PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 677
ocen
8,4 10 1 284677
8,0 33
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

Film jest fantastyczny! Na prawde łezka w oku się kręci, a ponadto sa wątki komediowe gdzie można
się trochę pośmiać więc chyba dla tego dali to do Komedii. Żaluję że tak długo zwlekałem z
obejżeniem tego filmu, wczesniej myslałem, że jest troche nie w moim stylu ale jak to w końcu bywa
ze mną... odkładane filmy do których nie mam wysokich oczekiwań zazwyczaj mile mnie zaskakują.

Powinni kręcić wiecej takich filmów a nie jak teraz mordobicie, strzelaniny, sex i bycie 'cool'... Takie
filmy tylko kradną czas i wylatują z głowy zaraz po obejżeniu. Ten zostanie mi w pamięci na dluugi
długi czas ( dopuki nie obejże go znów).

zubbak

*obejrzeniem/*obejrzeniu/*obejrzę
*dopóki

ocenił(a) film na 9
zubbak

Też żałuję, że tak późno zobaczyłam ten film, ale cieszę się, że go zobaczyłam!
Film, który nie nudzi widza, zaskakuje, wywołuje sekwencję emocji... nie dlatego, że film jest o tematyce takiej, a nie innej (wiadomo, że są wątki w filmach, które mimo wszystko budzą smutek, strach czy niepokój), ale przez fabułę, dialogi, obrazy, sceny i grę aktorską (niesamowitą!).
- rozpołowienie filmu na dwie części jest wyśmienitym pomysłem,
- urzekające dialogi (pełne skrywanej radości, takiej przez łzy),
- fabuła (po pewnym czasie widz zauważa, że w filmie unosi się mgła niepewności, niebezpieczeństwa - za chwilę coś się wydarzy, niekoniecznie dobrego i pięknego),
- gra aktorska (genialna! Np. Wzór idealnego ojca, który pragnie, by syn nie dowiedział się prawdy, kamufluje ją, wszystko obraca w grę/zabawę, którą przecież dziecko uwielbia i polubi mimo okoliczności, które go spotykają)
- i mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.





ocenił(a) film na 10
zubbak

Ja także. Ponad 2 lata zbierałem się do tego filmu..aż dziś zmuszony przeziębieniem i karcerem w łóżku wybór padł a "życie jest piękne" nie żałuję ani sekundy.

ocenił(a) film na 9
zubbak

20 lat omijałem ten film. Dzisiaj w końcu obejrzałem. Pytanie się ciśnie na usta dlaczego tak późno?

ocenił(a) film na 9
rockyb_fw

Dzisiaj wieczorem dołączę z tym pytaniem :)

zubbak

DOKŁADNIE!!!!! Mam to samo...żałuję że tak długo zwlekałem, aż wstyd że obejrzałem dopiero teraz ;-) ARCYDZIEŁO, piękny film, Wielkie Kino!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones