Bee Season

plakat - Sezon na słówka (2005)

opisy filmu

(4)
 • Film opowiada historię jedenastoletniej Elizy Neumann. Dziewczynka zawsze pozostawała w cieniu swej wspaniałej rodziny, obawiając się, że nigdy nie spełni oczekiwań swoich rodziców: mamy Miriam i ojca Saula pochłoniętego studiowaniem żydowskiego mistycyzmu. Rodzina zwraca na nią uwagę dopiero, gdy Eliza niespodziewanie staje się mistrzem pisowni. Ojciec bierze to za znak, że przeznaczony jest jej sukces.
  Od tej pory cała jego uwaga skupia się na córce, kosztem syna i żony...

 • "Sezon na słówka" opowiada o rodzinie Naumannów, pogrążonej w ciężkim kryzysie. Miriam Naumann (Binoche) coraz bardziej zamyka się w sobie, zaś jej mąż Saul (Gere), by zapomnieć o dręczących go problemach, całą uwagę poświęca 11-letniej córce Elizie (Flora Cross), która ma szansę na zwycięstwo w ogólnoamerykańskim konkursie układania słówek.
  Tymczasem ich nastoletni syn (Minghella) czuje się zaniedbywany i nawiązuje znajomość z Chali (Kate Bosworth) należącej do Hare Kriszna...

 • Opowieść o skomplikowanych więzach łączących rodziców z ich jedenastoletnią córką. Gdy córka zaczyna wygrywać prestiżowe konkursy szkolne, delikatna równowaga zostaje zachwiana i na jaw wychodzą od dawna skrywane sekrety.

  [opis dystrybutora]

 • Eliza Naumann to 11-letnia, zupełnie przeciętna, dziewczynka. Brak jej pewności siebie, jest przekonana, iż nie sprosta oczekiwaniom rodziców. Jednak pewnego wieczoru wygrywa krajowy konkurs ortograficzny. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia: uwaga wszystkich skupia się na Elizie i jej rodzinie.
  Dumny ojciec dostrzega w tym znak od Boga i postanawia wykorzystać talent córki. Zaniedbuje przy tym żonę oraz syna, który wdaje się w niebezpieczny romans...

opinie i nagrody
pozostałe