PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12080}

Ślepa furia

Blind Fury
6,8 12 084
oceny
6,8 10 1 12084
Ślepa furia
powrót do forum filmu Ślepa furia

dla mnie w pewnym sensie kultowy filmik, może i obiektywnie patrząc to ociera się nawet o
klasę B, ale ten klimat i sentyment.... w dzieciństwie było na równi z 'Amerykańskim Ninją',
choć teraz widzę że ten jest ciut lepszy - humor, akcja, muzyczka, rozwój fabuły, główny
bohater, oprychy i rzezimieszki :) wciąż bardzo przyjemnie się ogląda

ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

Z Hauerem ten przeciętniak Dudikoff nie ma szans! Dorzuć im konkurencję w postaci "Amerykańskiego samuraja". Pojedynek zimnookiego Holendra z Bradleyem byłby ciekawszy :)

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

mam tak samo jak Ty
oglądałem dziś znowu i stwierdzam, że kto go nie oglądał przed 12 rokiem życia temu się nie ma prawa spodobać
ja na szczęście oglądałem i sentyment pozostał więc chyba trochę naciągane 7/10

ocenił(a) film na 8
k_rach

wtf przecież ten film jest epicki (a widziałem go pierwszy raz bodajże rok temu)
fabuła jest dobra, akcji jest sporo, humor 5/5 no i ten klimat starych filmów akcji :)

ocenił(a) film na 9
StrawberryRose

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja zobaczyłem go dopiero wczoraj i wciągnął mnie do końca :)

ocenił(a) film na 9
k_rach

Ja go nie oglądałem przed 12 rokiem życia, dopiero wczoraj miałem okazję i stwierdzam, że jest on świetny. Nie generalizuj następnym razem.

Nu_RaKu

Jeden z moich ulubionych filmów z dzieciństwa który do dziś wspominam z uśmiechem na ustach. Mieliśmy go w domu na VHS i wtedy gdy oglądałam go z tatą i siostrami naprawdę robił wrażenie. Niedawno gdy go obejrzałam jeszcze raz wrażenia były trochę inne, ale sentyment pozostał dlatego daje 7.

ocenił(a) film na 7
beksi

Momentami wywołuje uśmiech, ale przed laty był kultowy, może dzisiaj trąci trochę myszką, ale to tylko pokazuje jaki skok dokonał się w kinie. Jedna z lepszych ról Hauera (uśmiech, humor) ale moje ulubione to kultowe "Autostopowicz", "Łowca androidów" i "Świat bohaterów".
Polecam jak ktoś lubi powroty:)

ocenił(a) film na 3
Shedragon

Niewidomy pokonujący w pojedynkę grupę mężczyzn z karabinami...

ocenił(a) film na 7
SzymonS1

Zupełnie tak samo jak jeden uzbrojony w cokolwiek(karabin, miecz świetlny czy uzi) pokonuje dziesiątki albo setki czyli standard filmowy:)

ocenił(a) film na 3
Shedragon

Różnie bywa ale tu to już cuda się działy, strach pomyśleć co by było jakby on widział poza tym to nie jest taki standardowy film akcji ale raczej zrobiony trochę w familijnym klimacie.. (sceny z tym dzieciakiem itp)..

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Gimbusku milcz

ocenił(a) film na 3
giovanni50

Dorośnij w końcu chłopaczku i może dla odmiany zobacz sobie inny film niż głupawy akcyjniak z błaznami w rolach głównych...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Mam 36 lat :)
Lubie rózne filmy

ocenił(a) film na 3
giovanni50

A umysł 6 latka którego kręcą (prawie) same filmy klasy b...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Gadasz jak po dopalaczach

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

Właśnie sobie oglądam. Przyznaję Ci rację. Zawsze miałem problem z oceną tego filmu, bo czułem trochę produkcję klasy B, ale jakoś film się wybraniał. Myślę, że główna to załuga Hauera.

Nu_RaKu

Trafna ta opinia, że lubi się ten film, ale obiektywnie jest w nim coś z kina klasy B. Wszystkie postaci jednoznaczne, wszystkie karty znaczone, wiemy, kto kim ma być, a jest aż do bólu, i dodam, tylko Hauer wnosi sobą coś nieobliczalnego. Bardziej nieobliczalnego niż niewiarygodne wyczyny klingą. Może to film klasy "Ą"? Bo jest z nim jak z przelotną miłością z piosenki H.Banaszak: "Znika rankiem i nie rani serc" - to znaczy nie można zbyt poważnie o tym filmie myśleć, ale też nie czuje się niesmaku, jak po Lundgrenie czy Dudikoffie.

ocenił(a) film na 6
Nu_RaKu

Tak, tak, to właśnie tamten czas i tamte klimaty. Człowiek się mocno jarał takimi filmami, a dziś patrzy na te bardzo naiwne (i w sumie prymitywne) produkcje z pewnym rozrzewnieniem i sporą nutką sentymentu. Ech, Rambo, Cobra, Commando i te sprawy :)

OmniModo

jesli taki dobry to czemu nie dajesz 8-10??? IDZ SIE LECZYC!

Nu_RaKu

jesli taki dobry to czemu nie dajesz 8-10??? IDZ SIE LECZYC!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones