The Life and Death of Peter Sellers

plakat - Peter Sellers - Życie & Śmierć (2004)

opisy filmu

(3)
  • "Peter Sellers - Życie & Śmierć" to film zrealizowany na podstawie książki Rogera Lewisa. Przedstawia portret słynnego brytyjskiego aktora Petera Sellersa (Geoffrey Rush), który stał się sławny dzięki roli inspektora Clouseau w serii filmów o "Różowej Panterze". Obraz opowiada też o miłosnych podbojach aktora.

  • Historia życia wybitnego brytyjskiego komika Petera Sellersa, niezapomnianego odtwórcy postaci inspektora Clouseau w komediowej serii "Różowa Pantera". Film został oparty na biograficznej książce Rogera Lewisa. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 50., gdy Sellers znajduje się u progu wielkiej kariery. Wątki zawodowe przeplatają się z osobistymi, a całość jest próbą stworzenia psychologicznego portretu artysty i człowieka. Nie jest to łatwe, bowiem Sellers zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym nosił rozmaite maski, nieustannie mieszając życie z fikcją.

  • Rok 1957, Londyn. Słuchacze radia BBC zostają zaskoczeni błazeństwami grupy "The Goons", których głównym atutem jest poczucie absurdu. Jej siłą napędową jest aktor Peter Sellers (Geoffrey Rush), który bardzo chce zaistnieć w filmie. By zdobyć pierwszą rolę, Peter używa podstępu. Gra u boku włoskiej gwiazdy Sophii Loren (Sonia Aquino) i zakochuje się w niej. Rola przynosi mu nagrodę brytyjskiego przemysłu filmowego, ale szczęśliwa w małżeństwie aktorka odrzuca jego względy. Uczucie do Loren powoduje rozłam w jego małżeństwie z Anne (Emily Watson). Walcząc z depresją i osamotnieniem, Sellers udaje się do Maurice'a Woodruffa (Stephen Fry), astrologa, który nie tylko przepowiada mu związki z pięknymi kobietami, ale również steruje jego karierą filmową. Kilka wytwórni, które pragną pozyskać Sellersa, oferuje w sekrecie Woodruffowi korzyści finansowe. Jedną z osób mających nadzieję na pozyskanie aktora jest Blake Edwards (John Lithgow). Chce on obsadzić Petera w filmie "Różowa Pantera". Po sukcesie filmu, Sellers zostaje zaangażowany przez uznanego reżysera Stanleya Kubricka. Wyróżniony zostaje pierwszą nominacją do Oscara. Kiedy nie otrzymuje statuetki, odwiedza Maurice'a, który usiłuje namówić go do zagrania w sequelu "Różowej Pantery".

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe