PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465839}

Śmierć nadejdzie dziś

Happy Death Day
6,3 49 452
oceny
6,3 10 1 49452
5,2 21
ocen krytyków
Śmierć nadejdzie dziś
powrót do forum filmu Śmierć nadejdzie dziś

Zgadzam sie z opisami piszacymi, ze jest tk bardziej czarna komedia. Wiecej jest komedii i raczej jest to zrobione tak na luzie i z takim dystansem, ze nawet osoby zazwyczaj bojace sie na filmach o mordercach i podobnych raczej nie beda sie tu bac. Sceny nie sa straszne, a krwi jest bardzo malo. Dialogi sa niezle, czasem smieszne. Glowna bohaterka bardzo dobrze gra i ma swietna mimike, widac jej emocje. Jest bardzo wyrazista. Reszta postaci troche gasnie i jest mniej przedstawiona moim zdaniem, mozna by to dopracowac. Zarzuty tez sa takie, ze wedlug mnie tych scen zabijania jej mogloby byc wiecej i moglyby byc bardziej urozmaicone a nawet i zabawne :-) Podobaloby mi sie to bardziej, bo byloby to jeszcze wieksze igranie z konwencja thrillera i film moze czyms by sie wyroznil w ktorejs scenie. Trailer niestety za duzo pokazuje. W pewnych momentach wkradlo sie tez za duzo ckliwosci. Mysle po prostu ze z tego filmu mozna bylo wyciagnac wiecej i te wady widze. Czasem po prostu az szkoda, ze taki temat nie zostal lepiej dopracowany. No ale plusow tez sporo dobra muzyka, glowna bohaterka jak pisalam i niektore jej teksty i zachowania swietne, motyw zabijania w urodziny i petli czasowej tez super (szkoda ze ten motyw nie zostal jakos wyjasniony byloby ciekawiej). Film nie nudzil, byl niezla rozrywka. Interesowalo mnie co stanie sie dalej. Rezyser idzie w dobra strone "Uciekaj" bylo swietne tam wiele mi nie brakowalo, tutaj jednak troche wiecej. Jest po prostu pewne wrazenie niedopracowania. Lepiej ukazane postacie, wiecej morderstw nawet zabawnych i troche wiecej mozliwosci dedukowania kto jest morderca a bylby nadal lekki a lepszy moim zdaniem film. Za to zakonczenie niezle za to motyw jest slaby. Mimo wszystko niezla rozrywka lekka i przyjemna nie bylo ani tragedii ani zenady. Dlatego nie zaluje wydania 15 zl na tanich srodach a gdyby bilet byl drozszy raczej tez bym nie zalowala. Rozrywke film dostarczyl, niezle sie ogladalo i czas spedzilam ogolnie milo. Daje 6 lub 6,5 ciezko sie zdecydowac.

ocenił(a) film na 6
monika220

Pomylilam sie to producent tego filmu ma na koncie tez "Uciekaj" i wiele innych filmow ktore lubie. Tak czy siak idzie w dobrym kierunku ale pomylilam sie ze rezyser bo to o nich zazwyczaj najwiecej sie mowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones