PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776099}

Śmierć Stalina

The Death of Stalin
6,8 15 263
oceny
6,8 10 1 15263
6,9 25
ocen krytyków
Śmierć Stalina
powrót do forum filmu Śmierć Stalina

To powinien być komediodramat. Od razu widać że mamy tu przewagę komedii ale w tym wypadku ( mówimy tu w końcu o filmie który powinien byc polityczny albo nawet thriller o tym jak komunisci sie miedzy sobą załątwiają - dlatego jeśli robimy komedię to musi ona być z wyczuciem, humor nie może być jakiś prostacki - pierdy , wypierdalanie się na plecy itd - odpadaja!! Powinien być ubrany w żarty sytuacjyne będące niekiedy - zależy jak spojrzeć albo komedią albo dramatem ) jeśli nie porypią proporcji i zrobią 50/50 % może być hit. Ale jesli przesadzą z komedią i zarazem nie będzie ona śmieszna to będzie kit a nie hit. Jestem b. ciekaw jak to wyjdzie.

Poza tym Buscemi nie pasuje mi na Chruszczowa. On był bardziej gubasek a Steve jest taki zdeka sczurowaty brzydko mówiąc. No ale zobaczymy co z tego będzie w praniu ;)

ocenił(a) film na 9
mordarg

Armando Iannucci robi bardziej satyry nie komedie, mam nadzieje że film utrzyma poziom innych jego dzieł. The thick of it, Veep oraz In the loop są świetne, więc tylko czekać aż wyjdzie :D Mam nadzieje że w polskich kinach również się ukaże.

ocenił(a) film na 9
mordarg

Na szczęście to nie jest dramat historyczny więc jakoś przeżyję Tambora grającego Malenkowa (to dopiero szok), nie mówiąc o synu Stalina bądź Żukowie. Najlepiej obsadzono Berię.

Film oparto na komiksie "Death of Stalin", częściowo czarnej komedii. Póki co zapowiedź wyszła lepiej niż to co widziałem w komiksie.

ocenił(a) film na 8
mordarg

zdecydowanie jest to satyra na temat transformacji władzy w związku radzieckim po śmierci wodza narodu, jest śmiesznie (śmieszniej nawet jak się zna tło historyczne) , ale jest to tez poprzeplatane dość ciężkimi w odbiorze scenami , ale jako całość świetnie się ogląda

ocenił(a) film na 7
krzysio53a

A co juz widziałeś ? Już była premiera ? :) Faktycznie 8 września - a oceniło może 6 osób lol xD Chyba tego wgl u nas nie grali nie ? Ani tytuł nie przetłumaczony ani żadnej kampani reklamowej xD Dziwne może ktoś z góry u nas pomyślał że my nie lubimy komunistów na tyle że polacy nie wybiorą się na tyego typu film. Zapewne taka musiała być motywacja bo jak to inaczej wytłumaczyć ? || Btw podobno Berii mało jest i jest mało znaczący to prawda ???

ocenił(a) film na 8
mordarg

widziałem na pokazie przedpremierowym typu "secret screening" w uk , tu premiera będzie w listopadzie, niestety nie słyszałem nic na temat premiery w Polsce (czy i kiedy).
Beria jest w filmie pierwszoplanowa postacią (fantastycznie zagrany przez Simon Russell Beale) do spółki z Chruszczowem w jeszcze lepszej kreacji Steve Buscemi.
(to tylko spekulacje ale...) powodem dla którego może nie być polskiej premiery jest zapewne scena w której Beria wpada w szal bardzo podobny do tego Pana Prezesa z sejmu kilka miesięcy temu ;-)

ocenił(a) film na 8
krzysio53a

film dodatkowo bardzo wiernie przedstawia wydarzenia które ( ponoć) miały miejsce z bardzo , miejscami , satyrycznym twistem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones