PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8673}

Ściana

Pink Floyd: The Wall
8,1 52 691
ocen
8,1 10 1 52691
7,9 16
ocen krytyków
Ściana
powrót do forum filmu Ściana

bym dał sobie rękę odrąbać, by ich usłyszeć na żywo.Dzisiaj mi to trochę raczej wisi. O ile Gilmour to nadal (obok Briana Maya) najlepszy gitarzysta świata, to Waters w swojej megalomanii jest po prostu żałosny. No i powiedzmy szczerze - niedouczony.Bo co innego zespół rockowy, a co innego teatr muzyczny z solistami, chórem i całą fakturą orkiestry symfonicznej.Oglądam właśnie toto w tv i jedyne wrażenie, jakie mi się narzuca to- naiwne efekciarstwo. I ta cholerna dosłowność tekstów. Pewnie Waters nie wie, że Polacy - nie Anglicy, czy Niemcy. Wiemy, co to poezja. Józefowicz to robił, ale gdzież temu do "Metra"? To było jednak mistrzostwo świata. O, wlazł koń ze skrzydłami. Co jeszcze?

Nieprawda! W Polsce był kapitalizm i Pink Floyd, jak i różne świetne zespoły rockowe występowały u nas za czasów świetności. Polska wygrała los i dawna jest tu fajnie.

użytkownik usunięty
czomo12

Chłopie, lata świetności Pink Floyd to było 1973-1983!
Wpis mój, który komentujesz to rok 2006, dodałem go po kwadratowo amuzycznym koncercie Watersa w Polsce.

A co do wspomnianego przez ciebie kapitalizmu- to po 1989 roku z czegoś co było karykaturą socjalizmu stoczyliśmy się w przepaść niewolniczego państwa kolonialnego.
Polecam poczytać, posłuchać prof. Witolda Kieżuna, Lecha Jęczmyka...

mówisz że stoczylismy się w przepaść to dlaczego Polska się tak dobrze rozwija przez ostatnie lata? Folksdojcz jakis jesteś?

użytkownik usunięty
Werzysta

'...Polecam poczytać, posłuchać prof. Witolda Kieżuna, Lecha Jęczmyka... " Uczyć się, potem paplać!!! np.

http://www.youtube.com/watch?v=YWQwKq6tNE0

ocenił(a) film na 9

Też nie przepadam za Watersem. Głownie dlatego że robi z siebie widowisko, brak mu skromności jaką ma Gilmour, ale nie można zapomnieć, że to on jest autorem większości tekstów z czasów świetności Pink Floyd. Nie wiem co ma do tego poezja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones