Teoria chaosu

(2005)

Chaos

0 0 FILM 91856
Teoria chaosu (2005)
http://www.filmweb.pl/Teoria.Chaosu/userRecommends
1 godz. 38 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
35.339 głosów
 • 833. w rankingu światowym
 • 6.357 osób chce zobaczyć ten film

Detektyw Conners i jego nowy partner Dekker prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego napadu na bank. Wkrótce policjanci odkrywają intrygę na dużą skalę.

Teoria chaosu (2005)

zdjęcia

(28)

Przewidywalny chaos

autor: Paweł Marczewski

Prolog "Teorii chaosu" zapowiada widowisko złożone z ogranych elementów, lecz sprawnie zrealizowane i wciągające. Uciekający przed policją czarnoskóry przestępca rozbija na moście samochód, po czym zostaje zastrzelony wraz z zakładniczką, córką kongresmena. W wyniku dochodzenia zostają zwolnieni dwaj funkcjonariusze, którzy wówczas strzelali. Jakiś czas później dochodzi do zuchwałego napadu. Napastnicy barykadują się razem z klientami i obsługą banku. Ich przywódca (Wesley Snipes) oznajmia, że będzie negocjował wyłącznie z detektywem Connersem ... czytaj dalej

obsada

(61) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Grupa włamywaczy dowodzonych przez Lorenza (Wesley Snipes), dokonuje napadu na bank i bierze zakładników. Po zakończeniu akcji i ucieczce złodziei, okazuje się, że z banku nic nie skradziono. Śledztwo w tej sprawie prowadzą doświadczony detektyw Conners (Jason Statham), który wrócił do służby po tym, jak na skutek jego błędu zginęła zakładniczka oraz jego nowy partner Shane Dekker (Ryan Phillippe). Obaj szybko dopatrują się w tym głębszej afery, a dochodzenie doprowadzi policjantów do intrygi na dużą skalę.

pozostałe informacje

muzyka:
Trevor Jones
zdjęcia:
Richard Greatrex
dystrybucja:
Best Film
studio:
 • Mobius International (
  • przedstawia
  )
 • Chaotic Films (
  • produkcja
  )
 • Chaotic Productions (
  • produkcja
  )
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
 • Kiedy Conners rozmawia z Dekkerem w samochodzie o jego ojcu, mówi: "Twój ojciec był bohaterem.". W następnym ujęciu Dekker odpowiada: "Tak, był.", jednak nie widać, aby jego usta się poruszały.
 • Na samym początku, gdy pokazywane są wycinki z gazet, na jednym z nich jest napisane "Victims' Family", a powinno być "Victim's Family".
 • Scena pościgu z motocyklem. Podczas przejazdu przez garaż Dekker decyduje się na rozbicie motorem szklanych drzwi. Jednak szyba w drzwiach pęka tuż przed tym jak Dekker w nią wjeżdża.

dyskusja

(223 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał
10

Zaskakujący.

Czegoś mi tu brakuje, scenariusz jest dobry ale chaotyczny.. właśnie. Niby przemyslany ale jednak jest kalką wielu innych fimów. Ale w ... czytaj dalej
Wodzu_9 Wodzu_9
ocena: 8
1

Końcówka

Końcówka genialna , kto by się spodziewał :D
JestemHoT JestemHoT
ocena: 8
6

troche nudnawy ten film i przewidywalny...mnie jednak ciekawi jedno w samym scenariuszu

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
8

dobry film? bez żartów!

wg mnie straszna słabizna - kiepski scenariusz, żadnych zaskakujących momentów, nawet jak na kino sensacyjne mocno przeciętny. ... czytaj dalej
yolkass yolkass
ocena: 4
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true