Underworld (2003)

plakat - Underworld (2003)

opisy filmu

(5)
  • Na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selena (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.

  • Lubicie historie o wampirach? Oto jedna z nich, ale możecie zapomnieć o czosnku, kołkach wbijanych w serce i podobnych gadżetach. Krwiopijców tępi się tu specjalnymi pociskami z promieniami ultrafioletowymi. Na Ziemi od lat toczą wojnę dwie rasy: wampiry i wilkołaki, a ludzie nie zdają sobie sprawy z ich istnienia. Do czasu. Niejaki Michael Corvin ma coś, co okaże się bardzo cenne dla obu stron. Po Micheala została już wydelegowana brygada, na której czele stoi wampirzyca Selena.

  • Kate Beckinsale ("Igraszki losu", "Pearl Harbor") i Scott Speedman ("Policja") występują w tym zrobionym z rozmachem filmie wypełnionym szybką akcją, bezwzględnymi intrygami i historią o zakazanej miłości. Akcja filmu odbywa się na tle odwiecznej waśni między dwoma plemionami w nieokreślonej czasowo gotyckiej metropolii.

  • Historia pięknej wampirzycy Selene (Kate Beckinsale) i Michaela (Scott Speedman) na tle walki dwóch ras - wykształconych Wampirów i brutalnych Lykanów. Te dwie rasy od wieków walczą ze sobą, a ich jedynym celem jest eliminacja przeciwnika. Gdy wampiry dowiadują się, że Michael posiada bardzo cenną rzecz, wysyłają Selene, aby to zdobyła. Podczas misji Selene poznaje m. in. prawdę o początkach wojny, odkrywając także że jej, jak i rasom Wampirów i Wilkołaków, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

  • Na świecie od wieków trwa ukrywana przed ludźmi wojna między wampirami a wilkołakami, tak zwanymi lykanami. Piękna wampirka Selene zajmuje się wybijaniem wilkołaków. Pewnej nocy stwierdza, że obiekty jej polowań śledzą człowieka o imieniu Michael. Chcąc dowiedzieć się, jaka jest tego przyczyna, udaje się do jego mieszkania. Tak rozpoczyna się miłość tych dwóch, jakże odmiennych istot. Jednak nie to jest głównym wątkiem filmu. Otóż Craiven, liczący się wśród wampirów, snuje podłą intrygę, która może zaszkodzić między innymi dotychczasowemu autorytetowi Seleny, Victorowi, który również święty nie jest. Czy Selena dowie się prawdy o swojej rodzinie? Dlaczego Michael jest tak ważny dla lykan?