PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1045}

Łowca jeleni

The Deer Hunter
8,1 130 213
ocen
8,1 10 1 130213
8,4 31
ocen krytyków
Łowca jeleni
powrót do forum filmu Łowca jeleni

UWAGA nie oglądajcie tego filmu jeśli nie macie czasu i specjalnie ochoty, to jest arcydzieło do którego oglądania trzeba mieć czas i nastrój by wejść w niego.

1. O aktorstwie nie będę mówił bo jest GENIALNE
2. Ścieżki dźwiękowej nie zapomnę już nigdy.
3. Sceny polowania, nawet wesele krytykowane za przeciąganie jest niezwykle istotne, jest tam np. genialna scena kiedy młodzi piją wino i panna młoda uroniła kroplę co ma być złym omenem.
4. Sceny z rosyjskiej ruletki wbijają człowieka w fotel.
5. Po wojnie kiedy przyjaciele śpiewają "God bless America" - można uronić łzę
6. Świetny klimat robotniczego miasteczka w Pensylwanii, aktorzy, którzy rzeczywiście pracują w tych hutach.

Arcydzieło.


Rosyjska ruletka wbija w fotem

użytkownik usunięty
WielkieES

Nic dodać nic ująć :)
W pełni się z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 9

Ja również

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Tak! Najlepsze było to, że podczas oglądania tej przedługiej sceny wesela nastrój mi się pogarszał, tak że gdy ta kropla upadła na jej sukienkę wpadłam niemal w histerię

WielkieES

Również w pełni się zgadzam, jest to jedyny film na którym płakałem.

ocenił(a) film na 9
WielkieES

Tak jak najbardziej się zgadzam, a film należy oglądać najlepiej późnym wieczorem, w ciszy będąc całkowicie skupionym. Wtedy tylko można poczuć jego niezwykły klimat i nie znudzić się wcale.

ocenił(a) film na 7
WielkieES

Wesele za długie... całkowicie za długie.

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Podpisuję się pod każdym z punktów obiema rękami.
Od siebie mogę dodać, dla tych którzy wcześniej oglądali Ojca Chrzestnego 1,2, oraz inne filmy, gdzie wystąpił John Cazale (filmowy Stan).
Widać jak chłopina marnieje w oczach, w koncowej scenie, która jest w dodatku stypą, można poczuć się dziwnie mając świadomość, jak potoczyły się następne dni jego życia. Grał jak zwykle drugoplanową rolę, ale jak w każdym filmie był charyzmatyczną postacią, myślę, że mógłby być teraz w czołówce aktorów 70+

Zdecydowanie mój ulubiony film, a soundtrack, mogliby mi zagrać na pogrzebie.

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Nic dodać nic ująć. Cieszę się, że wspomniałeś o wiecznym marudzeniu na przeciągającą sie scenę wesela, a która jak piszesz jest tak istotna dla filmu, że bez niej film po prostu traci swój sens. No ale to trzeba zrozumieć. Pozdro.

WielkieES

Nigdy nie pomyślałam, że scena weselna może wydawać się przydługa lub, o zgrozo, nieistotna.
Film fantastyczny, niepowtarzalny, ponadczasowy. Bez skrupułów filmwebowska dycha z serduchem.

ocenił(a) film na 9
iguska

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 8
WielkieES

Zgadzam się. Film taki, że nie da sie go zapomniec i nie muszę chyba pisać czemu bo to zostało powiedziane już. Ja osobiście oceniłem na 8, dałbym 9, ale momentami ten film był przydługawy. Powiem tak - były momenty nudy, ale jak już się działo to na 100%

WielkieES

beznadziejny nudny gniot.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

racja kolego! h u j mnie obchodzi jakis wietnam, po swiecie jeszcze nie biegalem, absolutnie temat nie zwiazany z POLSKA, dolowac sie weteranami z USA..heh, na wlasne ICH rzyczenie byla ta wojna...w zyciu bym nie poszedl tam zdychac, zdezerterowalbym przy najmozliwszej okazji...

ocenił(a) film na 10
cyberborys

Dwa tumany. Idźcie oglądać teletubisie. To bajka na waszym poziomie umysłowym. Dziękuję za uwagę, do widzenia.

Wujaszek_Vikernes

kolego teletubisiu - mylisz się - doceniam bardzo dobre kino - a to z usa z tamtych lat - to już naprawdę mega doceniam - ale jak coś jest nudne, debilne i głupie - to nazywam rzeczy po imieniu - bo wiesz ja nie z tych co szczerzą się na to co modnie trzeba lubić....

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Szczera opinia czy prowokacja?:)

go_chapter

szczera jak najbardziej - czasem tak się zdarza, że w morzu zachwytu nad jakimś ''arcydziełem'' ja w nim nie widzę nic ciekawego, jakoś do mnie nie przemawia, tak samo było w przypadku egzorcysty - nudy, nic się nie dzieje, jakiś gościu chodzi po ulicach powoli, jakieś denne kiepskie dialogi, potem jakaś dziewczyna pomazana keczupem trochę się powyginała, to ma być klimat? Czas apokalipsy to miał klimat a nie ten gniot.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

OK, ale nazywanie gniotem tego filmu... jakieś Dwugłowe rekiny i efekty jak z atari to rozumiem, ale ten może Ci się po prostu nie podobacć ale żeby od razu gniot...

WielkieES

Niestety nie jest to arcydzielo jak Rambo,sporo zabraklo.

ocenił(a) film na 10
wojtek71

Ale to inny gatunek filmu

ocenił(a) film na 10
WielkieES

aktorstwo nie jest genialne, ono jest zjawiskowe!

ocenił(a) film na 10
vrubson

Tak. Obsada i sposób gry mistrzowskie

ocenił(a) film na 9
WielkieES

Jeśli chodzi o wesele, to najlepsza jest scena z sierżantem Zielonych Beretów przy barze - który zjawia się nie wiadomo skąd (niczym ponury zwiastun tego, co ma dla głównych bohaterów nadejść), jego zachowanie i wzrok, a na koniec ten kpiący uśmieszek, jako kontrapunkt dla wzmocnionego alkoholem entuzjazmu nieświadomych poborowych.

ocenił(a) film na 10
WielkieES

"Mógłbym całe życie spędzić w górach, ale polując, zawsze bym trzymał się tej jednej zasady - Jednego strzału"

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Komentarz w punkt.
Absolutnie zgadzam sie zewszystkim.
Dodam jeszcze o klimacie ktory wprost wylewa sie z ekranu.
Zagrany koncertowo a role Deniro i Walkena hipnotyzujace.

WielkieES

Chyba najlepszy film wojenny jaki nakręcono i jeden z najlepszych w ogóle. Jak komuś za długie wesele, to niech sobie Wesele Wajdy włączy hehe. Notabene też świetny film.

ocenił(a) film na 10
WielkieES

Ech, znowu to zrobiłem. Wczoraj nieopatrznie przełączyłem i... jak zawsze musiałem do końca, do 1. w nocy. Który raz obejrzałem? Nie zliczę. I jak zawsze wyłowiłem kolejne smaczki i detale, o których nie pamiętałem. Kiedyś gdzieś czytałem fragmenty wywiadu z Vilmosem Zsigmondem o kręceniu Łowcy i myślę, że o kręceniu takich arcydzieł jak Łowca Jeleni albo Czas Apokalipsy mogłyby powstać osobne filmy. A nawet serial, tak jak to się udało w przypadku Ojca Chrzestnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones