolita marzy o tym, aby być piękną, przynajmniej w oczach swojego ojca – gdyby tylko zechciał w ogóle na nią spojrzeć...
    To także historia Etienne’a Cassarda, który nie poświęca zbyt wiele uwagi innym, ponieważ zajmuje go głównie jego własna osoba. Czuje, że się starzeje, wie, jak to jest być niekochanym i jak ciężko trzeba się napracować, żeby coś w życiu osiągnąć.
    To również historia Pierre’a Millera, pisarza, który przestał w cokolwiek wierzyć i który jest przekonany, że już nigdy nie odniesie sukcesu. Wierzy w to do czasu, gdy na jego drodze nie stanie Etienne Cassard.
    To także historia nauczycielki śpiewu, Sylvii Miller, która wierzy w talent swojego męża, ale wątpi we własne umiejętności. Wątpi również w umiejętności swojej uczennicy, Lolity, do czasu, gdy nie zorientuje się, że Lolita jest córką Etienne’a Cassarda, jej ulubionego pisarza.

  • "Popatrz na mnie" to dramat opowiadający losy pisarza Étienne Cassard'a (Jean-Pierre Bacri), który nie zauważa wokół innych osób, bo za wiele uwagi zwraca na swoją osobę. Ten sam problem ma jego 20-letnia córka Lolita (Marilou Berry), która żyje w przekonaniu, że jest brzydka. Jej marzeniem jest stać się piękną przynajmniej w oczach jego ojca, ale ten nie zwraca na nią wystarczająco dużo uwagi. Jednak jej nauczycielka śpiewu, Sylwia Miller (Agnes Jaoui), od chwili, gdy okazało się, że uczy ona córkę autora książek, którego tak uwielbia, zaczyna w nią wierzyć. W filmie spotykamy także Pierre’a Millera (Laurent Grévill), pisarza, który jest święcie przekonany, że już nigdy w życiu nie odniesie sukcesu. Jednak jego poglądy się zmieniają, gdy poznaje Etienne Cassard (Jean-Pierre Bacri).

  • Lolita Cassard ma 20 lat i jest wściekła na cały świat ponieważ nie wygląda ani jak dziewczyny na fotografiach w kobiecych magazynach, ani jak jej piękna macocha. Marzy o tym aby być piękną chociażby w oczach jej ukochanego ojca, który jednak niezbyt często przygląda się swojej córce. Etienne Cassard w ogóle niezbyt często patrzy na innych. Jest zbyt zajęty patrzeniem na siebie. Pisarz Pierre Miller nie patrzy na siebie w ogóle, ponieważ nie wierzy, ze mógłby odnieść sukces. Sylvia Miller, nauczycielka śpiewu, bardzo wierzy w swojego męża i jego talent, wątpi jednak w siebie i jedną ze swoich uczennic - Lolitę, aż do momentu kiedy dowiaduje się, że jest ona córką Etienne'a Cassarda, pisarza, którego uwielbia.

  • Lolita Cassard to zakompleksiona dziewczyna, która boryka się z problemem zbyt puszystej wagi. Jej ojcem jest znany pisarz, który za wszelką cenę chce by jego książki sprzedawały się znakomicie. Lolita, której pasją jest śpiew zaczyna chodzić na lekcje. Jej nauczycielka dowiedziawszy się, kim jest ojciec dziewczyny interesuje się nią coraz bardziej. Pozornie pani nauczyciel wydaje się być aniołem. Jak się jednak wkrótce okazuje - to tylko pozory.. . Film w reżyserii Agnes Jaoui aktorki, scenarzystki pochodzącej z Francji tryskający dużą dawka humoru i przezabawnych sytuacji.