Tristan + Isolde

plakat - Tristan i Izolda (2006)

opisy filmu

(8)
 • Bohaterem opowieści jest pewien rycerz, który wygrywa dla swojego króla rękę córki władcy ościennego państwa. Ten związek przypieczętować ma pokój między królestwami. Pomiędzy księżniczką (Izolda) a wojownikiem (Tristan) rodzi się miłość, a ich namiętne uczucie doprowadza do tragicznych konsekwencji.

 • Na plażę w Irlandii zostaje wyrzucony ciężko ranny w bitwie z Irlandczykami Tristan. Opiekuje się nim Izolda, która nie wyjawia przed nim swej tożsamości. Młodzi zakochują się w sobie, jednak Tristan musi wracać do Anglii, ponieważ jego obecność na wyspie zostaje wykryta. Król i jego świta wiedzą że na wyspie znajduje się zabójca Morholta - narzeczonego Izoldy. Król irlandzki ogłasza turniej w którym nagrodą dla zwycięzcy jest ręka Izoldy. Tristan wygrywa rękę księżniczki dla Marka, który wychował go jak syna. Tristan jest zrozpaczony, gdy odkrywa prawdziwą tożsamość ukochanej. Rozpoczyna się dramat zakochanych - między wielką miłością a lojalnością wobec Marka który im ufa i którego oboje szanują. są otoczeni przez ludzi, którzy ich nielojalność starają się wykorzystać do własnych celów. Wspaniała pełna klimatu historia o sile uczucia, silniejszym nawet od śmierci..... i które doprowadza do tragedii....

 • Piętnaście stuleci temu, po upadku Rzymu, nowy władca postanowił zjednoczyć ludy Anglii do walki z irlandzkim najeźdźcą. Jego najodważniejszy rycerz Tristan (James Franco) wyruszył przeciw wrogowi, który odebrał mu wszystko: dom, rodzinę i szczęście.
  Pozostawiony po bitwie na pewną śmierć znalazł ocalenie. Tajemnicza piękność (Sophia Myles), która z czasem obdarzył najczystszym uczuciem, uleczyła jego rany i odesłała do ojczyzny. Tymczasem król Irlandii pragnąc skłócić angielskie plemiona ogłasza, iż odda swoją córkę za żonę najmężniejszemu wojownikowi wroga. Tristan wygrywa turniej w imieniu swojego kalekiego władcy. Ale to zwycięstwo będzie dla niego największym przekleństwem...

 • Irlandia stara się o panowanie na ziemiach angielskich i podczas jednego z wielu ataków zbrojnych zostaje ranny tytułowy bohater Tristan. Współbratyńcy pewni jego śmierci wyprawiają go w ostatnią podróż na maleńkiej łódce. Na brzegach Irlandii znajduje go piękna dziewczyna, która dzięki znajomości ziół ocala Tristana. I tak zaczyna między nimi rodzić się uczucie. Tristan jednak wkrótce musi opuścić ukochaną, która nie zdradza mu swojej prawdziwej tożsamości. Dzięki podstępnemu planowi króla Irlandzkiego Tristan zdobywa nie wiedząc tego swą ukochaną w turnieju dla swojego brata Marka. Ta wychodzi za niego gdyż tylko w ten sposób może być zgoda między Anglią i Irlandia. Oboje zakochani bardzo cierpią, gdyż chcą być wierni Markowi, lecz jednak wkrótce nie mają już siły walczyć z miłością. I tu rozpoczyna się najtragiczniejsi część tej pięknej opowieści walka o miłość, honor i własne idee.

 • Tristan to wychowywany na dworze Lorda Marka utalentowany młodzieniec, świetnie władający mieczem. Gdy podczas jednej z bitew zostaje draśnięty mieczem pokrytym trucizną, wszyscy są przekonani, że nie żyje. Lord Marek składa jego ciało w łodzi i powierza morzu. Tristan trafia do Irlandii, gdzie opiekuje się nim piękna Izolda. Zakochują się w sobie, lecz młodzieniec, ze względu na niebezpieczeństwo, wraca do kraju. Lord Marek wita go radośnie, uznając jego powrót za znak od Boga. Tymczasem król Donnchald urządza turniej, którego zwycięzca otrzyma rękę jego córki. Tristan zgadza się walczyć za okaleczonego Lorda Marka. Wygrywa turniej, jednak okazuje się, że córka króla to Izolda...

 • Piętnaście stuleci temu, po upadku Rzymu, nowy władca postanowił zjednoczyć ludy Anglii do walki z irlandzkim najeźdźcą. Jego najodważniejszy rycerz - Tristan, wyruszył przeciw wrogowi, który odebrał mu wszystko: dom, rodzinę i szczęście.
  Pozostawiony po bitwie na pewną śmierć znalazł ocalenie. Tajemnicza piękność, którą z czasem obdarzył uczuciem, uleczyła jego rany i odesłała do ojczyzny.
  Tymczasem król Irlandii pragnąc skłócić angielskie plemiona ogłasza, iż odda swoją córkę za żonę najmężniejszemu wojownikowi wroga. Ale to zwycięstwo będzie dla niego największym przekleństwem.
  Opowieść o podstępie i zdradzie, o czasach, w których honor znaczył znacznie więcej niż życie, a śmierć zbierała obfite żniwo. W takich to czasach, jeden mężczyzna i jedna kobieta stanęli przeciw wszystkim prawom i całemu królestwu.

 • Jest to opowieść o miłości dwojga ludzi tytułowych Tristana i Izoldy. Młody rycerz jest wysłannikiem swojego wujka króla Konrwalii Marka, ma za zadanie przywieść do niego jego przyszła żonę Izoldę, jednak sprawy komplikują się gdy młodzi przypadkowo wypijają napój miłosny. Zakochują się w sobie, niestety Tristan nie może się pogodzić, że zdradził swojego króla, natomiast Izolda cierpi, bo nie zachowała wierności przyszłemu mężowi.

 • Po upadku Imperium Rzymskiego podzielone plemiona angielskie walczą między sobą o bezpańskie terytoria pozostałe po upadku Rzymu. Sytuację wykorzystuje irlandzki król Donnchadh podbijając znaczne połacie kraju. Próbę zjednoczenia plemion i wygnania irlandzkich uzurpatorów z ojczystej ziemi podejmuje lord Marke. Ma on po swojej stronie najlepszego rycerza, swojego wychowanka, dzielnego i walecznego Tristana.
  Nie wie, że serce Tristana skrywa tajemnicę... Ranny na polu jednej z bitew uznany został za zmarłego. Tristan jednak nie umarł. Zaopiekowała się nim młoda dziewczyna, która ukryła go przed irlandzkimi żołnierzami i wyleczyła jego ciężkie rany. Gorąca namiętność, która ich połączyła, zakończyła się nagle, jak zaczęła. Tristan musiał uciec do Anglii. Po powrocie na dwór Marka Tristan nikomu nie wyjawia, gdzie przebywał.
  Tymczasem król Donnchadh, mający nadzieję na ponowne skłócenie Anglików, ogłasza wielki turniej rycerski, którego zwycięzca otrzyma w nagrodę rękę jego, dotąd nikomu nieznanej, córki. Lord Marke wysyła na turniej do Irlandii Tristana, który zwycięża wszystkich, ale rękę tajemniczej księżniczki oddaje swemu panu, by wreszcie ziściło się jego marzenie o połączeniu wszystkich ludów Anglii w jeden naród.
  I całkowicie zaskoczony odkrywa, że księżniczka, którą wygrał dla swojego władcy, okazuje się jego dawną tajemniczą zbawicielką, którą obdarzył wielką namiętnością. Kochankowie, rozdzieleni najpierw przez wojnę, teraz przez względy lojalności wobec władcy i ojczyzny, muszą zapomnieć o swoich uczuciach w imię pokoju i przyszłości Anglii. Ale im mocniej tłumią swą miłość, tym bardziej jej ogień rozpala ich serca.