Around the World in 80 Days

plakat - W 80 dni dookoła świata (2004)

opisy filmu

(8)
  • Film opowiada przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego (Jackie Chan) podczas trwającej 80 dni szaleńczej podróży dookoła świata. Całe przedsięwzięcie jest wynikiem zakładu, jaki stanął pomiędzy Foggiem a członkami elitarnego londyńskiego klubu gentlemenów. W podróży bohaterowie spotykają wiele znanych postaci XIX stulecia i przeżywają niezliczoną ilość przygód.

  • Trzecia ekranizacja powieści Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata", która jest z całą pewnością jedną z najlepszych i najchętniej czytanych powieści dla młodzieży. Opowiada o podróży angielskiego dżentelmena, pana Fileasa Fogga, który założył się o dwadzieścia tysięcy funtów ze swymi kolegami z klubu, że objedzie świat w osiemdziesiąt dni. Towarzyszy mu dzielny służący, a także udający zwykłego podróżnego inspektor policji, który uważa pana Fogga za sprytnego złodzieja i tylko czeka na okazję, by go aresztować.

  • Oparty na klasycznej powieści Juliusza Verne'a film opowiada przygody ekscentrycznego angielskiego dżentelmena Fogga i jego służącego, w trakcie trwającej 80 dni szaleńczej podróży dookoła świata. Całe przedsięwzięcie jest wynikiem zobowiązania, jakiego podjął się Fogg, zakładając się z członkami elitarnego londyńskiego klubu dżentelmenów. W trakcie podróży nasi odkrywcy spotykają wiele ciekawych i znanych postaci z XIX stulecia i przeżywają niezliczoną ilość przygód.

  • Wynalazca Phileas Fogg był marzycielem. Wiódł stateczne, spokojne życie, a teraz... ma 80 dni na udowodnienie, gdzie znajdują się granice jego wyobraźni. Zmierzy się ze swoimi słabościami i zdobędzie na odwagę, aby odnaleźć przeznaczenie.
    To opowieść o tym, jak daleko można zajść w pogoni za marzeniami.

  • Ekscentryczny londyński wynalazca, Fileas Fogg, opanował umiejętność latania, wynalazł elektryczność, a nawet wrotki, lecz świat nauki gardzi nim, mając go jedynie za nieszkodliwego wariata. Fogg marzy, żeby wreszcie ktoś wziął go na poważnie i przyjmuje od Lorda Kelvina, przewodniczącego Królewskiej Akademii Nauk, niecodzienny zakład, że zdoła w 80 dni objechać kulę ziemską. Wraz z dwójką towarzyszy podróży ? Passepartout, lokajem biegłym we wschodnich sztukach walki i piękną femme fatale Monique ? Fogg rozpoczyna brawurowy wyścig z czasem.

  • Pewien Chińczyk kradnie z Narodowego Banku Anglii posążek Jadeitowego Buddy, który został uprzednio skradziony z jego rodzinnej wioski. Uciekając przed policją trafia do domu zdziwaczałego wynalazcy Phileas’a Fogg’a. Dzięki przypadkowi zostaje jego służącym, wmawiając mu, że ma francuskie pochodzenie i podając fałszywe nazwisko Passepartout. Podczas wizyty w Królewskiej Akademii Nauk i wyśmiania wynalazków Fogga przez naukowców, Passepartout podpuszcza Przewodniczącego owej Akademii, Lorda Kelvina do zawarcia zakładu z Foggiem. Stawką zakładu jest z jednej strony stanowiska Lorda Kelvina, a z drugiej zaś wszystko co posiada Fogg. Natomiast przedmiotem zakładu staje się urzeczywistnienie podróży w 80 dni dookoła świata. Aby udaremnić wyczyn Fogga, Kelvin wysyła za nim inspektora Fixa. W Paryżu dołącza do naszych bohaterów młoda i niedoceniona impresjonistka Monique? Tak rozpoczyna się szaleńcza przygoda.

  • Barwna adaptacja powieści Juliusza Verne'a pod tym samym tytułem, różniąca się jednak od dotychczasowych adaptacji. Phileas Fogg, który tutaj jest londyńskim wynalazcą oraz jego służący Passeparout, który jest Chińczykiem uchodzącym za Francuza, a zarazem poszukiwanym przez policję złodziejem, podejmują wyzwanie i rozpoczynają podróż mającą udowodnić, iż można okrążyć świat w 80 dni. Podczas tej pełnej niebezpieczeństw podróży towarzyszy im piękna Monique. Jednak przed osiągnięciem celu będą musieli stawić czoła szeregom niebezpieczeństw, a przede wszystkim będą musieli pamiętać o własnej przyjaźni, bez której są skazani na porażkę.

  • Ekscentryczny londyński wynalazca Fileas Fogg (Steve Coogan) opanował umiejętność latania, wynalazł elektryczność, a nawet wrotki, lecz mimo to świat nauki gardzi nim, mając go za nieszkodliwego wariata. Fogg marzy, żeby wreszcie ktoś potraktował go poważnie i przyjmuje od Lorda Kelvina, przewodniczącego Królewskiej Akademii Nauk, niecodzienny zakład... zobowiązuje się objechać kulę ziemską w 80 dni. Wraz z dwójką towarzyszy podróży - lokajem biegłym we wschodnich sztukach walki (Jackie Chan) i piękną femme fatale Monique (Cecile de France) - Fogg rozpoczyna brawurowy wyścig z czasem. Czekają ich fantastyczne przygody, mrożące krew w żyłach niespodzianki, spotkania z wrogami i przyjaciółmi, których zagrają same gwiazdy - Arnold Schwarzenegger, Kathy Bates, Luke Wilson czy Rob Schneider.