PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509758}
4,1 35 949
ocen
4,1 10 1 35949
3,2 9
ocen krytyków
Śluby panieńskie
powrót do forum filmu Śluby panieńskie

Absurd...

ocenił(a) film na 1

Powie mi ktoś, czemu wszyscy gadają po staropolsku, a używają telefonów? Kontakty w domach
mają. O co tu chodzi?

ocenił(a) film na 1
magda_1301

Lepiej nie pytaj. Ten film to jest kompletne nieporozumienie...

ocenił(a) film na 3
magda_1301

Myślałem z początku że to będzie wierne odwzorowanie książki aż tu nagle więckiewicz leżąc miedzy krowami telefon wyciąga.

Romanooo

ale to było genialne, to mnie rozwaliło heh. Ot taka konwencja, jakoś mnie to nie raziło :P

ocenił(a) film na 10
magda_1301

Drogi filmwebowiczu. Co za cep z Ciebie? To przekracza ludzkie pojęcie. A samochody w tle nie dziwiły??? To właśnie jest na bazie ABSURDU! To było zamierzone! WTF???

Catherine666

Właśnie:WTF??? Kasiu - nawróćmy świat :D Wlejmy mądrość w puste główki tych cyników. Trzeba długo myśleć, żeby wydedukować, że coś jest nie tak z czasem w filmie :O Ale kompów ani laptopów nie mieli? ;P

ocenił(a) film na 6
Katy008

To ja polecam obejrzec Caravaggio. ;-)

ocenił(a) film na 3
Catherine666

Fakt iż to było zamierzone jest raczej oczywisty, nie do końca jednak rozumiem co reżyser chciał tym przekazać. Nie jest to nawet żaden innowacyjny motyw, powiedziała bym raczej że oklepany... Może to miało być zabawne? Cóż, nie było.

magda_1301

Film pokazuje kręcenie filmu, sceny z telefonami to przerwy miedzy zdjęciami

ocenił(a) film na 6
kornela93

Absolutnie nie. Telefony komórkowe i inne współczesne gadżety są znakami nowoczesności w filmie. Jest to też motyw komediowy, mówią po staropolsku, takoż się zachowują, a tu nagle się okazuje, że mają komórki.

magda_1301

Filmu nie widziałam, ale zabieg unowocześnienia /uwspółcześnienia akcji klasycznych sztuk z równoczesnym zachowaniem oryginalnego (archaicznego) języka nie jest niczym nowym, żeby się tak dziwić. Wystarczy choćby wspomnieć Lurhmanowego 'Romea i Julię'. Czy taki pomysł w danym przypadku się sprawdza to oczywiście bywa inna sprawa.

ocenił(a) film na 3
ciummaa

Filip Bajon po prostu małpował tu Adama Hanuszkiewicza i jego "Balladynę", w której aktorzy jeździli po scenie motocyklami - Hondami.

Trojden

I i II Symfonia Beethovena to małpowanie Mozarta zatem. Każda inspiracja innym twórcom to małpowanie...................

armarange

*twórcą
poprawiam jak najszybciej by polskim forumowym zwyczajem nie zostać zmieszanym z błotem

armarange

*twórcom
poprawiam by jednak zostać zmieszany z błotem nie tylko polskim zwyczajem :-P

magda_1301

Nieważne, jak bardzo to głupie, chodzi o to, żeby było postmodernistycznie :)
Niezorientowanym polecam skecz Monty Pythona "Dwór królowej Elżbiety na skuterach" :)

ocenił(a) film na 5
magda_1301

To miało być niby takie absurdalnie śmieszne. A wydaje mi sie, że tam po prostu za dużo pili. Cioteczka wszystkie swoje teksty mówiła jakby była na bani albo na kacu. Zobaczcie uważnie, a sami przekonacie się, że ewidentnie zabawa w czasie kręcenia była przednia. W czasie ogladania - dużo mniej.

ocenił(a) film na 1
magda_1301

Gdy zobaczyła komin ze światłami, myślałam - dobra przypadek operatora, gdy zobaczyła krowy z żółtymi kolczykami - no, dobra - wszystkie krowy są teraz kolczykowane, ale gdy Więckiewicz wyciągnął komórkę - WTF???

Wszystkim polecam wersję wg Krystyny Jandy - o wiele wyraźniejsze dialogi i tam jest kilka naprawdę zabawnych scen - tylko ta Klara jakaś wnerwiająca ze swymi minami.

panna_migotka87

moment gdy Więckiewicz wyciągnął komórkę mnie rozwalił, to było świetne heh. Fajna konwencja, jakoś mnie to nie raziło w oczy.

magda_1301

Reżyser chciał sobie zrobić film "artystyczny", "z konwencją", a raczej nie miał pomysłu, co zrobić. Bo to nie tylko współczesne gadżety, ale pokazują plan filmowy - aktorzy siedzą, piją kawę i przeglądają scenariusz. Który zupełnie daleko odjechał od sztuki np. postać płaczliwego Albina przerobiona na hipstera, co gania za chłopkami. Porażka.

ocenił(a) film na 3
Dama Karo

"Niby wieś taka zapyziała, a taka nowoczesna była" to tylko taki żart he, he, he. A tak na poważnie, no trudno oglądnąłem i ziewnąłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones