PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32237}

Śmierć nadejdzie jutro

Die Another Day
6,8 73 870
ocen
6,8 10 1 73870
5,2 16
ocen krytyków
Śmierć nadejdzie jutro
powrót do forum filmu Śmierć nadejdzie jutro

Z uwagi na to, że był to dwudziesty film na czterdziestolecie serii twórcy chcieli stworzyć coś nowego, ale zdecydowanie przedobrzyli. Bond był tu zdecydowanie przytłoczony nadmiarem efektów specjalnych i zbyt futurystycznych gadżetów ze znikającym samochodem na czele. Gustav Graves mógłby być znakomitym przeciwnikiem Bonda gdyby tylko nie dorobiono mu tej żałosnej historyjki o zmianie DNA itd. Należy jednak przyznać, że Toby Stephens zagrał go rewelacyjnie z niesamowitą charyzmą i demonicznością. Kobiety nic wielkiego nie zagrały, choć należy przyznać, że Rosamund Pike była prześliczna. Sceny z pościgami na lodzie i Bondem surfującym po falach żenujące. Szkoda, bo początek filmu był naprawdę ciekawy. Niezły pościg w Korei i Bond - o dziwo - daje się pojmać. Poniżony i oskarżony o zdradę pragnie oczyścić swoje dobre imię i zemścić się na wrogach. To był znakomity punkt wyjścia, można było zrobić naprawdę wyśmienity film (może nawet jeden z najlepszych w serii). Niestety ciąg dalszy został niemiłosiernie spieprzony przez scenarzystów. Żal tylko świetnego jak zwykle Pierce'a Brosnana na takie coś. Szkoda, że to był jego ostatni występ jako 007. Ogólnie będzie jakieś 4/10.

ocenił(a) film na 3
Stranger

Jestem fanem 007 i nie mogę wybaczyć Lee Tahamori'emu to co zrobił z tym filmem. Słynny niewidzialny Aston, muzyka filmowa kompletnie nie trafiona (Madonny to już wogóle nie komentuje :/ ) i przede wszystkim denerwujące nawiązania do poprzednich filmów (Co z tego że to jubileuszowy Bond??!!). Fabuła była oparta właśnie na miksie wszystkich części Bonda. Zemsta i brak licencji 007 wzięta została z "Licencji na Zabijanie", Gustav Graves ze spadochronem w barwach brytyjskich ze "Szpiega, który mnie kochał", natomiast wynurzająca się Jinx w Hawanie to nie kto inny jak Ursula Anders z "DR. NO". Jednym słowem nic oryginalnego. No i najgorsze. Cały czas miałem wrażenie, że najważniejszą misją Jamesa jest zaliczanie jak największej iloci lasek. Niestety zawód do potęgi.

ocenił(a) film na 7
VaDeR_ek

Gorszy od tego to był chyba Diamonds Are Forever.
tak czy siak to jeden z dwuch najgorszych filmów wg. mnie z całej serii

_Lennox_

nie bede sie rozpisywal tylko powem ze , pojebało was >.< dzis na tvp2 bonnd jest moj ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones