The Life and Death of Peter Sellers

plakat - Peter Sellers - Życie & Śmierć (2004)

nagrody

(37)
  • wygrane: 16
  • nominacje: 21

Złote Globy

wygrane: 2 | nominacje: 2
2005 Złoty Globwygrana
Złoty Glob
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym Geoffrey Rush
nominacja
Złoty Glob
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym Charlize Theron
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym Emily Watson

Cannes

nominacje: 1
2004nominacja
Złota Palma
Udział w konkursie głównym Stephen Hopkins

Emmy

wygrane: 9 | nominacje: 7
2005 Emmywygrana
Emmy
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym Geoffrey Rush
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna) Wesley Wofford i Davy Jones (II)
Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego Stephen Hopkins
Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym Joe Pavlo, Barrie Hemsley, Paul Tuersley, Andrew MacLeod (I), Andy Fowler (I), Camille Cellucci, Mark Intravartolo, Robin Huffer i Neil Culley
Najlepsze fryzury w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym Veronica McAleer, Enzo Angileri i Ashley Johnson (III)
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym Peter Levy
Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym Anna MacKenzie, Felicity Cottrell, Geoffrey G. Rubay, James Mather, Laura Lovejoy, Richard Ford, Ruth Sullivan, Tim Hands, Victoria Brazier, Zack Davis
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery John Smith
Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego Christopher Markus, Stephen McFeely
nominacja
Emmy
Najlepszy film telewizyjny Charles Pattinson, David M. Thompson, Freddy De Mann, George Faber, Simon Bosanquet
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym Charlize Theron
Najlepsza czołówka
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym Chris Lowe, John Ralph, Lucy Richardson, Maggie Gray, Norman Garwood
Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym Jill Taylor Charlotte Sewell
Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego
Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym kręconym jedną kamerą Adam Jenkins, Rick Ash, Simon Kaye

Critics Choice

wygrane: 1
2005 Critics' Choicewygrana
Critics' Choice
Najlepszy film telewizyjny

Satelity

nominacje: 3
2005nominacja
Złoty Satelita
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym Emily Watson
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym Geoffrey Rush
Najlepszy film telewizyjny

Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych

wygrane: 1 | nominacje: 1
2005 Aktorwygrana
Aktor
Najlepszy aktor w filmie telewizyjnym lub miniserialu Geoffrey Rush
nominacja
Aktor
Najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym lub miniserialu Charlize Theron

Amerykańska Gildia Kostiumologów

wygrane: 1
2005 CDGwygrana
CDG
Najlepsze kostiumy w filmie telewizyjnym kostiumowym lub fantasy Jill Taylor

Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych

nominacje: 1
2005nominacja
DGA
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w filmie telewizyjnym Stephen Hopkins

Amerykańska Gildia Scenarzystów

wygrane: 1
2006 WGA (TV)wygrana
WGA (TV)
Najlepszy scenariusz adaptowany filmu pełnometrażowego Christopher Markus, Stephen McFeely

Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów

nominacje: 1
2005nominacja
Eddie
Najlepszy montaż filmu lub mini-serialu dla telewizji niekomercyjnej John Smith

Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych

nominacje: 1
2005nominacja
ASC
Najlepsze zdjęcia do filmu tygodnia / miniserialu / odcinka pilotażowego w telewizji kablowej lub płatnej Peter Levy

BIFA

nominacje: 2
2004nominacja
BIFA
Najlepszy aktor Geoffrey Rush
Najlepszy scenariusz Christopher Markus, Stephen McFeely

IFTA

nominacje: 1
2004nominacja
IFTA
Najlepszy film animowany

Złote Szpule

wygrane: 1 | nominacje: 1
2005wygrana
Złota Szpula
Najlepszy montaż dźwięku w 'długim' programie telewizyjnym w dialogach i technice ADR
nominacja
Złota Szpula
Najlepszy montaż dźwięku w 'długim' programie telewizyjnym - efekty i imitacje dźwiękowe
zgłoś kilka poprawek
opinie i nagrody
multimedia
pozostałe