Blog Filmwebu
RSS
Dowiedz się, co się dzieje na Filmwebie. Bądź na bieżą…co ze zmianami w serwisie: jako pierwszy / pierwsza poznawaj nowinki techniczne i innowacyjne funkcje Filmwebu.

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Zmiany w sposobie wyświetlania ocen filmów
| 34 komentarze
Kierując się Waszymi licznymi uwagami, postanowiliśmy wprowadzić udoskonalenia prowadzące do wzrostu wiarygodności oceny społeczności poszczególnych filmów, tak aby, jak to tylko możliwe, ograniczyć manipulowanie średnią danej produkcji jeszcze przed polską premierą.

Od teraz średnia ocen dla danego tytułu wprowadzonego do polskiej dystrybucji będzie widoczna na stronie (wraz z liczbą oddanych głosów) dopiero od momentu jego POLSKIEJ PUBLICZNEJ PREMIERY (kinowej, telewizyjnej bądź internetowej, a także dystrybucji ograniczonej). Oczywiście pozostawiamy Wam możliwość oceniania produkcji już od chwili jej premiery w dowolnym miejscu na świecie (np. pokazów podczas festiwali) –  taka ocena będzie widoczna jednak tylko dla Was oraz Waszych filmwebowych znajomych i będzie wliczana do średniej oceny dla tego tytułu. Średnia ta jednak – jak zostało podane – pojawi się przy tytule dopiero w dniu POLSKIEJ PREMIERY PUBLICZNEJ.

Jeśli jednak odstęp czasu między ŚWIATOWĄ PUBLICZNĄ PREMIERĄ (a więc kinową, telewizyjną bądź internetową, a także dystrybucją ograniczoną) a POLSKĄ PUBLICZNĄ PREMIERĄ będzie dłuższy niż trzy miesiące, średnia nie będzie ukrywana.

Liczymy na to, że niniejsza zmiana przysłuży się wyeliminowaniu zakłóceniom w ocenie danych produkcji, które mogły do tej pory wynikać nie z autentycznych emocji, jakie wiążą się z obejrzeniem danego filmu, tylko uprzedzeń i nieuczciwych ataków celowo zawyżających bądź zaniżających średnią ocenę społeczności.

Życzymy powodzenia. I niech Moc będzie z Wami. 
Nowa strona główna Filmwebu
| 40 komentarzy
Jak zapewne zauważyliście, kilka dni temu wystartowała nowa strona główna Filmwebu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby była ona wizytówką całego serwisu. Znajdziecie na niej odnośniki do wszystkich działów oraz prezentację najważniejszych informacji i materiałów opublikowanych na łamach Filmwebu. Wygląd strony został zaprojektowany w taki sposób, aby doskonale prezentowała się zarówno na dużych monitorach, jak i na ekranach urządzeń mobilnych. Nowa strona główna to także zapowiedź przyszłych zmian, które w stopniowo będziemy wdrażali na innych podstronach. 


Strona główna jest obecnie stroną startową dla wszystkich użytkowników. 
Programy telewizyjne w bazie Filmwebu
| 28 komentarzy
Z przyjemnością informujemy, że baza Filmwebu powiększyła się właśnie o nowy rodzaj informacji. Do istniejących zbiorów filmów, seriali, gier oraz osób kina dołączyły programy telewizyjne. Na początek przygotowanych zostało ponad 500 kart najpopularniejszych programów w ramówkach telewizyjnych, a także kultowych zagranicznych produkcji TV, które nie są dostępne u polskich nadawców. 


Podobnie jak w przypadku filmów czy seriali macie możliwość oceniania zarówno samych produkcji, jak i występujących w nich osób. Gorąco zachęcamy także do dyskutowania na ich temat w komentarzach.

Już wkrótce udostępnimy możliwość dodawania nowych programów, dzięki czemu będziecie mogli uzupełnić bazę o swoje ulubione produkcje.

Nowe rankingi na Filmwebie
| 9 komentarzy
Dziś oddajemy do Waszej dyspozycji zestaw nowych rankingów, w których zebraliśmy najpopularniejsze role aktorskie oraz najlepiej ocenianych twórców filmowych. Rankingi zostały stworzone w oparciu o Wasze głosy oddawane na poszczególnych członków obsad.


Występy aktorskie zostały podzielone na cztery kategorie: najlepsze role męskie (odrębne dla filmów i seriali) oraz najlepsze role kobiece (także z uwzględnieniem podziału na filmy i seriale). Własne rankingi otrzymali także reżyserzy, scenarzyści, producenci, operatorzy oraz kompozytorzy. Pomiędzy poszczególnymi rankingami możecie przełączać się za pomocą rozwijanego menu, umieszczonego na górze strony.


Pozycja w rankingu widoczna jest także w profilu filmu, w sekcji "ocena aktorów w filmie", oraz na stronie osoby.


Gorąco zachęcamy Was do dalszego oceniania obsad w filmach i serialach. Pamiętajcie, że to od Waszych głosów zależy przyszły kształt nowych rankingów!
Nowości w programie telewizyjnym
| 6 komentarzy
Jak zapewne wielu z Was zauważyło, w ostatnim czasie wprowadzaliśmy sporo zmian do naszego programu telewizyjnego. Dziś nadszedł czas na ich podsumowanie.

Przede wszystkim znacznie powiększyliśmy listę dostępnych kanałów i obecnie liczy ona niemal 400 pozycji! Znajduje się na niej większość programów oferowanych przez polskich nadawców telewizyjnych. Co ważne, lista jest aktualizowana codziennie i umożliwia przeglądanie programu aż na 14 dni w przód.


Aby ułatwić odnajdowanie interesujących Was programów, wprowadziliśmy możliwość wyboru platformy. Obecnie na liście znajduje się sześciu największych polskich nadawców telewizji. Po wybraniu swojego dostawcy, pojawi się lista oferowanych przez niego programów. Dodatkowo obok nazwy każdego programu widoczny jest numer kanału, na którym jest nadawany.

Ciekawą nowością jest także szybki podgląd wybranych programów. Po najechaniu kursorem na tytuł interesującej Was produkcji, pojawi się pole z podstawowymi informacjami o niej.

Mamy nadzieję, że mieliście już okazje zapoznać się z wprowadzonymi zmianami i przypadły one Wam do gustu. Czekamy na Wasze komentarze!
Startuje FWM - nowa strona publicystyki Filmwebu!
| 11 komentarzy
Tradycyjna krytyka filmowa - zwłaszcza w dobie rosnącej popularności formatów wideo - przeszła do defensywy: czytamy mniej, oglądamy więcej, syntezę przedkładamy nad analizę. Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienne: wasze zainteresowanie publicystyką nie słabnie, a nasza miłość do słowa pisanego kwitnie. Dając wyraz tej wspólnej pasji, oddajemy w Wasze ręce nową stronę publicystyczną - FWM. Przeczytacie TUTAJ najlepsze teksty o filmie i przyległościach.Nowy, publicystyczny dział portalu powstał po to, by konfrontować opinie, redefiniować zastane hierarchie, reagować na bieżące wydarzenia. Ale też po to, by po prostu dawać wyraz fascynacji ruchomymi obrazami. To miejsce, w którym znajdziecie artykuły, felietony, relacje z festiwali, wywiady, obszerne eseje oraz komentarze. Słowem, pozycje obowiązkowe dla każdego fana filmów, gier oraz seriali.

Powracają stałe cykle, od "W następnym odcinku", gdzie piszemy o owocach serialowej rewolucji, przez poświęcony bieżącym wydarzeniom "Hotspot", po "Pol(if)onię", w której będziemy poruszać tematy związane z polskim kinem. Powracają też Wasi ulubieni autorzy: nasi wieloletni współpracownicy, laureaci konkursu "Powiększenie", a także nowe twarze. Ludwika Mastalerz wciąż będzie pisać o grach w serii "Button Masher", Darek Arest zostawi kolejne wydarzenia ze świata kina "Bez komentarza", a Michał Oleszczyk przypomni arcydzieła i niedocenione perełki X Muzy w cyklu "Reaction Shot". Wkrótce powitamy też na pokładzie Jakuba Sochę z cyklem felietonów o polskim kinie.Filmweb zawsze pozostawał gdzieś na styku cyfrowej rewolucji, dając swoim użytkownikom internetowe narzędzie do intensywnego realizowania kinowej pasji. Już w jego nazwie „stara” X muza spotyka się z „nową” siecią. I właśnie tym zależnościom poświęcamy pierwszą partię tekstów. Kuba Popielecki pisze o konfrontacji cyfry z taśmą filmową, Rozalia Knapik zastanawia się nad tym, dlaczego nie mamy czasu oglądać seriali, Michał Walkiewicz przy współpracy Marcina Pietrzyka definiuje rolę krytyka filmowego w nowej rzeczywistości medialnej, a Ludwika Mastalerz udowadnia, że nie możemy żyć bez virali.Premiera FWM - dziecka wielomiesięcznej pracy naszych grafików, informatyków i redaktorów -  to zarazem początek nowego, ekscytującego rozdział w historii Filmwebu. Bądźcie w tej podróży z nami. Miłej lektury!

FWM znajdziecie TUTAJ. Możecie też wejść do działu ze strony głównej Filmwebu z zakładki FWM
Nowość w systemie komentarzy do newsów, recenzji oraz wideo
| 22 komentarze
Właśnie udostępniliśmy możliwość odpowiadania na komentarze innych użytkowników zamieszczone przy newsach, recenzjach oraz materiałach wideo.  Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiązaniu prowadzenie dyskusji w komentarzach będzie dla Was znacznie wygodniejsze. Sama lista komentarzy stanie się bardziej przejrzysta, bez względu na wybrany przez Was rodzaj sortowania.


Gdy ktoś odpowie na Wasz komentarz, otrzymacie o tym stosowne powiadomienie. 
Quizy filmowe
| 33 komentarze
Wszystkich kinomaniaków zapraszamy do korzystania z uruchomionej właśnie funkcji - quizów filmowych. Quizy to krótkie testy, dzięki którym możecie sprawdzić, jak dużo wiecie na temat świata kina. To także doskonała rozrywka oraz możliwość rywalizacji ze znajomymi.

Odnośnik do strony z quizami znajdziecie w zakładce "forum". Po przejściu do niej możecie wybrać quiz, z którym chcecie się zmierzyć i rozpocząć jego rozwiązywanie. Po zakończeniu testu informacja o tym, że wzięliście w nim udział pojawi się na liście aktywności Waszych znajomych. Możecie także podzielić się nią na Facebooku.


Na początek przygotowaliśmy dla Was sześć zróżnicowanych tematycznie quizów. Możecie być jednak pewni, że regularnie będziemy wzbogacali listę o kolejne testy. Zaglądajcie więc na nią często!

Wraz ze startem quizów, na Waszym Filmwebie pojawił się także nowy filtr aktywności, dzięki któremu możecie wyświetlić listę testów, które w ostatnim czasie rozwiązali Wasi znajomi. Sami także możecie wziąć w nich udział.

Gorąco zachęcamy Was do sprawdzania swojej wiedzy i dzielenia się wynikami! Czekamy również na Wasze opinie dotyczące nowej funkcji.

Mobilna wersja Filmwebu
| 17 komentarzy
Od dziś, odwiedzając Filmweb na smartfonach, możecie korzystać z mobilnej wersji serwisu! Wśród stron dostosowanych do urządzeń przenośnych znalazły się: strona główna, karty filmów, seriali, gier i osób, program TV, repertuar kin oraz fora dyskusyjne.

   

Po otwarciu Filmwebu w przeglądarce przywita Was strona główna, na której znajdziecie najciekawsze newsy ze świata kina, listę najpopularniejszych filmów i seriali dnia, najnowsze zwiastuny i programy Filmwebu oraz wiele innych informacji. Niezależnie od tego, na której stronie obecnie się znajdujecie, na samej górze zawsze znajdziecie wyszukiwarkę, dzięki której błyskawicznie odnajdziecie interesujący Was tytuł lub osobę. Obok pola wyszukiwania znalazło się rozwijane menu, które umożliwia dostęp do pozostałych podstron oraz zalogowanie się na konto użytkownika.

   

Mobilne strony Filmwebu zawierają niemal wszystkie funkcje znane z pełnej wersji serwisu. Ich układ został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał wygodne przeglądanie informacji na wszystkich urządzeniach, bez względu na rozmiar ekranu. Zadbaliśmy także o to, aby nawigacja była dostosowana do obsługi za pomocą ekranów dotykowych. Dzięki temu przeglądanie strony powinno być znacznie wygodniejsze, a wyszukiwanie interesujących informacji - jeszcze szybsze.
 
   

Mamy nadzieję, że dzięki mobilnej wersji Filmwebu korzystanie z serwisu stanie się wygodne jak nigdy dotąd, a Wy jeszcze chętniej będziecie do niego wracali. Zaprezentowane nowości są zaledwie początkiem zmian. Obecnie pracujemy nad przeniesieniem do mobilnej wersji kolejnych podstron serwisu oraz wzbogaceniem obecnych o dodatkowe funkcje. Wypatrujcie kolejnych informacji!
Nowy odtwarzacz wideo
| 14 komentarzy
Z przyjemnością oddajemy do Waszej dyspozycji zupełnie nowy odtwarzacz wideo. Został on wzbogacony o listę polecanych wideo. Dzięki niej po obejrzeniu zwiastuna możecie szybko przejść do innych interesujących Was materiałów, a podczas oglądania programów Filmwebu nie będziecie mieli problemu z odnalezieniem pozostałych odcinków.


Podczas oglądania możecie zdecydować o tym, czy chcecie odtwarzać wideo w jakości HD czy SD. W ustawieniach konta możecie także wybrać domyślną rozdzielczość.

Pod odtwarzaczem znajdują się komentarze użytkowników, które od dziś możecie oceniać oraz sortować według popularności lub daty publikacji. 
o