The Italian Job

plakat - Włoska robota (2003)

opisy filmu

(4)
  • Grupa ekskluzywnych złodziei, pod wodzą mistrza Johna (Donald Sutherland), w skład której wchodzą jeszcze: główny organizator Charlie (Mark Wahlberg), jego prawa ręka Steve (Edward Norton), komputerowy geniusz Lyle (Seth Green), brawurowy kierowca "Przystojny" Rob (Jason Statham) i ekspert od materiałów wybuchowych Left Ear (Mos Def), kradnie z weneckiego pałacu sejf z wartymi 34 mln dolarów sztabami złota. I w trakcie świętowania udanej akcji Steve nieoczekiwanie wyciąga broń i zabija Johna. Reszta grupy wpada do lodowatej wody. Steve przekonany, że wszystkich uśmiercił - ulatnia się z łupem. Po roku poszukiwań udaje im się go namierzyć w Los Angeles. Aby odzyskać łup, do grupy dołącza córka Johna - Stella (Charlize Theron), pracującą jako specjalistka od zabezpieczeń sejfów...

  • Grupa ekskluzywnych złodziei dowodzona przez genialnego stratega Johna (Donald Sutherland) planuje ostatni wielki skok w Wenecji, który mógłby ustawić ich do końca życia. Wszystko przebiega zgodnie z planem aż do chwili gdy jeden ze złodziei Steve (Edward Norton) zdradza i zastawia pułapkę na resztę grupy. Ginie John, a pozostali ledwo uchodzą z życiem. Grupa nie może się pogodzić ze śmiercią przyjaciela i postanawia się zemścić na Steviem i odebrać mu warte 35 milionów dolarów złoto. Charlie (Mark Wahlberg) przysięga zemstę i zostaje następcą Johna. Jednak, aby plan zemsty miał szanse powodzenia, potrzebny jest specjalista od otwierania sejfów. Charlie wie, że córka Johna - Stella (Charlize Theron) - nie ma sobie równych w tym fachu. Żądna zemsty, piękna i zdeterminowana dziewczyna dołącza do reszty grupy. Razem podążają tropem zdrajcy, który ukrywa się gdzieś w Mieście Aniołów.

  • Plan był bezbłędny. Jego realizacja-doskonała. Charlie Croker i jego gang dokonali skoku życia. Jednego tylko Charlie nie przewidział-że zostanie zdradzony. Teraz chce czegoś więcej niż rewanżu... Chce zemsty. Wspólnie ze specjalistką od sejfów Stellą zamierza odzyskać zagrabiony łup. I powodują największy korek uliczny w historii Los Angeles.

  • Szajka złodziei kradnie w Wenecji złoto o wartości 35 milionów dolarów. Szefem gangu jest Charlie Croker (Mark Wahlberg). Jeden z bandytów, Steve (Edward Norton), postanawia zagarnąć wszystko dla siebie. Strzela do wspólników. Ginie Bridger (Donald Sutherland), specjalista od otwierania sejfów. Teraz jedynym celem grupy staje się odnalezienie zdrajcy i zemsta. Pomaga im córka zabitego, Stella (Charlize Theron). Mimo, że pracuje w policji, chce pomścić śmierć ojca. Gang wyrusza do Los Angeles.