PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34397}

Śmierć w Wenecji

Morte a Venezia
6,7 9 342
oceny
6,7 10 1 9342
7,5 13
ocen krytyków
Śmierć w Wenecji
powrót do forum filmu Śmierć w Wenecji

10/10

ocenił(a) film na 10

Zadziwiające jest to, że zwykle niskie noty temu dziełu przypisują ludzie, którzy jak widać w ich
komentarzach albo zupełnie nie zrozumieli przesłania albo ich inteligencja kończy się na
napisaniu komentarza w stylu "film o facecie w łódce" czy "bolec. stolec". Film zdecydowanie nie
dla wszystkich, tylko dla inteligentnych i wrażliwych osób, inni niech trzymajas ie z daleka.
najbardziej dotykający prawdy film jaki widziałem, 10/10.

ocenił(a) film na 4
junior_dos_santos

Tragiczna opowieść o gapieniu się na chłopca. Faktycznie wybitne kino. Film ma być autonomicznym dziełem sztuki. Nie widzę sensu w robieniu filmu, który ogląda się tak jakby czytało się książkę.

ocenił(a) film na 10
Niskobudzetowy

Zwyczajnie nie zrozumiałeś tego filmu, nie musisz jednak okazywac ignorancji do czegoś czego nie rozumiesz. Dla mnie nie ma filmu ciekawszego, głębiej dotykajacego życia.

ocenił(a) film na 4
junior_dos_santos

Ja zrozumiałem film tylko kompletnie nie interesują mnie prawdy w nim przedstawione i nie widzę sensu robienia o tym 2h filmu.

ocenił(a) film na 10
Niskobudzetowy

kwestia gustu może być również, jednemu to się spodoba, innemu nie - ja tam wole tego rodzaju kino niz jakiekolwiek inne a sensu nie widzę w powstawaniu tych wszestkich gniotów typu szybcy i wsciekli 677473, dla mnie film przedstawia jeden z najwazniejszych tematow w historii kina i generalnie to ubolewam nad tym, ze nie ma drugiego takiego filmu podejmującego podobny temat.

ocenił(a) film na 4
junior_dos_santos

Też kiedyś lubiłem takie kino, ale jednak wolę o tym poczytać niż katować się filmem.

ocenił(a) film na 10
Niskobudzetowy

Bo to jest film, który w odbiorze można porównać z tym jakby się czytało książkę. To świadczy dobitnie o tym, że kino może być wysoką sztuką i Obraz Viscontiego jest tego najlepszym przykładem.

junior_dos_santos

Film dzisiaj będzie na TCM, więc go jeszcze nie widziałam, ale wręcz nie znoszę gdy ktoś nie zgadza się z oceną filmu innej osoby pisząc "bo ty tego filmu nie zrozumiałeś". Ludzie, pozwólcie mieć po prostu inny gust niż swój niepodważalny i nieomylny. Naprawdę można film zrozumieć i po prostu go nie lubić :) Belive me.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

to ciekawe czemu wszyscy, którzy tego filmu nie lubia powołują się na swoje załosne wyobrazenia i podają je za argumenty hmm? jak to wytłumaczysz? poczytaj komentarze tutaj i zobacz, no i powiedz w którym ktokolwiek napisał, ze film mu sie nie podobał bo po prostu nie podobało mu sie to i tamto? wszędzie głupoty o tym ze bohater to pedofil (sic) albo takie glupoty ze bania mała, to jak traktowac powaznie ludzi którzy krytykuja ten film? prawda jest taka ze po prostu nie ma argumentów przemawiających za tym, że ten film jest zły w żadnym stopniu (nawet specyficzne dłuzyzny sa plusem bo sa charakterystyczne dla europejskiego kina artystycznego) tak więc pozostaje napisac albo stek bzdur, które nie maja nic wspolnego z przekazem albo napisać "nie podoba mi sie - bo tak", ale wątpie zeby ktos na serio potraktowal uwagi w stylu "bo tak", to raczej tylko subiektywna opinia, komus sie więc film ten może nie podobać subiektywnie, ale bycia ARCYDZIEŁEM (specjalnie z duzych) odmówić mu nie można.

Niskobudzetowy

"Film ma być autonomicznym dziełem sztuki. Nie widzę sensu w robieniu filmu, który ogląda się tak jakby czytało się książk"ę - film ma być spektaklem a Visconti rozumie ten termin lepiej niż większość Panów reżyserów. Na kartach książki nie znajdziesz połączenia obrazu, tekstu, muzyki i teatru. Dostajesz cztery w cenie jednego

użytkownik usunięty
junior_dos_santos

Trafne słowa. Pozdrawiam.

junior_dos_santos

Dałem 10/10, jestę koneserę!

junior_dos_santos

Jest to film o facecie w łódce :) który puszczał bolec w "chłopaki nie płaczą" chłopakom z wybrzeża :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones