PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8420}
7,2 3 355
ocen
7,2 10 1 3355
6,6 7
ocen krytyków
Ósmy dzień tygodnia
powrót do forum filmu Ósmy dzień tygodnia

najdluzszy polkownik

ocenił(a) film na 10

bo az 25 lat film ten przelezal na polkach.
jak myslicie dla czego?
bo ja szczerze mowiac troche jestem pogubiony.
trudnosci mieszkaniowe nadmiernie wyeksponowane? Warszawa przypominajaca Londyn z czasow Dickensa? a moze strona obyczajowa?

welts

chyba ta strona obyczajowa,no i ten ogólny marazm,w socjalizmie to raczej nie była porządana postawa społeczna

mexakinz

Marazm jak marazm - gdyby było tak jak chciał Hłasko, to marazm jest zdecydowanie określeniem zbyt płytkim. Odsyłam do "Pięknych dwudziestoletnich".

mexakinz

Gdzie wyście do szkół chodzili? Ortografia woła o pomstę do nieba!

greglz

że półkownik? xdd

ocenił(a) film na 7
mexakinz

Dokładnie

welts

E, a skąd takie info, że to najdłóższy polski półkownik?

Film Brzozowskiego PRZY TORZE KIOLEJOWYM powstał w 1963 roku, a premierę miał w 1992 roku. Czyli leżał na półce więcej niż te 25 lat.

Skąd u Was taka maniera pisania co ślina na palce przyniesie – byle tylko publicznie się podjarać jakimś tam NAJ? Apeluję o precyzję w podawaniu faktów. Nara :)

Mateusz_Glowacki

"błysnąłeś" przynajmniej kilkoma błędami ortograficznymi "znawco". Nara

welts

podobno Gomułka na premierze oburzył się po tym jak Agnieszka oddała się temu dziennikarzowi. może m.in. dlatego "ósmy dzień..." został przekazany do cenzury.

Big_City_Girl

" "Reżyserzy w Polsce widzą tylko picie wódki" - powiedział po projekcji Ósmego dnia... Gomułka, który Forda nie lubił."
Aby być precyzyjnym;)...Źródło: "Film, jakiego wcześniej nie było" Gazeta Wyborcza (wydanie Internetowe)

ocenił(a) film na 4
tenszin

"Reżyserzy w Polsce widzą tylko picie wódki" -zgoda całkowita! Patrz Pasikowski - Psy i reszta. WÓDA!

ocenił(a) film na 7
schiz

Może to nie reguła, ale jest tej wódy sporo....

schiz

Jak to mówił Laskowik - gramy pod hasłem: Prawda czasu - prawda ekranu...

ocenił(a) film na 7
welts

Po pierwsze postawy moralne raczej nie pasowały do ówczesnej jak i ogólnej linii partii. Stosunek Gomółki do "prostytuowania" jest raczej powszechnie znany. Poza tym system raczej nie został przedstawiony w dobrym świetle. Brak mieszkań, brak perspektyw zostaje tylko pić i się grzmocić. Nie jest to raczej idealistyczny obraz komunistycznego państwa tym bardziej w czasach żelaznej cenzury i inwigilacji.

Co do samego filmu to z tego okresu widziałem dużo lepsze filmy. Nie mam żadnych zarzutów do tej produkcji ale jakoś nie czuje się powalony choć przyznam że miałem duże oczekiwania wobec tego filmu. Cybulski jak zawsze robi różnicę i kolejna jego bardzo dobra rola. Dzięki niemu dam 7

ocenił(a) film na 4
Dziuchni91

Gomółka od ortografii a GOMUŁKA od partii

ocenił(a) film na 7
schiz

kurczę zawsze się myli U a Ó w jego nazwisku. Nie wiem czemu ale tak mam tylko w jego przypadku, Tak czy siak oczywiście fail z mojej strony :P

welts

Co ciekawe, odwiesili go miesiąc po odwołaniu stanu wojennego...

ocenił(a) film na 5
welts

On tyle przeleżał na tej półce bo jest chujowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones