Amerykańska Akademia Telewizyjna

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
nominacje

Najlepszy miniserial

wygrane

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje
  • David - historia prawdziwa
    David - historia prawdziwa (1988)
    Michael Westmore, Gerald Quist, Phil Richards
  • Wojna i pamięć
    Wojna i pamięć (1988)
    Wes Dawn, Magdalen Gaffney, Jim Kail, Christopher Tucker za część II
  • Wojna i pamięć
    Wojna i pamięć (1988)
    Wes Dawn, Magdalen Gaffney, Jim Kail, Christopher Tucker, Thomas R. Burman, Bari Dreiband-Burman za część III

Najlepsza charakteryzacja w serialu

wygrane
  • The Tracey Ullman Show
    The Tracey Ullman Show (1987)
    nagrodzeni: Thomas R. Burman, Carol Schwartz, Bari Dreiband-Burman i Robin LaVigne za odcinek "The Subway"
nominacje
  • Piękna i bestia
    Piękna i bestia (1987)
    Margaret Prentice, Rick Baker, Norman Cabrera, Vincent Prentice i Fred C. Blau Jr za odcinek "Brothers"
  • Star Trek: Następne pokolenie
    Star Trek: Następne pokolenie (1987)
    Michael Westmore, Gerald Quist i Janna Phillips za odcinek "A Matter Of Honor"

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

nominacje

Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)

Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)

nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
nominacje
  • Dadah Is Death
    Dadah Is Death (1988)
    Fred Karlin, John Milligan za utwór "In The Light of Our Love" (część I)
  • Roseanne
    Roseanne (1988)
    za utwór "I'll Never Change My Mind" do odcinka "Radio Days"
  • Shining Time Station
    Shining Time Station (1989)
    Larry Grossman, Ellen Fitzhugh za utwór "Start Where You Are" do odcinka "A Place Unlike Any Other"

Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego

wygrane

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsze efekty specjalne w serialu

nominacje

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu

wygrane
nominacje

Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu lub filmu telewizyjnego

wygrane

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym

nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym

nominacje

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery

nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

nominacje

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

nominacje

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Garfield's Babes and Bullets
    Garfield's Babes and Bullets (1989)
    nagrodzeni: Phil Roman, Jim Davis, John Sparey, Bob Nesler
    Garfield fantazjuje, że jest prywatnym detektywem i ma do rozwiązania sprawę tajemniczego morderstwa.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

wygrane

Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego

nominacje

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje