film

ocen
6,6 10 1 59571
5,3 3
oceny krytyków
Życie szefowej kuchni w popularnej restauracji zmienia się radykalnie, gdy zostaje prawnym opiekunem swojej siostrzenicy. więcej mniej
Życie od kuchni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Filmowy fast food
Nowy film Hicksa jest niczym danie gotowe do odgrzania w mikrofali - mało wymyślne, ale mające swych... ... czytaj więcej
Zwiastun nr 2 (polski)
Zwiastun nr 2
Zwiastun nr 1
nr 2 (polski) 2009-11-16T11:59 https://fwcdn.pl/webv/90/54/19054/z01.19054.4.jpg https://fwcdn.pl/video/259282/no_reservation_qt500.360p.mp4

Kate (Catherine Zeta-Jones) jest szefową kuchni w ekskluzywnej restauracji na Manhattanie. Rzeczowym podejściem do wszystkiego onieśmiela innych. Jej perfekcjonizm zostaje poddany próbie, gdy w kuchni zaczyna pracę beztroski Nick (Aaron Eckhart). Ta odmienność jest przyczyną wielu spięć między nimi, ale też sympatii. Nie dość tego, KateKate (Catherine Zeta-Jones) jest szefową kuchni w ekskluzywnej restauracji na Manhattanie. Rzeczowym podejściem do wszystkiego onieśmiela innych. Jej perfekcjonizm zostaje poddany próbie, gdy w kuchni zaczyna pracę beztroski Nick (Aaron Eckhart). Ta odmienność jest przyczyną wielu spięć między nimi, ale też sympatii. Nie dość tego, Kate ma problemy z 9-letnią siostrzenicą, którą nieoczekiwanie musiała się zaopiekować, a która bardzo polubiła Nicka. Kobieta dochodzi do wniosku, że życia nie da się ułożyć tak, jak w pracy. Jeśli chce zbudować prawdziwą więź z Zoe, odnaleźć szczęście w ramionach Nicka, musi nauczyć się okazywać uczucia.

boxoffice
$28 000 000
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Castle Rock Entertainment / Storefront Pictures (niewymienione w czołówce) / Village Roadshow Pictures / więcej
tytuł oryg.
No Reservations
inne tytuły
Mostly Martha (tytuł roboczy) USA
Kiedy Zoe je spaghetti Nicka w restauracyjnej kuchni miska z makaronem zmienia się z pełnej na niemalże pustą w zależności od kąta widzenia kamery.
W scenie, w której Nick prosi Zoe, aby potrzymała jego miskę ze spaghetti, widzimy, że na jej brzegu znajduje się kawałek bazylii, jednak w następnym ujęciu już go nie ma.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA): w Greenwich Village na Manhattanie i w Brooklyn Heights na Brooklynie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

No właśnie o czym jest ten film? O życiu? O relacjach?
Raczej o stereotypach na ten temat. Spis pobożnych życzeń.
No i rozmija się z rzeczywistością. Ale ludzie lubią być tak przyjemnie mamieni.

10/10.

użytkownik usunięty

Ten film jest po prostu piękny. Za każdym razem, gdy leci w telewizji, z chęcią do niego wracam. Ciekawe wątki, wszystko fajnie po sobie na-stępuje i łączy się w logiczną całość. Jedyne, na co można narzekać, to to, że niektóre sceny są trochę wydłużane momentami, w których nic szczególnego się nie dzieje, ale nawet to...

Nawet Polacy daliby radę nakręcić!

Lekka

ocenił(a) film na 9

Lekka, niezła, nie przynudza. Oglądałem z zaciekawieniem. Czasami można się uśmiechnąć i miło spędzić czas. Rola Abigail najbardziej mi zapadła w pamięć. Dla mnie grała tu pierwsze skrzypce. 9/10

koniecznie trzeba zjesc kolacje przed wizyta w kinie...