PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8673}

Ściana

Pink Floyd: The Wall
8,1 52 685
ocen
8,1 10 1 52685
7,9 16
ocen krytyków
Ściana
powrót do forum filmu Ściana

I bynajmniej nie jest to z mej strony zarzut. Perfekcyjne połączenie obrazu i muzyki, które działa porywająco, zwłaszcza w odmiennych stanach świadomości. Nie będę pisał o samym "soundtracku" Pink Floyd, bo na ten temat powiedziano już wiele, jeśli nie wszystko. Wizualnie - arcydzieło (animacje, wykorzystane m.in. w klipie do "Another brick" - przepyszne), w warstwie znaczeniowej - miejscami może dość naiwne, Bogu jednak dzięki, że można odczytywać rzecz na wielu poziomach. Bo dla mnie najważniejsza jest tu nie antywojenna wymowa, wpychanie jednostki w stworzone przez społeczeństwo ramy, ale mur, którym od reszty świata odgradza się sam bohater - dobrowolna izolacja wynikająca z niezgody na napotkany porządek, w każdej dziedzinie, na każdej płaszczyźnie. Sceny upadku Pinka należą do tych najbardziej poruszających i intensywnych w całym filmie. Idealny concept album urzeczywistniony, bo już nie tylko fonia.

ocenił(a) film na 10
Caligula

Zgadzam się w całej rozciągłości. Ja bym jeszcze dodał, że najlepiej ten film oglądać w słoneczne dni, bo miejscami jest strasznie przygnębiający. Ja przez 2 tygodnie dochodziłem do siebie.

ocenił(a) film na 6
mat3

To jakiś bardzo wrażliwy jesteś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones