PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 111
ocen
6,0 10 1 27111
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Arcydziełem nie jest ale wyróżnia się na plus na tle wielu sf-horrorów. Jest w nim specyficzny nastrój i stosunkowo mało flaków i krwi (tak w sam raz IMHO :)) Jest dość oryginalny i może dlatego z przyjemnością go obejrzałem, co skłoniło mnie także do przeczytania książki. Czytuję Kinga i stwierdzam, że film dobrze oddaje klimat prozy tego autora.

widzszaraczek

powiem tak nawiasem że film obejrzałem tylko dlatego że przeczytałem książke i bardzo do niego sie zraziłem. powiesc jest duzo lepsza

ocenił(a) film na 9
wiliamfox

Ja akurat najpierw obejrzałem film. Może dlatego książka stała się bardziej przewidywalna i przez to mniej emocjonująca :)
Jest trochę ekranizacji Kinga, ta nie jest chyba najgorsza, w sumie nie wiem co można byloby w filmie poprawić. Książki zwykle mają więcej "smaczków" , autor książki przykuwa uwagę czytelnika przez 2 dni a w filmie wystarczy aby widz siedział przed ekranem 2 godziny.
Może więc to także sprawa kolejności odbioru książka>film vs film>książka?

ocenił(a) film na 6
widzszaraczek

Akurat tej książki Kinga nie czytałem. Natomiast film ma faktycznie fajny klimat, szczególnie pierwsza połowa - sceny w domku w lesie i retrospekcje z przeszłości. Wszystko niestety popsuł moment, gdy okazało się kim jest wróg.

ocenił(a) film na 7
widzszaraczek

Ja kocham ten film. Atmosfera odcięcia w zimowym lesie jest mocno odczuwana jak w żadnym filmie. Jedyny film w którym tak dobrze działa mróz i zima to Thing.

ocenił(a) film na 3
widzszaraczek

niestety, bezsensownie głupi film :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones