Zmierzch (2008)

Twilight

plakat - Zmierzch (2008)

opisy filmu

(10)
  • Isabella Swan to szukająca swego miejsca w świecie, zagubiona nastolatka, cicha marzycielka. Kiedy poznaje przystojnego, błyskotliwego i intrygującego Edwarda Cullena nie zdaje sobie sprawy, że znajomość ta wstrząśnie jej życiem i zmieni je na zawsze. Zrealizowana z rozmachem historia o zakazanym, burzliwym i niebezpiecznym romansie młodego wampira i śmiertelniczki. W obsadzie wschodzące gwiazdy Hollywood: Kristen Stewart ("Azyl") i Robert Pattinson ("Harry Potter i Czara Ognia!")!

  • Nastoletnia dziewczyna Bella (Kristen Stewart) przeprowadza sie do Forks w stanie Washington, aby zamieszkać ze swoim ojcem, kiedy jej matka wychodzi ponownie za mąż. Po przybyciu do Forks, Bella dowiaduje się o tajemniczej rodzinie pięknych ludzi. Kiedy ona spotyka najmłodszego z piątki rodzeństwa - Edwarda (Robert Pattinson) - orientuje się, że wkręca się w niewyobrażalną opowieść jednej z najgłębszych i najstraszniejszych miłości. Nawet kiedy dowiaduje się, jaki Edward naprawdę jest, ona wciąż naraża swoje życie, aby zostać ze swym wampirem.

  • Ekranizacja bestsellerowej powieści Stephenie Meyer. 17-letnia Bella Swan (Kristen Stewart), przeprowadza się do Forks, miasteczka w deszczowym stanie Waszyngton, by zamieszkać ze swoim ojcem (Billy Burke). Kiedy poznaje tajemniczego i niezwykle ponętnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), jej przeciętne dotychczas życie zupełnie się odmienia. Zachwycona jego złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi umiejętnościami, kompletnie traci dla niego głowę. Nie mogąc mu się oprzeć, nie zdaje sobie sprawy, na jakie niebezpieczeństwo naraża siebie i swoich najbliższych...

  • Bella Swan (Kristen Stewart) zawsze różniła się od swoich podążających za modą koleżanek z liceum w Pheonix, nie starała się nigdy do nich dopasować. Kiedy jej matka powtórnie wychodzi za mąż i wysyła ją by zamieszkała z ojcem w małym deszczowym miasteczku Forks w stanie Waszyngton, dziewczyna nie spodziewa się, że cokolwiek w jej życiu się zmieni. Poznaje tam tajemniczego i olśniewająco przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), chłopaka niepodobnego do żadnego, którego spotkała do tej pory. Inteligentny i błyskotliwy, ma wgląd do jej duszy. Wkrótce znajomość Belli i Edwarda przeradza się w płomienny i zdecydowanie niekonwencjonalny romans. Edward potrafi przemieszczać się szybciej niż puma, zatrzymać jadący samochód gołymi rękoma - i nie postarzał się od 1918 roku. Podobnie jak wszystkie wampiry jest nieśmiertelny. Ale nie ma kłów i nie pije ludzkiej krwi. Edward i jego rodzina są wyjątkowi wśród wampirów ze względu na ich wybór sposobu życia. Dla Edwarda Bella jest tą, na którą czekał 90 lat - jego bratnią duszą. Ale im bardziej stają się sobie bliżsi, tym bardziej Edward musi walczyć, żeby oprzeć się pierwotnemu przyciąganiu zapachu jej krwi, która mogłaby sprowadzić na niego niekontrolowany szał. Ale co zrobią Edward i Bella, kiedy James (Cam Gigandet), Laurent (Edi Gathegi) i Victoria (Rachelle Lefevre), śmiertelni wrogowie Cullenów, pojawią się w mieście, szukając jej?

  • Bella Swan (Kristen Stewart) z niechęcią przeprowadza się do wiecznie pochmurnego Forks w stanie Waszyngton. Aklimatyzując się i poszukując w nim swego miejsca, na wstępie zakłada, że będzie miała tam podobną pozycję towarzyską - nie zwracającej na siebie uwagi dziewczyny, jaką miała w Phoenix. Pierwszym punktem z listy niespodzianek, które ją tam spotkały, było nieznane jej dotąd zainteresowanie ze strony męskiej części populacji nowego liceum; drugim - zainteresowanie ze strony jednego chłopaka w szczególności, Edwarda Cullena, wampira (Robert Pattinson). Wkrótce, nieoczekiwanie te bratnie dusze odnajdują się w namiętnym związku wypełnionym istotnymi komplikacjami, wliczając w nie szczególne potrzeby żywieniowe Edwarda (nie żywi się ludźmi, ale zapach Belli wzbudza w nim prawie niemożliwą do pohamowania żądzę krwi) i śmiertelność dziewczyny. Chociaż wszystko z początku posuwa się stosunkowo gładko (Edward nawet przedstawia Belle swojej wampirzej rodzinie), wizyta klanu wampirów składającego się z Jamesa (Cam Gigandet), Victorii (Rachelle Lefevre) i Laurenta (Edi Gathegi) zaczyna zagrażać ich spokojnemu życiu w Forks. James, posiadający zdolność tropienia, wpada w obsesję uczynienia z Belli swej następnej ofiary. Obawiając się o bezpieczeństwo Belli i jej bliskich, Cullenowie muszą połączyć swoje unikalne talenty, żeby powstrzymać drapieżnego Jamesa zanim ten osiągnie swój cel.

  • Isabella Swan jest zwykłą nastolatką, która po ślubie matki zamierza przeprowadzić się ze słonecznej Arizony do deszczowego, małego miasteczka Forks w stanie Waszyngton, aby zamieszkać z ojcem. Już pierwszego dnia w nowej szkole spotyka oszołamiająco przystojnego, jak również tajemniczego Edwarda Cullena. Chłopak od początku dziwnie zachowuje się względem dziewczyny: stroni od niej, ignoruje ją, a mimo to w tydzień po jej przybyciu ratuje ją od niechybnej śmierci: Tyler, kolega Belli, wjeżdżając na szkolny parking wpada w poślizg. Samochód pędzi prosto na dziewczynę. Od tego wydarzenia zaczynają się robić komplikacje. Bella chce się dowiedzieć jak zwykłemu człowiekowi udało się zatrzymać jedną ręką pędzący samochód.  Z pomocą swojego przyjaciela z dzieciństwa, Jacoba Blacka, odkrywa, że Edward nie jest jednak zwykłym człowiekiem. I tutaj zaczynają się prawdziwe problemy, bowiem zrozumiała, że jest zakochana w nieśmiertelnym wampirze. Jak zakończy się ten romans? Czy Bella zrozumie, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...?

  • Bella jest zwykłą dziewczyną. Jej mama wyszła za mąż po raz drugi i postanawia z nim podróżować. Przeprowadza się do ojca na małą wieś. W pierwszym dniu szkoły spotyka dziwnego nieznajomego - Edwarda Cullena. Od koleżanek dowiaduje się, że rodzina Cullenów jest bardzo poważana, lecz dziwna. W słoneczną pogodę nie chodzą do szkoły. Tak się składa że na lekcjach Bella siada z Edwardem. Niedługo potem on ratuje jej życie zatrzymując jedną ręką pędzący samochód. Kim tak naprawdę są Cullenowie?

  • Isabella Swan (Kristen Stewart), nie ma łatwego życia. Jej matka rozwiodła się z ojcem (Billy Burke) Belli a ona sama musiała przenieść się ze słonecznego Pheonix do ponurego Forks. Mimo obaw szybko znalazła tam przyjaciół. Lecz spotyka tajemniczego i bardzo przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), z którym musi siedzieć na biologii. Z początku Edward zachowuje się bardzo dziwnie, czasem nawet nie chodzi do szkoły, lecz w końcu zaczyna zachowywać się normalnie. Bella od początku zakochuje się w tajemniczym Cullenie lecz to może wiązać się z okropnymi konsekwencjami! Wkrótce także Edward zaczyna przejawiać uczucia do Belli. Zaczynają się spotykać. Niedługo potem Edward zdradza swe tajemnice Belli. Okazuje się, że młody Cullen jest - wampirem! Dla Belli może to okazać się prawdziwe niebezpieczeństwo. Musi wybrać między życiem normalnej nastolatki lub życiem narażonym na ciągłe ryzyka. Film na podstawie światowego bestsellera autorstwa Stephenie Meyer.

  • Bella Swan (Kristen Stewart) różni się od swoich koleżanek z liceum. Nie interesuje jej moda ani bujne życie towarzyskie. Kiedy sytuacja rodzinna zmusza ją do przeprowadzki w mgliste okolice Waszyngtonu, nie spodziewa się, że w jej życiu zajdzie jakaś zmiana. W nowej szkole poznaje jednak olśniewająco przystojnego, a jednocześnie tajemniczego i nieodgadnionego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Chłopak jest inteligentny, błyskotliwy i intrygujący, lecz trzyma dziewczynę na dystans. Jak się okaże, Edward ukrywa mroczny sekret...

  • Bella Swan (Kristen Stewart) zawsze różniła się od swoich koleżanek z liceum. Nie interesowała jej moda, nie obchodziła popularność. W nowej szkole poznaje olśniewająco przystojnego, tajemniczego i nieodgadnionego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Jak się okaże, jego życie kryje mroczny sekret… Edward jest nieśmiertelnym wampirem. Choć znajduje on w Belli bratnią duszę, to jednak wzbrania się przed romansem, obawiając się, że straci samokontrolę. Dziewczyna jest tym jednak zafascynowana. Niebawem stają się nierozłączni. Płomienne uczucie zostaje wystawione na nieustającą próbę…