In Good Company

plakat - W doborowym towarzystwie (2004)

opisy filmu

(8)
  • Dan (Dennis Quaid) piastuje odpowiedzialne stanowisko senior advertising executive. Po wielu latach pracy w dziale reklamy może twierdzić, że nic nie jest go w stanie zaskoczyć. Aż do dnia, kiedy zamiast spodziewanych pochwał i nagród otrzymuje decyzję... o przeniesieniu na niższe stanowisko. Na domiar złego jego szefem zostaje nadambitny, niedoświadczony dwudziestokilkulatek. Jednak nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Dan odkrywa, że jego córka (Scarlett Johansson) zakochuje się w jego nowym szefie. Początkowa zrozumiała niechęć obu panów z czasem zamienia się jednak w niezwykłą przyjaźń.

  • Film opowiada historię wieloletniego kierownika działu reklamy, który pewnego dnia zostaje niespodziewanie zdegradowany, jego szefem zostaje młodszy pracownik, zaledwie dwudziestokilkuletni. Początkowo dwaj panowie niezbyt się lubią, ale z czasem się zaprzyjaźniają. Po jakimś czasie ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, ponieważ szef (młody) zakochuje się w córce swojego starszego pracownika...

  • Bohaterami produkcji są dwaj mężczyźni. Jeden z nich to 50-letni, doświadczony (Dennis Quaid) szef działu reklamy w pewnym magazynie. Drugi jest 26-letnim redaktorem naczelnym (Topher Grace) tegoż pisma. Przyjaźń obu panów zaczyna kwitnąć, gdy obaj zostają wyrzuceni z pracy po przejęciu gazety przez wielką korporację. Relacje pomiędzy bohaterami nieco komplikują się jednak, bo młodszy zakochuje się w córce starszego (Scarlett Johansson).

  • 51-letni Dan Foreman (Dennis Quaid) jest kierownikiem biura reklamy w tygodniku "Sports America". Tygodnik zostaje wykupiony przez korporacje Globecom. Postanawia ona zatrudnić 26-letniego Cartera Duryea (Topher Grace), który ma nadzorować sprzedaż miejsc reklamowych w magazynie. Dan nie kryje niezadowolenia, jednak wkrótce będzie musiał się przyzwyczaić do nowego pracownika także w życiu prywatnym, bowiem Carter zakochuje się z wzajemnością w jego córce - pięknej Alex (Scarlett Johansson).

  • "W doborowym towarzystwie" to komedia, której głównym bohaterem jest Dan Foreman. Dan ma 51 lat i pracuje w tygodniku Sports America, pismo odnosi same sukcesy i to przy sporym udziale Foremana i do tego właśnie dowiedział się, że po raz kolejny ojcem. Co do jego dorosłej już córki to Alex właśnie dostała się na studia, Dan ma powody do zadowolenia. Jest jeszcze ktoś w życiu Dana, kto sporo w nim namiesza, to 26 letni Carter Duryea, który wspina się po szczeblach kariery w Globocom i idzie mu znakomicie. Ma właśnie przejąć nadzór nad sprzedażą miejsc reklamowych w jednym z najnowszych nabytków Globecomu magazynie Sports America. Jego sukcesy zawodowe nie przekładają się na życie prywatne, bowiem Carter właśnie rozstał się ze swoją żoną, po zaledwie siedmiu miesiącach małżeństwa. Teraz zostaje szefem Dana, ale nie tylko, ponieważ coś iskrzy pomiędzy nim a Alex...

  • Dan Foreman (Dennis Quaid) skończył 51 lat i raczej nie ma powodów do narzekania. Od dawna z powodzeniem kieruje biurem reklamy w poczytnym tygodniku Sports America. Jego żona spodziewa się dziecka, a najstarsza córka Alex (Scarlett Johansson) dostaje się na bardzo drogi nowojorski uniwersytet. Carter Duryea (Topher Grace) ma 26 lat i tyle samo powodów do zadowolenia. Cudowne dziecko biznesu szybko wspina się po szczeblach kariery w międzynarodowej korporacji. Pełne uznania kierownictwo proponuje mu awans - Carter ma przejąć nadzór nad sprzedażą miejsc reklamowych w magazynie Sports America. Co prawda w jego życiu osobistym wszystko wali się na głowę, ale świadomość osiągniętego sukcesu zawodowego dodaje mu sił. Tak wiec szefem Dana zostaje o połowę od niego młodszy Carter. Zajmuje jego gabinet i wprowadza własne, zupełnie odmienne porządki... Dan jest zszokowany i zdegustowany degradacją, jednak ze względu na sytuację domową musi zapanować nad urażoną ambicją i nauczyć się współpracować z nowym szefem. Dla obu panów będzie to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że pojawiają się dodatkowe komplikacje: Carter poznaje Alex i nie pozostaje obojętny na jej urok.

  • Wszystko zaczyna się od tego, gdy Dan Foreman (Dennis Quaid) wraca z pracy i znajduje w koszu na śmieci pudełko po teście ciążowym. Martwi się, iż jego córka Alex zrobiło coś nieroztropnego. Okazuje się jednak, że to jego żona jest w ciąży, a on zostanie znów ojcem w wieku 51 lat. Cały jego świat wali się, gdy zostaje zwolniony ze swojego stanowiska szefa biura reklamy magazynu sportowego "Sports America". Jego miejsce zajmuje 26-latek Carter Duryea (Topher Grace). Mimo to zostaje w firmie, chociaż na niższym stanowisku, aby opłacić studia córki i utrzymać całą rodzinę. Znajduje ze swoim młodszym zastępcą wspólny język dopóki ten nie zaczyna spotykać się z Alex (Scarlett Johansson) i zakochuje się w dziewczynie z wzajemnością...

  • 51-letni Dan Foreman jest szefem działu reklamy jednego z największych magazynów sportowych. Po reorganizacji firmy Dan traci kierownicze stanowisko, a jego bezpośrednim przełożonym zostaje o połowę młodszy Carter Duryea, cudowne dziecko biznesu, błyskawicznie wspinające się po szczeblach kariery. Dzieli ich nie tylko wiek, ale także wizja promowania magazynu. Jest jednak coś, co ich łączy. Obaj przechodzą zawirowania rodzinne.